wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Wybór: Kross level A6 i KTM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Czw 16 Kwi 09, 20:49:57     [Rower] Wybór: Kross level A6 i KTM Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!

Przeszukałem forum i nie znalazłem za wiele na temat rowerka kross level

Napiszcie co wiecie o tej firmie, czy warto i wszystko co moze sie przydać przy zakupie jednego z podanych ponizej rowerów

Ja osobiscie upatrzyłem sobie takie 3 maszyny które wchodza w rachube przy ewentualnej wymianie Scotta na którym własnie gniote tyłek :]

Pułap cenowy 2400, duzy plus dla rowera według mnie to rockshock , lepszego amora nie miałem , choc miałem niewiele

Moj faworyt Kross LEvel 6 2008

Ciekawy KTM

Kross Level 6 2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6926 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 16 Kwi 09, 22:05:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę osprzęt, amortyzator i wagę to rower z pierwszego linku prezentuje się moim zdaniem najlepiej w tym zestawieniu. Najlepszy amortyzator w tej trójce, piasty na łożyskach maszynowych (tylko nie wiem jak z bębenkiem trafisz.. zdarzały się awaryjne modele Novatec'a). Poszukaj też opinii o oponach RR - nie pamiętam dokładnie, ale rocznik bodajże 2007 tych opon był fatalny.. i zyskały przydomek "Dancing Ralph".

Nie wiem nic o tych firmach (kojarzę tylko, że Kross to chyba polska marka), bo nie jeździłem na żadnym rowerze ww. marek. Opieram się tylko na tym co widzę w linkach.

--- edit ---
dodam tylko, że rower z trzeciego linka też nie jest najgorszy. Trochę elementów z nowej i ładnej grupy SLX, wagowo też ujdzie, ale ten amortyzator... rocznik 2008 miał wadę fabryczną, a na dodatek kloc..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Czw 16 Kwi 09, 23:05:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dart 3 miał wade fabryczna w 2008 roku ?

Ja mam w skocie Smile rock shock J2 i kurcze pieknie chodzi , lepiej trafic nie mogłem a ten z A6 z 2008 roku zapowiada sie jeszcze lepiej bo to wyzsza kategoria amorów

Dzieki za odpowiedz i czekam na jeszcze jakies opinie o firmie kross


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6926 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 16 Kwi 09, 23:20:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszą na necie to całe serie Dartów z 2008 ciekły z pokręteł tłumienia. Nie mówię, że ten też cieknie, bo może to szczęśliwy egzemplarz, ale dystrybutor wymieniał (i chyba nadal wymienia?) całe tłumiki bez problemów.

Powodzenia w zakupie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Czw 16 Kwi 09, 23:32:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem A6 z 2008 ( zakochałem sie w niej ) za 2099 Ciekawe ile w tym prawdy ?

Jak tylko sklep odpowie to napisze, zobaczymy czy da sie tak tanio

Boski jest ten rower i zdecydowanie jest dluzszy o 10 cm niz scott co zmienia moja sylwetke na bardziej lezącą czyli taka jaka uwielbiam . A scott to zwarta konstrukcja bardzo skretna ale i mniej lezaca

Nie wiecie kto poza Nartyrowery ma w czewie krossy ?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 17 Kwi 09, 13:21:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy nie sklep Drako na wałach Dwernickiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Pią 17 Kwi 09, 23:47:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wyglada na to ze naprawde chca za niego 2099 czyli 700 zł obnizki w stosunku do ceny katalogowej , to chyba nie ma co sie zastanawiać, nie?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6926 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 18 Kwi 09, 8:23:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to być model wystawowy lub testowy, więc noszący już ślady użytkowania. Lepiej się upewnij, bo okazja jest faktycznie niezła.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Nie 19 Kwi 09, 16:21:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki lukas ! a czy ktos jeszcze mogłby jakos poradzić w wyborze miedzy a6 2008 a a6 2009 W czestochowie cena obu jest identyczna wiec co wybrac?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 22 Kwi 09, 15:24:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ogólnie Krossa polecam, sam jeżdżę na nim, co prawda na hexagonie v6, ale coraz bardziej nastawiam się na wymianę ramy, właśnie na tą z a6 i amorka na rs tore albo recona. Jeśli chodzi o który rocznik brać... Ciężko określić 2009 jest już na SLX, który jednak lepiej pracuje niż LX. Natomiast 2008 ma lepszy amorek, powietrzna tora z blokadą skoku to nie to samo co dart na sprężynie, mimo że też ma niby blokadę...
Jeśli chodzi o KTM to porównując to co jest w opisie to wypadaj gorzej, szczególnie na widelcu suntoura...

Jakbym miał brać to chyba bym wybrał tą a6 2008 głównie za ten amorek. Albo a8 2009, ale ten już jest o tysiaka droższy...

Tak dla sprostowania, wczoraj akurat byłem w Drako i nie mieli Krossów. Na pewno są w MartesSporcie, ale tam nie polecam kupować... Gość na stradomiu, bodajże ma Krossy, ten co ma firmę od tych wszystkich torebek hassa, czy jak to się tam nazywa...
Powrót do góry
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Czw 30 Kwi 09, 18:28:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i kupione, kross a6 2008 !

Po 50 km stwierdzam ze jest.... bajecznie:) taka sylwetka jak lubie , rower fajniutki długi , nie bola plecy amortyzator jak na rock shoxa przystało wybiera pieknie jedyna wada to za krótka sztyca ale jakos daje rade:)

Polecam wszystkim , swietny czołg :]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6583 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Czw 30 Kwi 09, 21:00:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za krótka ??
To jak dajesz rady ?? To znaczy nogę masz prawidłowo ustwioną czy nie bo szkoda stawy obciążać. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Czw 30 Kwi 09, 21:24:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wymiana sztyce to grosze, więc polecałbym to zrobić... No chyba, że wziąłeś za mała ramę dla siebie...
Powrót do góry
Galeria użytkownika
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Pią 01 Maj 09, 0:03:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ogolnie kross do leveli od paru lat wklada za krotkie sztyce, nawet najnowszy magazyn rowerowy o tym pisał
Ostatnie 3 zdania opisu rowerka na zdjeciu


Rame mam 19 cali a wzrostu 182 cm wiec wedlug wszelkich tabel rama jest dobra a sztyce mam wyciagnieta na maksa w góre
ile sie dało i jest ok, choc pewnie jakby byla z 4 cm dłuzsza to bylaby duzo stabilniejsza ( odrazu zaznaczam ze sie nie chwieje Smile poprostu jest juz na wyciagnieta do granic mozliwosci i 1 cm wiecej bylby juz nie mozliwy raczej.
Ja duzo nie waze ale jakby posadzic duzego chlopa powiedzmy 186 i 90 kg wagi to juz bylby na tej sztycy problem.

Co do ustawienia siodła to wysokosc ustawialem tą opisywana przez was metoda piety na pedale w najnizszym polozeniu i wtedy noga sie prostuje w kolanie , a jak ukladam juz normalna czescia stopy to juz sie dobrze ugina w kolanie i o przeproscie nie ma mowy

Rad bardziej doswiadcznych chetnie zasiegne Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pią 01 Maj 09, 9:17:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg. tabelek powinien mieć 22cale ramę (186cm wzrostu), a jeżdżę na 21 (wg. niektórych tabelek pisze, że to rama dla osób z 182...) i uważam, że jest w pełni wystarczająca...

Szkoda, że Kross nie sprzedaje ram osobno, bo to psuje moją koncepcje zakupu ramy od A6:/ A dostać nową, czarną 21 z rocznika 2007-2009 chyba będzie graniczyć z cudem Sad
Powrót do góry
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5957 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 01 Maj 09, 9:26:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kalkulator do wyliczenia wielkości ramy:
http://www.competitivecyclist.com/za/CCM?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Pią 01 Maj 09, 10:00:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z kalkulatora nie korzystałem przed zakupem , bo zawsze jezdzilem na 19 calowych ramach , na 17 czulem sie pokracznie a 21 to juz jak na wyciagu ...

dlatego mysle ze zlej ramy nie mam, a z ta sztyca to sami widzicie z madrzejsi odemnie z MR zauwazyli ten problem

Co do ramy fludi to moze to glupi pomysl ale jakbys kupil a4 bo geo to samo i to co z niej wyjmiesz sprzedal ?lub upakowal na stara rame ??a4 na wyprzach teraz po 1400 zl chodzi tylko tyle ze sa bialo czarne te ramy :/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5886 (83%)
Postów: 732


Post Pią 01 Maj 09, 10:22:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
powinien mieć 22cale ramę (186cm wzrostu), a jeżdżę na 21 (wg. niektórych tabelek pisze, że to rama dla osób z 182...) i uważam, że jest w pełni wystarczająca...

ło ale wielachne Shocked
nie wiem jakie masz Everest proporcje kończyn ale ta 19 to chyba max jaki możesz zastosować.
z resztą sam piszesz że Ci romiar pasuje Smile
udanej eksploatacji życzę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pią 01 Maj 09, 23:47:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

geo to samo, ale już inaczej są robione i materiał się delikatnie różni, no i waga. Tak więc lepiej by było dla mnie na tą chwilę zakupić A6 i z niej sprzedać wszystko poza ramą amorkiem oponami i klamkami z manetkami. Tylko mam tu głównie na myśli A6 z rocznika 2008, bo poza dobrą ramą jest już amorek, który też i chcę Very Happy
Powrót do góry
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6241 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Sob 02 Maj 09, 10:27:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to ja kupiłem za 2099 w Czechowicach- dziedzicach czarna 19 wiec myślę ze z 21 nie będzie kłopotu , amortyzator swietny to prawda:) śpiesz sie bo w tym sklepie krossy a6 schodziły jak świeże cieple bułeczki :]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy