wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Stojaki rowerowe w III Alei - potrzebne stanowisko Masy Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6378 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 28 Lip 08, 10:18:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po mieście krąży anegdota... wiecie dlaczego w Częstochowie ścieżki rowerowe są zielone a nie czerwone?? dlatego, że jak zielona zarośnie trawą, to nie będzie widać różnicy...
jak ktoś nie wierzy, zapraszam na skrzyżowanie Rocha/Wręczycka/Okulickiego... nic dodać, nic ująć... po prostu usiąść i zapłakać... ostatnio pomyślałem nad nową akcją, mianowicie, tym razem rowerzyści nie malują oznakowań ale wydrapują trawę ze ścieżki, ale zaraz potem pomyślałem że ja już nie chcę za nikogo odwalać robotę...tyle.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 28 Lip 08, 11:29:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek Krawczyk napisał:

Odcinek Nowowiejskiego jest budowany z kostki niefazowanej, część rowerowa od drogi jest dobrze wygrodzona ocynkowanymi barierkami.

Od drogi jest oddzielona ale od chodnika wcale, niedawno szedłem tam ze swoim synkiem i nie było siły żeby nie biegał po tej ścieżce, po prostu sam kolor nie wystarcza do czytelnego odgrodzenia drogi rowerowej od chodnika szczególnie dla zamyślonego spacerowicza, moim zdaniem powinien być jeszcze co najmniej niski krawężnik.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6048 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Sob 04 Paź 08, 23:46:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W piatek razem z Marcinem Marandą spotkalismy się z MZD, w celu omówienie konkretów wynikajacych z raportu i z przyjętego WPI. W przypadku tego ostaniego udało nam się przekonac Prezydenta (pomógł opracowany raport) do zwiększenia wydatków na nowe ściezki rowerowe o 100%, czyli zamiast 500 tysięcy co roku na 1 mln zł co roku aż do 2014 (w sumie 6 mln zł). Ponadto podejmiemy starania o dodatkowe 200 tysięcy na bieżące utrzymanie ściezek, co pozwoliłoby wg. wstepnych założeń na 2009 namalować na wszystkich ściezkach rowerowych piktogramy oraz wymalować częśc pasów dla pieszych. na 2010 planujemy akcje obnizania krawężników.
Ponadto rozmawialiśmy w sprawie likwidacji zakazu dla rowerów dot. chodnika na wiadukcie w Monte Cassino. Jest wstepna zgoda na usunięcie, jednakze warunkiem bedzie ruch jednostronny danym ciągiem (będzie specjalnie oznakowane, ze wzgledu na wąski fragment - kierunek tak jak samochody). Uwazamy, ze to jest kompromis.

Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 05 Paź 08, 10:44:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek Krawczyk napisał:
warunkiem będzie ruch jednostronny danym ciągiem


No i jest to jak najbardziej logiczne i intuicyjne rozwiązanie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę "intensywność" ruchu pieszego i rowerowego na tym wiadukcie. A co do dodatkowej kasy na ścieżki - JESTEM POD DUŻYM WRAŻENIEM!!! Może wreszcie coś zaczęło docierać...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 05 Paź 08, 21:28:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no no no nic tylko pogratulować zobaczymy na co pójdzie ta 6


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7066 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Nie 05 Paź 08, 22:14:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
warunkiem będzie ruch jednostronny danym ciągiem


znajac zycie i tak beda jezdzic wszyscy jak chca... no ale dobrze ze chociaz jakos "prawnie" bedzie to uregulowane, co bardziej bystrym ulatwi zycie....




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5875 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Pon 06 Paź 08, 8:42:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... dodam jeszcze inne ustalenia - myślę, bardzo ważne:

1. Lokalizacja i parametry techniczne kolejnych, nowych ścieżek rowerowych (oprócz tych, na które są już projekty), będą konsultowane z rowerzystami.

2. Na podstawie wniosków z raportu, Miejski Zarząd Dróg zamontuje jeszcze w tym roku na jednej z wysepek przystankowych/tramwajowych (jeżeli MPK nie będzie robiło problemów) barierki identyczne jak te na ul. Nowowiejskiego. Uzgodniliśmy, że będzie to przystanek tramwajowy przy bibliotece Politechniki Częstochowskiej (Aleja Armii Krajowej). W raporcie wykazaliśmy, że poważnym problemem jest wchodzenie na ścieżki pieszych wysiadjących z utobusów lub tramwajów (szczególnie tam, gdzie wysepka komunikacyjna sąsiaduje z drogą dla rowerów). W tym przypadku, po zainstalowaniu barierek powstaną dwie "śluzy", którymi pasażerowie będą wychodzili z przysytanku - oczywiście na pasach.

3. Chyba prawdziwy hit i rewolucja w podejściu do ścieżek rowerowych w Częstochowie - program pilotażowy. Dwa ciągi pieszo-rowerowe (ul. Nowowiejskiego i ul. Wręczycka) otrzymają na prośbę moją i Jacka nowe oznakowanie poziome: rowerek/ludzik (rowerek łamane przez ludzik). Jeżeli oznakowanie przyjmie się (piesi będą zwracali uwagę na to, że użytkują odcinek drogi razem z rowerzystami), stopniowo będzie wprowadzane w całym mieście. W tej sprawie liczymy na opinie rowerzystów.

Przed nami jeszcze spotkanie z prezydentem Bogumiłem Sobusiem w sprawie realizacji pozostałych wniosków zawartych w raporcie, które powinny zrealizować inne służby miejskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6409 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 06 Paź 08, 10:31:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ludzik to tylko na rowerku ! A tak poważnie... to sądzę że nie ma sensu
wprowadzać innych znaków niż używane w innych miastach, już z kolorem ścieżek było trochę zamieszania... Piktogramy /znaki poziome z rowerkiem/
powinny być mniejsze a malowane w większej ilości i w miejscach najbardziej
potrzebnych. Obok przystanków można zmienić nawierzchnię tak aby skutecznie zniechęcić rowerzystów do jazdy, podobne "szykany" mogą spowolnić tempo jazdy na niebezpiecznych odcinkach chodników.
Bardzo niebezpieczne dla rowerzystów na ścieżkach są miejsca z "prawoskrętami" nie chodzi tu tylko przejazdy przez jezdnię ale o "prawoskręty"
prowadzące do stacji benzynowych, dużych sklepów ,parkingów itp
Kilkanaście metrów przed miejscem gdzie ścieżka rowerowa "przecina"
jezdnię MUSZĄ być namalowane na jezdni piktogramy z rowerkiem !
Są bardziej skuteczne niż znaki pionowe .Można też zrobić mały" garbek" na
jezdni.Rozwiązania takie widziałem w innych miastach.
Zanim miasto zacznie budować nowe ścieżki powinno zadbać o właściwe oznakowanie już istniejących a jak i gdzie umieszczać zgodnie z przepisami
znaki powinno zapytać nas rowerzystów bo z siodełka roweru widać lepiej niż zza biurka w MZD... Nic o nas bez nas!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pon 06 Paź 08, 10:43:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Lokalizacja i parametry techniczne kolejnych, nowych ścieżek rowerowych (oprócz tych, na które są już projekty), będą konsultowane z rowerzystami.

tiaaaa, takie rzeczy to tylko w erze - konsultacje są po to aby wyciągać wnioski , a nie spotkać się z kimś dla świętego spokoju ,a i tak robić dalej swoje - bo jeśli dojdą już do skutku to tak to właśnie będzie wyglądało

marcin maranda napisał:
3. Chyba prawdziwy hit i rewolucja w podejściu do ścieżek rowerowych w Częstochowie......

ciąg pieszo-rowerowy NIE JEST ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ - to chodnik z możliwością jazdy po nim rowerem, na którym rowerzysta nie ma żadnych praw.
trzeba wymóc na mzd budowanie ścieżek rowerowych bo tylko takie rozwiązanie jest w pełni bezpieczne dla rowerzystów jak i pieszych, ciągi pieszo-rowerowe podnoszą tylko statystyki w ilości "ścieżek", a w gruncie rzeczy nimi nie są


marcin maranda napisał:
Uzgodniliśmy, że będzie to przystanek tramwajowy przy bibliotece Politechniki Częstochowskiej

i to jest jakiś konkret i wielki pozytyw ale ponieważ jestem raczej sceptyczny nie uwierzę jak nie zobaczę


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6378 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 06 Paź 08, 17:44:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tym ciągiem pieszo-rowerowym to jest jak z polskimi autostradami. niby coś jest a nie ma.. nie wystarczy poprzekładać w kratkę kostkę dwóch kolorów. Statystyki szybko można wywindować. Jak zbudować szybko autostradę z Częstochowy do np Łodzi? Wystarczy postawić w Częstochowie znak rozpoczynający autostradę a w Łodzi ją kończący! I tak widzę robione są ścieżki rowerowe w Częstochowie... niestety. Ja teraz jestem w miejscu, gdzie śmiało o nim mogę powiedzieć "RAJ DLA ROWERZYSTÓW" i dodam tylko że jest to w Polsce. zainteresowanym zdjęcia na priv. p.s. do szczęścia potrzebne są nawierzchnie asfaltowe... p.s.2 powodzenia w walce z urzędami Panowie (kto ma wiedzieć to wie o kim piszę) Cześć!


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6409 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 06 Paź 08, 18:17:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na stronie MZD jest ankieta dotycząca oceny pracy tego urzędu :
http://www.mzd.czest.pl/ANKIETA.html , ja wypełniam może ktoś to przeczyta
i wyciągnie wnioski, choć wątpię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5890 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Pon 06 Paź 08, 22:23:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ocena pracy urzędu w stosunku do interesanta, a nie w stosunku do przeprowadzonych modernizacji i prac wykonanch "w terenie"
to czy pani w okienku jest miła, czy wstała akurat tego dnia lewą nogą z wyrka to mam gdzieś.
Wolałbym ocenić ich rzeczywistą pracę włozoną w poprawę kondycji naszych dróg/chodników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy