wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] [Rama] Ciasny rower
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Sro 01 Kwi 09, 18:07:20     [Rower] [Rama] Ciasny rower Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!

Dawno mnie tu nie było ale jak jest potrzeba specjalistycznej pomocy to tylko tu :]

Mianowicie, jeżdżę na Scott reflex 30 z roku 2006

Na początku wszystko było ok, dobrałem rower do wzrostu, rama L mam 181 cm wzrostu wiec według tabel Scotta był idealny , przejażdżka przed zakupem - wszystko super

Problem pojawił się po zrobieniu 200km, okazało się ze siedzę jakiś taki przykurczony jakby rower był za krótki. Rece spiete, plecy cos pobolewające Popracowałem siodełkiem odsuwając je najbardziej do tylu jak się dało, to sprawiło ze bardziej siadła tylna opona ale sprawę poprawiło w niewielkim stopniu... Myślałem o podziałaniu z mostkiem , może dłuższy, może inny kąt, ja już pomysłów nie mam dlatego zwracam się do was

Licze na pomocne uwagi które pomogą mi poradzić sobie z tym "krótkim" problemem Smile
tu sa wszystkie informacje co do geometrii

Geometria

a tu zdjecie Zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 01 Kwi 09, 21:02:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze było by jak byś miał fotkę swojej pozycji na rowerze.
Generalnie na małej ramie to możesz zastosować dłuższy mostek i mniejszy kąt jeśli masz giętą kierownice to możesz ją zamienić na prostą. Ale to wszystko z umiarem no i doświadczalnie. Nie traktuj tego jako 100% odp. i nie idź jeszcze do sklepu po mostek i kiere Smile.

No i fotka mile wskazana. Albo przyjedź jutro pod katedrę wtedy będziemy widzieli jak to wygląda.

P.S jak wysokość siodełka ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sro 01 Kwi 09, 21:08:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

200km?? przyzwyczaisz się Mr. Green
a na serio to rozmiar ramy jest ok i ne mam pomysłu skąd ten problem. może niech jakiś doświadczony rowerzysta zobaczy Cie na tym rowerze i oceni. może coś dojrzy Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Sro 01 Kwi 09, 21:24:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

200 km było 2 lata temu po 3 dniach Smile siodło jest dosć wysoko lubie miec wysoka pozycje , postaram sie jakies zdjecie wkleic , a o katedrze to niestety musze zapomniec :/ z wrocławia dalekoooo


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy