wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Wybór 1200 - 1500 zł
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7030 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Wto 24 Lut 09, 23:02:18     [Rower] Wybór 1200 - 1500 zł Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako, że mój sprzęt jest już wiekowy i wysłużony, chciałem zakupić jakieś nowe 2 kółka. Ogólnie kompletnie straciłem orientację co jest teraz trendi, co warto mieć,a czego się wystrzegać Wink więc liczę, że ktoś może doradzi.

Rower ma służyć głównie do jazdy po mieście często krawężniki i tym podobne, czasem jakiś wypadzik za miasto, nie mam zbyt wielkich wymagań, ale cenię sobie trwałość i niezawodność. Chciałbym mieć sprzęt "uniwersalny" (choć wiem,że co jest do wszystkiego, to jest do niczego).

Nie mam sprecyzowanej firmy, ktorej rower koniecznie chciałbym kupić.
Kwota jaką dysponuję? ~ 1200 - 1500 zł. Znajdę coś w tych pieniążkach godnego zainteresowania, poza hipermarketowym sprzętem? Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 25 Lut 09, 15:04:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że za tą kasę kupisz jakiś ciekawy sprzęt. O tej porze roku może trafi się jeszcze jakiś zeszłosezonowy rower w dobrej cenie Smile Tak poza tym to musiałbyś przejść zobaczyć co jest dostępne w naszym mieście bo puki co to w wielu sklepach czekają na wiosnę zanim zaczną zamawiać rowery.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7030 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 26 Lut 09, 8:35:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Myślę, że za tą kasę kupisz jakiś ciekawy sprzęt. O tej porze roku może trafi się jeszcze jakiś zeszłosezonowy rower w dobrej cenie Smile Tak poza tym to musiałbyś przejść zobaczyć co jest dostępne w naszym mieście bo puki co to w wielu sklepach czekają na wiosnę zanim zaczną zamawiać rowery.


To juz zrobiłem i powiem szczerze, że mam większy mętlik w głowie niż wcześniej Laughing

Moje dwa typy, troche przekraczają założony pułap cenowy, ale jakoś nic innego nie przypadło mi za bardzo do gustu.

http://www.allegro.pl/item567502335_okazja_focus_ltd_z_2008_xt_lx_tarcze_hydr.html

http://www.allegro.pl/item561594303_kross_level_a6_model_2006_17_za_grosze.html

jakie wasze zdanie?

i jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie - jaki rozmiar ramy? mam 180 cm wzrotstu :]


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6923 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 26 Lut 09, 10:23:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Focus ładniejszy, ale Kross moim zdaniem ma lepszy amortyzator i piasty na maszynówkach... chociaż z drugiej strony Focus ma już tarczówki (nie wiem jakiej one są jakości) - więc musisz wybrać na czym Ci zależy i wtedy dokonać wyboru. Osobiście wybrałbym chyba tego Focusa..

A co do ramy to chyba 18'stka będzie odpowiednia?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 26 Lut 09, 10:50:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Focus moim zdaniem lepszy. Jeśli masz możliwość kupienia go w Częstochowie to nie pakuj się w tarcze tylko niech Ci wymienią je na jakieś dobre V-ki (avid 7) Co do rozmiaru ramy to gdzieś był jakiś wzór ale nie pamiętam go. Najlepiej stanąć na rowerze i dobrać tak abyś miał trochę luzu między kroczem a ramą jak obie nogi są na ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6968 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 26 Lut 09, 11:31:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rama 18 - 18,5. Ten Focus na zdjęciu ma 21 cali - na gościa około 195 - 200 cm... A co do tematu wyboru roweru, było już kilka takich tematów na forum z rowerem w takim przedziale cenowym. W zeszłym roku dwa tego typu rowery rzeźbił Rafał z Garibaldiego dla mojej siostry i wujaszka. STi też tam składał. Idź do niego, wybierz sobie jakiś rower, powiedz co Ci w nim nie pasuje a Rafał Ci to powymienia biorąc oczywiście fabryczne części w rozliczeniu. To chyba najlepszy układ...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kuba93KCK



Status: Offline
Dni: 5526 (78%)
Postów: 7

Kłobuck

Post Sob 28 Lut 09, 15:01:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie pakowałbym się w używke za 1,5 tys. Nigdy nie wiadomo na 100% co kupujesz, może to się okazać przykrą niespodzianką, a czym droższy rower tym ewentualne części droższe. Z nowych rowerków wybór jest chyba całkiem spory Smile unikałbym jedynie kellysów, mój ojciec ma i trafił mu sie egzemplarz ze "strzelającą" ramą, może to przypadek, ale jednak..
Polecam Gianty, może za tą samą cenę mają troche gorszy osprzęt, ale za to bardzo dobre i sprawdzone ramy.
Pozdrawiam Kuba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 28 Lut 09, 16:02:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do marek to myślę że nie ma co wydziwiać przy tej cenie ramy będą porównywalne. Poza tym mam kellysa i nie nażekam. Skoro Twojemu ojcu strzela rama to niech ją wymieni na gwarancji. Ma na to 5 lat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kuba93KCK



Status: Offline
Dni: 5526 (78%)
Postów: 7

Kłobuck

Post Sob 28 Lut 09, 18:31:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będe musiał mu powiedzieć Smile nie zagłębiałem się w to, jednak to nie mój rower, chociaż i tak pierwsze wrażenie przez ten incydent jest średniawe :]
W kellysach zawsze bardzo mi się podobał wygląd Smile ale jak na miasto to jakoś geometria mi się wydaje za bardzo sportowa, mam porównanie z moim giantem, na kelysie siedzi się bardzo zgiętym i pochylonym, ale co kto woli:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy