wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[napęd] Łańcuch sam przeskakuje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Pon 25 Maj 09, 20:59:26     [napęd] Łańcuch sam przeskakuje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od jakiegoś czasu naped zaczął mi strzelać i szeleścić. To że hałasuje to wiem dlaczego. Chociaż dziwne bo 300km temu był robiony generalny serwis w kococie, no chyba że tam tacy specjaliści pracują. Natomiast nie wiem do końca czemu łańcuch na kasecie sam przeskakuje pod czas jakiegoś mocniejszego pedałowania. Czy to z tego powodu, że mam już zajechane zębatki? Aha, jeszcze jedno. Czy ta szczelina zaznaczona strzałką to coś normalnego?

http://img41.imageshack.us/img41/9522/img0131large.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/6875/img0141large.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/4616/img0133large.jpg


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5886 (83%)
Postów: 732


Post Pon 25 Maj 09, 21:07:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trudno powiedzieć co też może dolegać napędowi. co w serwisie było robione?? wymieniony łańcuch?? może zębatki też już nadają się do użytku?? na jakich Ci przeskakuje?? na dwóch najmniejszych??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Fludi (usunięty)







Post Pon 25 Maj 09, 21:12:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co dokładnie chodzi z szczeliną... Ale jeśli chodzi o wpusty na suporcie to one tak mają być, bo to od klucza Wink Chyba, że masz na myśli wgłębienie ośki suportu, pewnie to też dobrze, chyba że była jakaś tam zaślepka.
Przednie blaty wyglądają na jeszcze dobre. Tył miejscami zjechany, więc to może być od tego no i łańcucha. Jeszcze jak wszystko jest aż za dobrze nasmarowane, może się łańcuszek ślizgać trochę lepiej, co może powodować dodatkowy przeskok Wink

Serwis serwisem, a części się zużywają... Nie wiem ile ma Twoja kaseta i łańcuch, ale całkiem możliwe, że prosi się już o wymianę.
Ja swego czasu po zakupie całkiem nowego roweru zakatowałem napęd w trochę ponad 2 tygodnie Twisted Evil
Powrót do góry
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Pon 25 Maj 09, 21:32:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marsman napisał:
trudno powiedzieć co też może dolegać napędowi. co w serwisie było robione?? wymieniony łańcuch?? może zębatki też już nadają się do użytku?? na jakich Ci przeskakuje?? na dwóch najmniejszych??

Łańuch przeskakuje prawie na wszystkich, najbardziej chyba na 4 5 6. W serwisie był robiony tylko 'przegląd', rozbierali rower, smarowali i takie tam, podobno oO. Nic nie wymieniane.



Co do szczeliny, to chodzi mi o ten odstęp między korbą a ramą. Rower ma już przejechane z 7-8tys km


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 25 Maj 09, 21:37:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż 8 tys km na napę to sporo, wszystko jest też zależne od tego jak dbasz, jak często czyścisz i smarujesz.
Dziwne w tym wszystkim jest to, że nagle zaczęło przeskakiwać jeśli wcześniej nie obserwowałeś tego zjawiska. Może chłopaki się walnęli i założyli Ci jakiś inny łańcuch, ale chyba nie. Zresztą jakby nie było napęd prosi się o wymianę i tego nie unikniesz w najbliższym czasie, ba nawet bym powiedział, że już.

A szczelina o której piszesz jest normalna, największa w przypadku korb na kwadrat, trochę mniejsza przy octalinku i brak jej przy hollowtech II


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Fludi (usunięty)







Post Pon 25 Maj 09, 21:43:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to masz napęd do wymiany jak nic. No albo łańcuch nie jest odpowiednio naciągnięty, co w sumie się wiąże z tym, że mogli podmienić...

A ta szczelina, to tak jak najbardziej coś normalnego przy takim suporcie Razz
Powrót do góry
Galeria użytkownika
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7073 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 26 Maj 09, 1:15:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz support na kwadrat może częściowo się odkręciła śruba od lewego ramienia korby, ale prędzej czy później to odpadnie. to dość spotykane w tym typie. Lepiej od razu się tym zająć.
Zaś ta szczelina może mieć związek ze źle założoną stroną suportu jeśli ktoś przy nim kombinował. Jeśli było tak fabrycznie to w... 99% dobrze Laughing
Przy tym typie napędu 8 tyś. już dawno kwalifikuje się do wymiany, ba nawet ten nieszczęsny support bym już wymienił Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
RoadRunner Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5468 (77%)
Postów: 39
Wiek: 37

Częstochowa

Post Sro 27 Maj 09, 21:06:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Łańuch przeskakuje prawie na wszystkich, najbardziej chyba na 4 5 6.


Jeżeli łańcuch przeskakuje na prawie wszystkich zębatkach to trzeba się zastanowić czy to na pewno łańcuch. Zmieniając przełożenie zmieniasz długość opasania łańcucha, a przede wszystkim ramię na jakim działa siła na zębatce(zmieniają się zatem naprężenia-tym większe im mniejsza zębatka). Stąd "świeże" nierozciągnięte łańcuchy na starych kasetach przeskakują na najmniejszych zębatkach. Myślę że, to równie dobrze mogą być wyrobione zapadki w bębenku. Warto przyjrzeć się temu dokładniej podczas jazdy Wink .

Gdy masz wątpliwości co do szczeliny między korbą a ramą, to po prostu wyjmij zaślepkę z korby i sprawdź moment dokręcenia śruby, dokręcając ją kluczem, ale z umiarem Wink .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Czw 28 Maj 09, 12:08:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc Smile Chyba nic już z tym nie będę kombinował. Zdecydowałem się na zmiane. Chociaż nie mam pojecia co tam wsadzić.
Korba: LX 170mm
Kaseta: Sram 5.0
Łańcuch: ?
Przerzutka przód: ?
Przerzutka tył: Sram 5.0

I czy lepiej kupić w internecie i iść z tym do serwisu(sam bym może sobie z tym poradził, ale chce mieć pewność, że będzie zrobione to dobrze)? Czy może normalnie w sklepie kupić?


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie


Ostatnio zmieniony przez Andrzej dnia Czw 28 Maj 09, 14:49:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 28 Maj 09, 12:36:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Korba: LX 170mm


Czemu 170 mm a nie 175 ??
Czemu LX a nie SLX ??

Andrzej napisał:
Przerzutka przód: Sram 5.0
Przerzutka tył: ?


Przerzutki nie są konieczne jeśli jeszcze działają, może warto dozbierać na coś z wyższych grup ??


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Fludi (usunięty)







Post Czw 28 Maj 09, 13:45:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się ze szczepanem, dłuższa korba. Co do modelu, już nie wnikam, chociaż brałbym SLX, albo LX, ale z tamtego roku. Podobnie z przerzutkami, jeśli już tak bardzo chcesz je zmieniać.
A jeśli chodzi o łańcuch, to do kompletu co kaseta PC-850 i PG-850 bierz Razz Którekolwiek tam jest kasetą, a które łańcuchem.

Andrzej napisał:
I czy lepiej kupić w internecie i iść z tym do serwisu(sam bym może sobie z tym poradził, ale chce mieć pewność, że będzie zrobione to dobrze)? Czy może normalnie w sklepie kupić?

Idź do Rafała z Cyklo, tam będziesz miał to i w dobrej cenie i zamontowane dobrze.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Czw 28 Maj 09, 14:48:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nad slx też myśle, ale nie mam pojecia co lepsze. 170mm dlatego bo mam tyle teraz, 175mm lepsze? Co do przerzutek, to wydaje mi się, że nie potrzebuje czegoś dużo lepszego (teraz mam przód-jakieś zwykłe shimano, tył-sram 3.0) ale jak już zmienie kasete na 8 rzędową to i przerzutke będę musiał zmienić razem z gripem, bo mam na 7 biegów. Sx-5 warto kupić?


Fludi napisał:
Idź do Rafała z Cyklo, tam będziesz miał to i w dobrej cenie i zamontowane dobrze.

Na Garbialdiego?


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6040 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Czw 28 Maj 09, 16:28:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy Twoja piasta obsługuje kasety 8 biegowe?? 175mm jest lepsze, odczujesz to już na pierwszych jazdach na nowym napędzie, łańcuchy srama, są wg. mnie lepsze od shimano-wskich. łańcuch 850 mam w zapasowym, napędzie (zimowym) i nic mu nie mogę zarzucić, obecnie jeżdże na 870-tce, i wielkiej różnicy nie widzę, a skoro nie widać to po co przepłacać Wink a z kasetą bym się zastanowił, jeżeli nie szkoda wydać Ci ok 100-110zł, to kupił bym kasete XT pod 8 rzędów, jeżdżę na takiej już sporo i naprawdę porządna kaseta (na Sram-ach nie jeździłem)

P.S. Tak, chodzi o Garibaldiego, też polecam Smile
P.S.2. jesli chodzi o manetki, to mam używane manetki srama 3.0 pod 3x8, z nowymi linkami, mogę sprzedać tanio bo mnie są zbędne Smile


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5886 (83%)
Postów: 732


Post Czw 28 Maj 09, 19:38:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Czy ta szczelina zaznaczona strzałką to coś normalnego?

zobacz jak daleko jest korba od ramy. jeśli z obu stron masz tak samo ( mniej więcej ) to ok

szczepan napisał:
Czemu LX a nie SLX ??

jeśli gdzieś znajdziesz LX-a w lepszej cenie od SLX;a to luz. ale SLX jest lżejszy Smile

Andrzej napisał:
ale jak już zmienie kasete na 8 rzędową to i przerzutke będę musiał zmienić razem z gripem, bo mam na 7 biegów.

przerzutki zmieniać napewno nie ma potrzeby. chyba że chcesz Smile

KsRydzyk napisał:
A czy Twoja piasta obsługuje kasety 8 biegowe??

bardzo malo prawdopodobne by pasowała.

KsRydzyk napisał:
jeżeli nie szkoda wydać Ci ok 100-110zł, to kupił bym kasete XT pod 8 rzędów,

nie mam tego w katalogu ale obecnie to ok 170pln. SRAM PG850 będzie lepszym wyborem. może gorzej ( troche ) pracuje pod obciążeniem ale za to tania ( 67pln ) i ... dobra Smile

KsRydzyk napisał:
mam używane manetki srama 3.0 pod 3x8, z nowymi linkami, mogę sprzedać tanio bo mnie są zbędne

jak byś chciał manetke 9.0SL na 8 to za 57pln mogę nową taką zaoferować. lewą już masz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Czw 28 Maj 09, 20:35:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marsman napisał:
jeśli gdzieś znajdziesz LX-a w lepszej cenie od SLX;a to luz. ale SLX jest lżejszy Smile

Waga, wagą różnica kilku gram, ale wygląd jest o niebo lepszy.
Jak piasta jest na 7 to całkiem możliwe, że 8 jeszcze uciągnie, na pewno może o 9 zapomnieć.

Ja mam kasetę sramowską 850 i ani trochę nie narzekam przebieg ponad 3.ooo i żadnych przeskoków, wyszczerbień, wszystko chodzi jak należy.
Andrzej napisał:
Co do przerzutek, to wydaje mi się, że nie potrzebuje czegoś dużo lepszego (teraz mam przód-jakieś zwykłe shimano, tył-sram 3.0) ale jak już zmienie kasete na 8 rzędową to i przerzutke będę musiał zmienić razem z gripem, bo mam na 7 biegów. Sx-5 warto kupić?

Nie wiem czy warto kupić, ale jak nie chcesz wydać wiele na przerzutkę, to mam Acere w dobrym stanie za 20zł.

Moderowany przez MonteRochee:
nie róbcie z tematu rynku, oferty handlowe w innym dziale albo priv
Powrót do góry
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 29 Maj 09, 8:07:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak piasta jest na 7 to całkiem możliwe, że 8 jeszcze uciągnie, na pewno może o 9 zapomnieć.

bzduuuuuuuuuura jak masz piastę pod 7 to zapomnij o kasecie 8, a jak masz piastę 8 to i kasetę na 9 założysz (a i 7 zainstalujesz z odpowiednią podkładką) bo to ta sama piasta - nie ma piast na kasety 8 i 9 rzędowe osobno - jest jedna 8/9 więc taka mała prośba, jeśli radzicie coś komuś, to wypadałoby mieć o tym pojęcie bo inaczej zamiast pożytecznych informacji w głowie pytającego rodzi się wielki chaos


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pią 29 Maj 09, 9:16:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisałem, że całkiem możliwe... Wydawało się mi, że kasety są jak przerzutki, 7/8 i 8/9 Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy