wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Kruszyna-Jacków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sro 27 Maj 09, 16:59:57     Kruszyna-Jacków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o znalazłem coś takiego http://razemnawyzyny.pl/ Smile
może ktoś się skusi. ja raczej będe. lubie takie imprezy Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
początkujący Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5456 (77%)
Postów: 29
Wiek: 30

częstochowa

Post Czw 28 Maj 09, 15:33:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fajnie, ja bym pojechał.
a do kiedy trzeba się zapisać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Czw 28 Maj 09, 19:39:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do kiedy to nie wiem:/
jutro z rana się przejadę do Jackowa do tego sklepu. o ile oczywiście pogoda pozwoli Neutral
raczej nie pozwoli Confused a szkoda bo taka odmiana by mi się przydała Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 29 Maj 09, 7:14:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ci co wchodzili na ta witrynę niech lepiej przeskanują komputer programem antywirusowym.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 29 Maj 09, 15:01:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Ci co wchodzili na ta witrynę niech lepiej przeskanują komputer programem antywirusowym.

Coś więcej, szczegóły jakieś można prosić, co jest z tą stroną nie tak ?


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Pią 29 Maj 09, 15:15:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedyś chen dawno temu wchodziłem na te strone i nic złego mnie nie spotkało. teraz odkrylem ją na nowo i nie wiem. avast nic mi nie sygnalizował choć może pora zaktualizować baze wirusów Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pią 29 Maj 09, 15:30:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie firefox automatycznie sam wywala ze stronki pisząc, że jest zarażona...
Powrót do góry
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 30 Maj 09, 13:26:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Firefox mi pokazuje, że "Witryna zgłoszona jako dokonująca ataków!". Konqueror już nie.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sob 30 Maj 09, 16:56:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na wycieczke jednak się nie zgłosiłem. sam nie wiem co jutro będe robil:/
jeśli nic a pooda dopisze najwyżej podjade i dołącze się Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5181 (73%)
Postów: 44

Borowno

Post Nie 04 Mar 12, 16:54:12     Czerwony szlak rowerowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Historie jakich nie znacie!
Chcielibyśmy Wam, Szanowni Czytelnicy, zaproponować ciekawą wycieczkę w przeszłość. Niekoniecznie daleką, ale zawsze w okolicę interesujących wydarzeń, ważnych dla naszych korzeni i naszej historii. Właściwie to kilka wycieczek, ponieważ zamierzamy przedstawić cykl artykułów o nieznanych ogółowi mieszkańców faktach lokalnej historii. Mamy nadzieję iż będzie to dla Was ciekawa lektura.
Na początek chcielibyśmy cofnąć się do ponurych czasów II wojny światowej, kiedy terror hitlerowski budził grozę w całym okupowanym kraju. Niemal każdy zakątek ojczyzny zawiera bolesne ślady przeszłości. Tak jest i w naszej okolicy. Oprawcami byli na przykład żandarmi z posterunku w Chorzenicach. Okoliczne lasy i nawet zagajniki były scenerią wielu ich zbrodni. Jeszcze kilka lat po wojnie mieszkańcy szukali w nich zwłok swoich bliskich, pewną ich liczbę ekshumowano i pochowano na cmentarzach, ale wielu do tej pory nie znaleziono, a przypominają ich tylko puste symboliczne groby. O jednej z tych historii chcielibyśmy opowiedzieć.
Nieznana zbrodnia hitlerowska na Krzywdzie.
Poruszając się szosą z Chorzenic do Częstochowy (DK 91) za domami po prawej stronie (Mostki) ujrzymy daleki las. Jest to niewielki las z przewagą drzew liściastych zwany potocznie Krzywdą, usytuowany pomiędzy miejscowościami Chorzenice, Borowno, a Nieznanicami tuż przy czerwonym szlaku Jury Wieluńskiej. Spacerując lub jadąc rowerem leśnym duktem, a potem skrajem lasu można dostrzec głębokie wykopy, pozostałość po wydobywanym tu niegdyś piachu.. Podobno stąd pochodził piasek na budowę pałacu w Nieznanicach w drugiej dekadzie XX wieku. Niestety, miłe wrażenie tego zakątka zakłócają śmieci wyrzucone do owych dołów.
Właśnie z tym miejscem związana jest ponura historia. Podczas okupacji w latach 1939-45 szczególnie okrutna żandarmeria z sąsiednich Chorzenic pod wodzą wachtmeistra Rachowa rozstrzelała tu bliżej nieznaną liczbę ludzi narodowości polskiej i żydowskiej. Działalność żandarmów z posterunku w Chorzenicach słynęła ze swego bestialstwa -komendant Rachow, zwany też „Rafałem”, w swym okrucieństwie porównywalny był do szefa gestapo z Blachowni Mathiasa Chriestiansena czy też Richarda Gobla z posterunku w Węglowicach. Lista ich zbrodni starczyłaby na grubą księgę, warto jednak wspomnieć, iż 8 listopada 1943 r. wraz z policjantami z Kruszyny napadli na Broniszew Stary i zamordowali strzałami w tył głowy 18 mieszkańców.
Akta ofiar terroru, znajdujące się w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, są niejednoznaczne. Jedne z nich podają, iż latem 1943 r. w kopalni piasku należącej do majątku Nieznanice, żandarmi z posterunku Chorzenice rozstrzelali dziesięciu mężczyzn (trzech Polaków i siedmiu Żydów). Podają też nazwiska Polaków: Bartkowski, Chmielarz, Witek. Inne mówią o nieustalonej liczbie oraz o zakopaniu zwłok na drodze wjazdowej do kopalni.
Żyjący świadek podaje, iż widział mord wykonany na dwóch mężczyznach i jednej kobiecie, wszyscy narodowości żydowskiej. Nie wiadomo czy chodzi o jedno wydarzenie czy też ciąg wielu zbrodni na przestrzeni kilku lat.
Nie istnieją wzmianki o przeprowadzanych ekshumacjach. Wiedza o tych małych „Palmirach” jest bardzo uboga. Miejsce owo otacza mgła tajemniczości. Nie jest w żaden sposób oznaczone, upamiętnione, stanowi niestety lokalne wysypisko śmieci. Nic prawie nie wiedzą o tym miejscu w Urzędzie Gminy w Kłomnicach, na terenie której las Krzywda się znajduje. Warto by oznaczyć to miejsce i uczcić bezimienne ofiary hitlerowskiego terroru tablicą, krzyżem i jakimś znakiem osób narodowości żydowskiej. W gminie Kłomnice wiele już zrobiono dla upamiętnienia miejsc pamięci, że wspomnę choćby o miejscu zamordowania trzech junaków w Dębniku (Kłomnice), którego sprawcami też byli żandarmi z Chorzenic, czy też miejsce akcji partyzanckiej przeciwko tymże żandarmom na szosie pod Karczewicami.
Tomasz Ancerowicz
Krzysztof Wójcik


Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Nie 04 Mar 12, 19:32:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajny opis. Chętnie poczytam kolejne. Może warto byłoby umieszczać je w jakimś osobnym wątku Smile


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy