wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Siodło] Selle Italia Flite Classic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 27 Mar 09, 0:51:32     [Siodło] Selle Italia Flite Classic Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukam informacji o siodle Selle Italia Flite Classic Gel Flow.

Czy jeździ może ktoś z was na nim lub zna jakiegoś posiadacza?
Interesuje mnie to czy jest wytrzymałe i jak się nim pokonuje dłuższe dystanse bez pampersa.

Myślę, że jest w miarę uniwersalne (czyli jakiś maraton i niekiedy setki po szosie) oraz przyzwoite wagowo, ale chciałbym się upewnić o jego wytrzymałości i wygodzie..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 27 Mar 09, 9:55:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do jakości to myślę że gdzieś możesz uzyskać informacje ale co do wygody to już bardzo indywidualna sprawa. Każdemu pasuje inne siodełko więc nie ma się co sugerować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Pią 27 Mar 09, 14:13:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej usiąść na nim osobiście, firma przewiduje modele testowe, które powinny być dostępne w sklepach prowadzących tą markę. każdy ma inne 4 litery i nie ma co się sugerować opiniami innych użytkowników.
siodło to sprawa bardzo indywidualna.
z własnego doświadczenia wiem, że pierwszy kontakt z danym siodełkiem nie musi być pozytywny, aby po jakimś okresie użytkowanie okazało się rewelacyjne.
dlatego najlepiej potestować kilka dni. ze 3 dni ciągiem, po ok 40 km i na 4 dzień 100. jak dalej będzie ok to znaczy, że można nad nim myśleć poważnie.
to tyle mojej wiedzy praktycznej.
z drugiej strony obecnie siodełka te są w dobrych cenach na allegro, a marka i patent gel flow są naprawdę pierwszoklasowe.
ale, dodaję jeszcze raz. każdy tyłek jest inny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 27 Mar 09, 23:27:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście chodziło mi głównie o "techniczne" opinie na temat tego siodła - czy się prują szwy, czy coś odłazi itd - jednym słowem czy to siodło jest awaryjne itd. Ale chyba nikt go z forum nie ma - chociaż wiem z pewnego źródła, że na pewno jedna osoba z Czwy je sobie kilka dni temu kupiła Smile Przyjdzie mi je przetestować na własnym tyłku.

Dzięki bikerx za Twoje rady - skorzystam z nich po zakupie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Sob 28 Mar 09, 12:39:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o informacje techniczne to mogę co nieco dodać. jeździłem na selle italia pro link gel, które bedąc mało używane zmieniło właściciela i z tego co wiem długo jeździło lub nawet jeździ nadal. jeździłem na selle italia trans am gel flow. jeździłem na selle italia flite classic. jeździłem to znaczy je miałem jakiś czas, a nie tylko przejechałem się u kogoś. obecnie jeżdzę na selle italia filante gel flow. wszystkie siodła tej marki, a wyższe modele w szczególności oceniam bardzo pozytywnie. są wykonane bardzo starannie. skóra i systemy żelu sprawdzają się w 100%. żel tłumi drgania długo nie zmieniając swojej struktury, a nawet wtedy pozostaje dopasowany do konkretnego tyłka. nic się nie pruje, ani nie odkleja. co do wytrzymałości to zależy od wagi jeźdzca. poniżej 80 kg powinno być ok, powyżej istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że stelaż nie wytrzyma. stelaże są bardzo różne. przeważnie z lekkich materiałów, a w takim przypadku nie możemy liczyć na wytrzymałość stali. stare flity, którego posiadam mają tytanowe pręty, obecnie są to tylko rurki. celowo nie pisałem o moim flicie bo chcesz inny model. gel flow jest miękki. mój classic jest twardy. pomimo szerokości 143 mm jest mało wygodny jeśli chodzi o moje dupsko. szczyt siedziska znajduje się powyżej boków, które opadają i stanowią miejsce podparcia kości. taka budowa powoduje wżynanie się w tyłek. dla porównania filante ma 130 mm szerokości, ale jest proste i przy zastosowaniu żelu jest wygodne. to są wyłącznie moje doświadczenia.
jak pisałem wyżej, ja bym je brał. to dobre siodło, a czy wygodne to sprawdź sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 29 Mar 09, 22:38:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko Ci serdecznie podziękować i złożyć zamówienie. Mam nadzieję, że przy pierwszych próbach mi spasuje.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Pon 30 Mar 09, 11:25:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znam kilku użytkowników Flite'a TT ( taka skorupka skórą obciągnięta ) i ponoć to bardzo wygodne siedzisko. modele mocniej wyściełane nie powinny być pod względem wygody gorsze czego Ci oczywiście życzę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 30 Mar 09, 18:06:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sam użytkowałem 2 sztuki Flite'a TT, w których niestety notorycznie pękały tytanowe rurki stelaża - tak, to nie są pręty, to są rurki... ogólnie siodła warte swojej ceny.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 30 Mar 09, 18:36:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Flite Classic ma stelaż z vanox'u (wanad + tytan) - przy mojej wadze 65kg chyba mu nic nie grozi?

Już zamówiłem, w tym tygodniu powinno być, a wraz z nim pierwsze testy pod tyłkiem.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6486 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Czw 02 Kwi 09, 16:37:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ujeżdżam siodło z prętami z wanoxu prze wadze 90kg i spoko daje radę. Czytałem kiedyś jakiś tam artykuł o pękających prętach tytanowych i dlatego wzbogacają tytan o wanad co daje lekki i nie pękający pręt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy