wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Koła] Serwis, Konserwacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 04 Kwi 09, 20:26:55     [Koła] Serwis, Konserwacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dwa poważne problemy.
Po pierwsze wczoraj odebrałem rower z serwisu we Wrocławiu. Dostałem kupon na darmowy serwis więc skorzystałem i to był mój błąd. W serwisie mieli mi wyczyścić i przesmarować piastę w przednim kole, wyregulować napęd i hamulce. Jedyne co im się udało to hamulce (pomijając fakt że były całe w smarze. Przerzutki rozregulowane totalnie. Ale najgorzej z piastą. Po odbiorze skrzypi i słychać strzelający piasek w niej. Koleś powiedział, że wymieniał kulki w piaście. No i tak wymienił że oprócz skrzypienia to koło kręci mi się tylko w jedną stronę ( do przodu) w tył się blokuje. Poza tym z jednej strony są bicia góra dół na piaście względem osi! no i nie wiem już co z tym robić. Jak odkręciłem stożki w piaście to wygląda na to że kulki są wszystkie ale jakby nie ten rozmiar. Jest luz na 1/2 kulki. poza tym jak kręcę do tyłu to skręcają mi się stożki (w zasadzie jeden) i blokuje koło. Jak myślicie czy w serwisie mi coś z tym zrobią ? Nie mam kasy na nowe koło bo już zamówiłem na tył. Do Wrocka nie pojadę po pierwsze to to że trochę daleko a jeżdżę tam tylko jak muszę. Po drugie nie oddam już roweru temu gościowi a jak bym do niego poszedł to byłbym jego ostatnim klientem Evil or Very Mad Evil or Very Mad Żałuje tego co zrobiłem to wszystko co on miał zrobić to mogłem zrobić samemu (itak muszę) a miałbym dobrze.

A po drugie czy któryś z forumowiczów ma w domu zbędne koło na tył pod kasetę i mógłby mi pożyczyć je do 22 kwietnia. Byłbym bardzo wdzięczny. Mój tył padł całkowicie a nowy się robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sob 04 Kwi 09, 21:27:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Jest luz na 1/2 kulki. poza tym jak kręcę do tyłu to skręcają mi się stożki

luz zawsze jakiś jest ale policz kulki z obu stron dla pewności. co do stożka to czeba by go skontrować tą nakrętką co tam jest. ale wcześniej wyczyścić i przesmarować.
no chyba gość nie był w stanie zniszczyć piasty???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 04 Kwi 09, 21:36:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ok wyczyścić mogę ale interesuje mnie dlaczego po jednej stronie mam bicia góra dół na piaście ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sob 04 Kwi 09, 21:46:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dlatego napisałem byś policzył kulki Smile
może fachowiec Question nie policzył
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 04 Kwi 09, 22:51:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jutro sprawdzę ale morał i przestroga dla wszystkich
Cytat:
"Jeśli nie musisz to nie korzystaj z serwisu którego nie znasz"

A zawsze myślałem że to przesadzone opowieści o psełdo serwisantach. Ja mając 16 lat umiałem wyregulować przerzutki, hamulce i nasmarować tylną piastę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 05 Kwi 09, 0:22:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli umiesz zrobić to sam więc po co jeździć po serwisach Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 05 Kwi 09, 11:30:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin, szczerze współczuję! Nóż się w kieszeni otwiera :/

Napisz namiar i adres tego serwisu, aby nikt nie wdepnął tam!


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Nie 05 Kwi 09, 12:21:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq napisał:
Nóż się w kieszeni otwiera

Napisz namiar i adres tego serwisu, aby nikt nie wdepnął tam!

1 mój nóż się nie otwiera-preferuje te ze stałą klingą Twisted Evil
2 nawet w cze-wie są serwisy do których nie oddałbym roweru za darmo ani nawet za dopłatą ( w jednym pan nie wiedział co to za firma SRAM, w innym serwisant lawirował najwyraźniej nie do końca wiedząc o co mi chodzi a chciałem by mi założył suport typu cartridge ). adresów nie podam bo bylo to dość dawno-może coś się w nich zmieniło. niesmak pozostał Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Nie 05 Kwi 09, 12:34:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jeśli umiesz zrobić to sam więc po co jeździć po serwisach Smile

To było tak, że miałem poświęcić weekend na serwis rowerka no i na jazdę ale zadzwonił znajomy z Wrocławia żebym do niego przyjechał i ma kupon na darmowy serwis więc mi go da jeśli przyjadę. W tamtym sklepie jest tak że jak kupujesz rower to dostaje się kupon na jednorazowy serwis. No to się zgodziłem. Nie znam adresu bo prowadził ów znajomy ale wiem, że jest na Oporowie.


Rozkręciłem piastę i okazało się że chłop pomylił rozmiary kulek po lewej stronie. Jest ich o jedną mniej niż w prawej ale jak próbuję podłożyć kulkę z prawego łożyska to nie wejdzie. Czyli te które mam teraz są za duże.

Nie wiecie ile może kosztować dobranie kulek do piasty (nie mam pewności że te po prawej są oryginalne i jej skręcenie w normalnym serwisie ? Np u Rafała na Garibaldiego lub w KTMie na Kościuszki ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 05 Kwi 09, 19:50:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kulki do swoich piast (jakaś no-name i Shimano Deore) kupiłem tylko na Ogrodowej (teraz przenieśli się kilka numerów dalej, na drugą stronę ulicy) - nigdzie nie mogłem dostać. Nawet w sklepach z łożyskami.

Spróbuj więc uderzyć najpierw na Ogrodową lub do Draco na Wałach (tam z kolei dostałem konusy oraz ośkę, bo nigdzie nie było..).

A koszt to grosze jakieś. Pamiętam, że do przodu kulki z nową ośką i konusami wyszły mi w okolicach 10zł.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 05 Kwi 09, 19:59:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kulki, ale musisz wiedzieć jakie dostaniesz w sklepie z łożyskami przy Jagiellońskiej (na przeciwko Biedronki), tam mają wszystko co związane jest z łożyskami, choć konusów nie dostaniesz. Ja tam kupowałem kulki zarówno do bębenka jak i właśnie do piasty tylnej. Rozmiary są standaryzowane, ale pamiętaj, że musisz wymienić wszystkie bo się wycierają i nowe będą minimalnie większe. Ile kulek będziesz potrzebował możesz sprawdzić w instrukcjach, które shimano publikuje na swojej stronie w formie plików pdf. http://cycle.shimano-eu.com/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 05 Kwi 09, 20:56:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, bo temat kulek staje się poważnym zagadnieniem technologicznym...
1. Marcin weź suwmiarkę i zmierz średnicę lub kulkę na wzór i do sklepu rowerowego - w Draco zapewne mają takie pie***ły. Kosztuje to grosze.
2. Zacznij pakować kulki w gniazdo - samo Ci wyjdzie ile ich wlezie - miejsce musi zostać, bo kulki nie mogą być za ściśle upakowane - powinno zostać od ćwierć do połowy średnicy kulki.
3. Ewentualnie jeśli faktycznie jest to do sprawdzenie to zerknij na te strony shimano.
4. Wymieniamy WSZYSTKIE kulki - dobranie jednej do używanego kompletu jest niemożliwe - zawsze będzie minimalnie większa niż używane i obciążenie będą się nierówno rozkładać. Piasta nie będzie płynnie pracować.

Chyba powtórzyłem to co napisali poprzednicy............. Confused


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 06 Kwi 09, 18:47:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 12:01 06.04.2009 ----------

W takim razie dziś po szkole idę rozwiązywać problem kulek który jest poważnym zagadnieniem technologicznym. Mam nadzieję że uda mi się zreanimować piastęSmile

Kulki te które są w tym działającym gnieździe mają od 4,8 do 5,1-5,2mm po tej felernej mają od 5,1-5,3 mm

---------- 17:47 ----------

będą w piaście nowe kuleczki 5mm (tak wychodzi średnia) i musi działać Smile Dziękuje wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 06 Kwi 09, 19:58:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisz co, gdzie i za ile kupiłeś - przyda się wszystkim na przyszłość.

Owocnej pracy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 06 Kwi 09, 20:09:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem 3 koronki z kulkami 5mm w sklepie rowerowym na śląskiej. Nie wiem do czego te łożyska były ale wielkość kulek się zgadza a rozgiąć koronkę która trzyma te kulki to nie problem. 1,5 za koronkę w której jest 11 kulek. Przypomina to łożyska od supportów starego typu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 07 Kwi 09, 13:22:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i nie wiem czy zrobiłeś dobrze, w takich wypadkach idziesz do sklepu z łożyskami i dajesz kulkę na wzór, a jak masz więcej to dajesz więcej. Sam pisałeś, że od 4,8 do 5,3 mm, a skoro tak to od razu widać, że te kulki co kupiłeś są zbyt małe. Z tego co wiem to kulki do łożysk produkowane są w standaryzowanych rozmiarach i w piastach nic szczególnego nie ma, ale sam rozmiar trzeba dobrać dokładnie, ja np w piaście Shimano FH-M530 - Deore po stronie bębenka ma kulki 5,3 mm, po drugiej nie wiem.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 07 Kwi 09, 13:53:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obliczyłem średnią wielkość kulki. Może i mogłem dać 5,3 ale nie też nie wiem czy była by dobra bo nie wiem które są nowe a które stare. Znaczy domyślam się że stare będą 4,8. Czyli kiedyś musiały mieć 5mm, 5,3 to są kulki które montował "serwis" a nie wiem czy on wiedział co montuje. Puki co działa. Kręci się i nie ma luzu. To rozwiązanie jest tylko do czerwca bo w moich obręczach pokruszyły się przegrody międzykomorowe (słychać drobinki metalu, jak je wydłubię to po 100 -200 km pojawiają się następne wiec boje się że kiedyś mi obręcz strzeli. Tył już zamówiłem bo piasta padła całkiem (jedno gniazdo stało się nagle dwoma). W czerwcu planuję nowe kółeczko na przód. A na tym i tak nikt nie będzie jeździł. Ale dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy