wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
CZĘSTOCHOWSCY ROWERZYŚCI v s TWARDOGŁOWI URZĘDNICY Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pon 23 Cze 08, 21:53:37     CZĘSTOCHOWSCY ROWERZYŚCI v s TWARDOGŁOWI URZĘDNICY Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie..

CZĘSTOCHOWSCY ROWERZYŚCI vs TWARDOGŁOWI URZĘDNICY - czyli weź sprawy bezpieczeństwa we własne ręce...i od razu przykład nr 1
- czyli wielce chwalona ścieżka przy Jagiellonach łącznie z przejazdem pod estakadą - ścieżka wykonana na odwal się, a to dlatego, że do tej pory jest zupełnie nie oznaczona i kierowcy nie mają zielonego pojęcia, że istnieje - od strony alei Pokoju, fakt, może i asfalt jest sfrezowany, ale 97% kierowców zatrzymuje się na ścieżce bo urzędnicy nie wydali rozporządzenia odnośnie jakiegokolwiek oznaczenia - ani pionowego, ani poziomego... liczą chyba na to, że nikt tam nie zginie do końca ich kadencji...
A takiego Wała!!! Weźmy sprawy we własne ręce - Fakt, Masa nam się troszkę rozsypała, ale to nie powód, żeby nic nie robić i podniecać się jakimś 100 metrowym odcinkiem ścieżki w zupełnie "kosmicznym" miejscu...
Proponuję spotkać się pod estakadą , i namalować samemu dosłownie zieloną ścieżkę - zgodnie z hasłem, chyba propagowanym nie tak dawno przez naszych urzędników >ZIELONE DLA ROWERÓW< Każdy niech zabierze ze sobą spray w kolorze zajebistej zieleni - myślę, że tak oznaczony przejazd będzie widoczny i bezpieczny....
Macie inne plany działań niestandardowych, ale poprawiających nasze bezpieczeństwo piszcie tutaj....

pozdrawiam wszystkich starych i nowych forumowiczów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pon 23 Cze 08, 22:45:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe fajnie ze chociaz w tym calym naszym nieszczęściu jakim są quasi-sciezki rowerowe w czewce nie opuszcza Nas poczucie humoru Very Happy

ps. proponuje przenies posta do tematu "Dobry dowcip" Laughing




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 23 Cze 08, 22:59:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
Każdy niech zabierze ze sobą spray w kolorze zajebistej zieleni (...)

A można wziąć puszkę z farbą i pędzel? Byłoby trochę taniej.

piter napisał:
Macie inne plany działań niestandardowych , ale poprawiających nasze bezpieczeństwo piszcie tutaj....

Nie mam. I może dlatego kupiłem sobie w ostatnich dniach kask.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 23 Cze 08, 23:40:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A pamiętacie wręczanie szablonów urzędasom?

Przydały się?


ps. ja też wykazuję zrozumienie i cierpliwość na tym przejeździe, ale co bardziej mnie denerwują ludzie na przystanku przed Jagiellończykami - bo gdy jeszcze stoją to się da jakoś przejechać, ale jak nagle wchodzi jakaś babcia z torbami biegnąca na autobus to w przyszłości może się to źle skończyć!

Obudować tę ścieżkę murem, a dla ludzi zrobić kładki!! Twisted Evil


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Wto 24 Cze 08, 1:34:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam bardziej pokojowe nastawienie.
Proponuje jeździć z klaksonem, najlepiej takim z lokomotywy. Wtedy takiej babci, głuchej czy nie głuchej, torby dęba staną Very Happy raz, drugi, powinno poskutkować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 25 Cze 08, 22:57:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kontynuacja tematu -http://forum.rower.czest.pl/viewtopic.php?t=1127

damzac - jeżeli jest to dla ciebie "dobry dowcip" -nikt cię do udziału siłą nie namawia .... ale widzę ,że już zmieniłeś zdanie bo "w kontynuacji" pomysł już ci się spodobał.....


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 26 Cze 08, 8:16:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeciez napisalem ze "trza byc", a nie ze na pewno bede;) jezeli napisalem ze jest to "dobry dowcip" nie znaczy to ze wyrazilem swoja opinie na ten "temat" czy mi sie to podoba i czy chce brac w tym udzial lub nie... poniewaz blednie zinterpretowales moje slowa nie mozna mowic ze zmienilem zdanie bo jako tako "jasno" samego zdania wczesniej w tej sprawie (zwłaszcza z malowaniem czymkolwiek - czegokolwiek) nie wyrazilem Wink ...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 29 Cze 08, 10:06:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ścieżka zrobiona!!!
...................................................................................................
Teraz czas na miejsca , gdzie ścieżka rowerowa przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków i oprócz różnicy w kolorze kostki brukowej nie ma innych oznaczeń , a przydałoby się.....walnąć jakiś pas i proste napisy typu "UWAGA ROWER" lub 'DROGA ROWEROWA" .


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Nie 29 Cze 08, 10:10:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uhm....co mogę dodać w tym temacie... SZABLONY W PRZYGOTOWANIU!!!!! xD ...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Nie 29 Cze 08, 15:33:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tak oddolna inicjatywą społeczną tworzy się pierwszy w Polsce: Miejski Zarząd Ścieżek Rowerowych - Częstochowskich Rowerzystów. xD




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 29 Cze 08, 23:31:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sylwetka z GIFa Lukasa idealnie nadaje się na szablon...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 30 Cze 08, 7:10:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym wziął na szablon z avatara pitera Smile


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
t3d1 (usunięty)







Post Pon 30 Cze 08, 21:22:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koło promenady na przystanku tramwajowym w stronę Północy wymalowali dwa pasy które wyznaczają ścieżkę rowerową ale ludzie jak to ludzie szczególnie Ci starsi cały czas chodzą tamtędy.
Widziałem chyba z 2 rowerki ale to było po starym malowaniu i są szare ledwo widoczne.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 01 Lip 08, 7:38:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duże zdjęcia artykułu w Życiu częstochowskim. Pierwsza strona gazety:
http://images30.fotosik.pl/239/b0e406647a6c1afd.jpg
Trzecia od końca strona gazety:
http://images32.fotosik.pl/304/f972d7fdfca3f908.jpg


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 15 Kwi 09, 17:43:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udało się!!!!
Tydzień temu zadzwoniłem do redakcji w sprawie pewnego przejazdu , który to rok temu sami sobie pomalowaliśmy - jednak z biegiem czasu ścieżka się wytarła i jest jak jest.Nastepnego dnia miałem telefon od redaktora dyżurnego , któremu przedstawiłem sprawę i poprosiłem o wzmiankę w gazecie o wytartym przejeździe z zapytaniem do odpowiednich organów , czy w tym roku także mamy sobie ją namalować.
Minął tydzień.
Dziś w ŻYCIU CZĘSTOCHOWSKIM na pierwszej stronie trochę napisali...(fotkę z artykułem zamieszczę jutro).
W drodze do pracy (rano koło 8.20!!!!) , już zauważyłem trzech gości , którzy się krzątali - jeden chyba z jakimiś planami...myślałem ,że walną ściechę i luzik.Szoku doznałem wracając z pracy koło 17 - panowie dalej się uwijali , ścieżka co prawdą ma być namalowana jutro-bo z nimi zagadałem , ale za to wiele innych "bajerów" zostało pięknie wymalowanych - foty poniżej.
Tak więc jedynym sposobem na panów za biurkami są media , z których przy porannej "małej czarnej" dowiadują się ,że może by jednak coś zrobili.
pozdr.


By piter_wxc 2009-04-15


By piter_wxc2009-04-15
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 15 Kwi 09, 21:47:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widziałem to dzisiaj i oczy przecierałem...

jutro muszę tamtędy przejechać jeszcze raz i zobaczyć to ponownie, bo nie uwierzyłem!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 16 Kwi 09, 9:15:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy dobrze mi się wydaje, że to przejazd po wschodniej stronie estakady?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 16 Kwi 09, 10:47:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na zachód od tego skrzyżowania na jedynej ścieżce łączącej Raków z Centrum
zero znaków poziomych . Powinni malować piktogramy z rowerem na jezdni
tam gdzie jest skrzyżowanie ze ścieżką.Ale stawiam flaszkę że nie pomalują !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Czw 16 Kwi 09, 10:55:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony człowiek się cieszy, że wreszcie coś drgnęło w tym temacie. Że po tylu latach "udało się" wymalować takie cudo.

Z drugiej strony jednak widać cały czas to, czego brakuje. A to co do tej pory zrobiono, to mały procent potrzebnych działań. I jest ochota pomyśleć (ba, nawet powiedzieć to głośno!), że zrobiono to tak na "odpieprz się"... "zrobimy ten kawałek, żeby nie powiedzieli, że nic nie robimy; będziemy kryci, a na resztę powie się, że brakło funduszy". I tak do następnego roku. Very Happy

Podsumowując: ja się jednak cieszę, że choć tyle zrobiono. Bo jednak nic a prawie nic - to subtelna, ale zawsze jakaś różnica. Wink


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6026 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Sro 29 Kwi 09, 23:29:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myslę, ze ten sezon da nam kolejne znaczące odcinki ścieżek rowerowych w mieście, a bynajmniej z roku na rok jest lepiej. W trakcie budowy Kilińskiego i Dekabrystów. Ostro negocjuję przy wsparciu Marcina jeszcze w tym roku remont chodnika i budowę ściezki rowerowej wzdłuż DK-1 od Jagiellończyków do KFC oraz dokumentację ściezki rowerowej na całej długości Jagiellońskiej do Monte Cassino (wyłączając istniejące fragmenty). Czy się uda? - zobaczymy jak finanse...
Co do połączenia ścieżki AL. Pokoju z Niepodległości wraz z łącznikiem pod Estakadą w kierunku Jagiellończyków to w końcu wykonano zadanie o które męczyłem MZD (m.in. dwa spotkania na miejscu ostanie pod koniec lutego). Jak widać Wasze wsparcie - czyli postraszenie prasą - nie tylko pozwoliło odmalować wytarte przejście, ale Panowie od razu przypomnieli sobie o brakującym łączniku (chyba byłoby im wstyd spotykać się trzeci raz i wysłuchiwać Wink . Jak widać razem można sporo popchnąć do przodu i cieszę się z tego Smile Zdaje sobie jednak sprawę z tego, ze ten łącznik moze nie jest finezyjny (nie jest np. zielony, tylko malowany) jednakże wygląda to porządnie i jest wystarczająco dobrze oznakowane. Dodam, że rozmawiałem nt. trwalszego oznakowania, tj. nie malowania znaków poziomych, a naniesienia specjalnego tworzywa sztucznego w tych miejscach w ramach odtwarzania. Wstepnie to zostało przyjęte, ze względu na duże natężenie pieszych, samochodów i rowerzystów, a jak wiemy przydałoby się coś trwalszego niż standardowa farba drogowa Wink
Mam też wstepne informacje nt. wiaduktu Monte Cassino... Jest zgoda Policji na zmiane organizacji ruchu. MZD może też zdjąć znaki zakazu, ale... no własnie ale... Jest postawiony główny warunek - trzeba podwyższyć barierki na całym wiadukcie o 50 cm do przepisowej wysokości :/ Rowerzysta jadąc jest znacznie wyżej i istnieje zagrożenie wypadnięcia poza barierkę... Koszt takiej operacji to 50 tysięcy złotych :/ Jestem jutro w MZD u Dyrektora i będę dopytywał, jakie jest ich stanowisko, bo moje i Marcina takie, aby montować - bo to bardzo ważne.
Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 29 Kwi 09, 23:45:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

50 tys złotych !! ??

Rany, to już wolałbym żeby te pieniądze przeznaczyć na dostosowanie budynku Szkoły Specjalnej nr 23 dla dzieci niepełnosprawnych i żeby miasto nie zabierało im tego budynku...

...a zamiast barierek zdemontować znak i pozwolić rowerzystom jeździć ulicą - dlaczego nie możemy? Nie wyjdzie taniej i szybciej? Chyba, że ktoś ma na tym zarobić to inna sprawa...

i jeśli sprawa z Monte Cassino nie drgnie do wakacji - w sensie, że jako obywatel tego miasta płacący podatki nie będę mógł tamtędy legalnie przejechać to zapowiadam interwencję. Moja cierpliwość się skończyła.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Czw 30 Kwi 09, 0:00:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co ostatnio widziałem przejeżdżając nieopodal (2 tygodnie temu) to zakaz ruchu rowerów z oznakowania, musi dotyczyć chyba tylko jezdni Very Happy
Przezorni mieszkańcy okolicy tak wykręcili dopisek, że nie sposób patrzeć co na nim pisze wychylając się za barierkę Twisted Evil
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 08 Maj 09, 23:14:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj złożyłem pisemko w Miejskim Zarządzie Dróg kierowane do szanownego Dyrektora mgr Kazimierza Augustyna.

Swoją drogą, nie wiem w sumie dlaczego, ale tam są wszyscy radośni i uśmiechnięci. Jak na urzędników to dziwne. W sumie miło mnie przyjęto, co też wydaje się dziwne - Miejski Zarząd Dziwów?

Wyraziłem się w nim jasno co myślę o wszystkim (w tym tę pieprzoną sygnalizację na Parkitce!!!), a na koniec poruszyłem kwestie Monte Cassino.

Tak jak wcześniej pisałem - wg mnie miarka się już przebrała i wypada coś robić w tej sprawie..

Czekam teraz 30 dni na odpowiedź. Potem podejmę dalsze kroki, łącznie z pismem do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie Monte Cassino.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 09 Maj 09, 9:44:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Swoją drogą, nie wiem w sumie dlaczego, ale tam są wszyscy radośni i uśmiechnięci. Jak na urzędników to dziwne.

Jest początek miesiąca. Pewnie wypłaty dostali.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 08 Cze 09, 20:14:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pismo do MZD złożyłem z datą 2009-05-08, dzisiaj mija 8 czerwca 2009 - czyli ustawowe 30 dni na odpowiedź minęło, a ja żadnego pisma od nich nie dostałem.

Idę jutro w odwiedziny do MZD.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy