wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Obręcze] Obręcze pod hamulce tarczowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario666



Status: Offline
Dni: 5520 (78%)
Postów: 15


Post Sro 15 Kwi 09, 18:32:26     [Obręcze] Obręcze pod hamulce tarczowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc co byscie doradzili jakie obrecze pod tarcze i dlaczego, marka i model


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
bonzo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5606 (79%)
Postów: 6
Wiek: 38

częstochowa

Post Sro 15 Kwi 09, 18:44:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do jakiej ceny ? ile ważysz ? jakie przeznaczenie ? ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Sro 15 Kwi 09, 20:23:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja bym polecił Equalizera 21.
obręcz tania ( 99pln ), lekka ( 378g ), sztywna ( w porównaniu do poprzednika czyli UFO-opinia zaplatającego kółko ). ładnie wykonana.
jeśli cena Ci pasuje a obręcz nie, możesz wybrać cięższy model. też trochę tańszy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Czw 16 Kwi 09, 20:40:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy też na ile otworów, bo wagowo i cenowo podobnie wychodzi UFO tylko, że ona ma 28otworów Smile

Obie te obręcze będą niebawem używane przez 2 naszych forumowiczów Smile
Jeden (patrz post wyżej) już męczy EQ Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario666



Status: Offline
Dni: 5520 (78%)
Postów: 15


Post Pią 17 Kwi 09, 17:30:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja waga to 67kg, obrecz na 32 otwory do ceny 130 pln, przeznaczenie xc i maratony


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pią 17 Kwi 09, 21:57:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jak tak to pozostaje Equalizer, lżej w tej granicy cenowej to raczej już nie będzie nic. Wagę masz raczej spoko jak dla takiej obręczy.
No ale to tylko moja opinia Smile
Pozdrawim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Sob 18 Kwi 09, 11:45:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

waże ok 60kg. Eq21 stosuję ze szprychami Revo i narazie ok Smile
jeśli chcesz mieć naprawdę pewne kolo to zastosuj Compy lub minimalnie lżejsze Race Sapima.
co do obręczy tu bym się nic nie martwił. lepsza lekka obręcz+mocniejsze szprychy niż na odwrót Smile
z innych obręczy Mavick 317 zbiera dobre opinie. cięższy ale też tańszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario666



Status: Offline
Dni: 5520 (78%)
Postów: 15


Post Nie 19 Kwi 09, 15:05:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo sam się zastanawiałem nad modelem alex rims XD-lite ale może ten Eq21 skoro jest ok do mojej wagi


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Pon 20 Kwi 09, 19:27:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alex chyba jest ładniejszy Smile
ale porównując Alexrimsa XT16 zaplecionego 16xComp, 16xRevo ( napęd-strona przeciwna ) z EQ21 zaplecionego 32xRevo muszę napisać że Sunrims sztywniejszy. stosunek cena/waga też się lepiej prezenyuje Cool
no i producent nie nakłada żadnych ograniczeń. XT16 to max obciążenie chyba 75kg i 4 atmosfery (mam starszy, lżejszy model obecnie coś się mogło zmienić bo obręcz przytyła ). stosowana przez cięższych jeźdźców lubiła pękać wzdłóżnie Confused
z ciekawych obręczy jest jeszcze Sun http://www.ride-zone.pl/index.php?p56,ds-2-xc
na zdięciu jest DS 1 XC w opisie DS 2 XC...
różnica w wyglądzie jest spora. całkiem inne napisy, sporo białego. waga ok 420g. jako model starszy, już chyba nie produkowany ( zastąpiony EQ23 ??? ) trafia się w fajnych cenach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario666



Status: Offline
Dni: 5520 (78%)
Postów: 15


Post Pon 20 Kwi 09, 23:41:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko się zastanawiam te są jedno komorowe a alex trzy więc teoretycznie wydaje się mocniejszy


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Czw 23 Kwi 09, 10:08:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu porównania nie mam. mój Alex jest jednokomorowy, podwójnie kapslowany. obręcz trykomorowa niby powinna być sztywniejsza ale to też zależy od profilu obręczy, materiału z jakiego jest wykonana. xd-light jest nantyle nową obręczą że jeszcze brak opinii o niej więc fajnie by bylo gdybyś ją kupił i pezetestował Smile
też jestem ciekaw jak się sprawdza. sam chciałem sprawić sobie XCR PRO ale jakaś taka niedostępna :/
z Alex'ów jest jeszcze dostępna na Kiedrzyńskiej w Mega Sporcie TD16. jednokomorowa, podwójnie kapslowana, niby 430g...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario666



Status: Offline
Dni: 5520 (78%)
Postów: 15


Post Czw 23 Kwi 09, 11:39:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o td 16 to z tego co wiem to wazy 455g, a xd-lite bardzo mnie korci i chyba sie na nia zdecyduje


Mario666
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Czw 23 Kwi 09, 14:55:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mario666 napisał:
td 16 to z tego co wiem to wazy 455g

bo ja wiem. mam XT16 więc prawie ta sama obręcz ( tam w sklepie sądząc po naklejkach jest właśnie model sprzed jakichś 5 lub więcej lat ) tyle że pod v-ki i waży 418g ( katalogowo 420 ). nowsze były cięższe. obecnie wg katalogu 486g Shocked
firma ogólnie sprawdzona więc XD powinna być nie najgorszą obręczą. zwłaszcza jeśli nie zależy Ci jakoś bardzo na niskiej wadze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy