wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
skomplikowac czy uproscic ?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jestes za:
uproszczeniem dzialania czesci
60%
 60%  [ 3 ]
skomplikowaniem dzialania czesci
40%
 40%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 5

Autor Wiadomość
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 18 Mar 05, 17:05:05     skomplikowac czy uproscic ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzac tego typu zdjecia


zastanawiam sie czy dobrze jest czy czesci robia sie coraz bardziej skomplikowane ... mistrzostwem inzynierii jest upraszczanie konstrukcji zeby byly coraz bardziej niezawodne ...

jakie jest Wasze zdanie ??


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 18 Mar 05, 17:07:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to zależy... w jakich dziedzinach... w niektórych uprościć a w niektórych skomplikować... tak mi się wydaje... a w branży rowerowej... myślę że to różnie bywa... Wink zależy od danego komponentu... jeżeli to jak na zdjeciu hamulec to chyba im bardziej skomplikowany tym bardziej skuteczny...
chociaż nie zawsze... Smile


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 18 Mar 05, 17:42:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie również rzeczy mniej skomplikowane mogą być mniej zawodne (bo mają mniej części, które mogą się popsuć), do tego rzeczy mniej skomplikowane można naprawiać we własnym zakesie, bez użycia specjalistycznych narzędzi.
Niestety jednak chyba nie da się iść do przodu bez budowania coraz bardziej różnorodnych konstrukcji dlatego chyba nie mamy wyboru


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pią 18 Mar 05, 20:27:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem tak...

Ważne by część działała niezawodnie, dobrze i prosto (tzn. intuicyjnie). Jeśli jest skomplikowana w budowie - nie przeszkadza mi to (o ile nie traci przez to na niezawodności).


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 18 Mar 05, 21:52:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

apropo tej fotki w pierwszym poście to za wielkich komplikacji tam nie widzę... przynajmniej ja... Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 18 Mar 05, 22:58:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie też się wydaje że nie jest aż tak bardzo skomplikowana, a przynajmniej dość prosta w stosunku do swych możliwości


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sob 19 Mar 05, 0:23:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodzi o ogolne coraz bardziej skomplikowane i coraz bardziej (niestety) awaryjne czesci rowerowe.. myslicie ze nawet ta manetka jak sie zepsuje to sa czesci na rynku zeby ja naprawic?.. moim zdaniem mistrzostwo inzynierii to jest prostota wykonania ... tak mnie ucza na studiach i wg. obliczen to jest (niestety) prawda ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 19 Mar 05, 0:31:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No fakt bo czym mniej części to mniej się może popsuć, a nawet jak już musi się popsuc to mało skomplikowane części chyba łatwiej kupić


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 19 Mar 05, 2:44:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do fotki to ona jest też w katalogu bB Very Happy w dziale hamulce Very Happy
Uproszczenie konstrukcji niektórych komponentów chyba się wogóle nie sprawdza choć w przyszłości nie wiadomo co będzie.
Mnie osobisicie nie przeszkadza takie rozwiązanie byle by było porządnie wykonane i łatwość rozbierania tego elementu oraz ewentualniej naprawy.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 19 Mar 05, 15:11:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czym bardziej skomplikowane to narzędzia rzadkie i serwis czeka (oczywiście płatny), a ja wolę sam zrobić, za darmo


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy