wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Przytulia - 27.07.2008 - wycieczka rowerowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 17 Lip 08, 10:24:33     Przytulia - 27.07.2008 - wycieczka rowerowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ruch Inicjatyw Społeczno - Ekologicznych "Przytulia" zaprasza 27.07.2008 r. na wycieczkę rowerową po Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej.

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska – wycieczka rowerowa

Start godz. 9:15 ze stacji PKP Masłońskie Natalin.
Trasa wycieczki:
Masłońskie - Kacze Błoto/ Pustkowie Przybynowskie- Suliszowice- Dolina Wiercicy (Źródła Zygmunta)- Góry Gorzkowskie- Bystrzanowice Dwór- rezerwat Bukowa Kępa- Wąwóz Tarnówki- Trzebniów- Przybynów- Masłońskie

Wycieczka obrazująca zróżnicowanie środowiska naturalnego zachodzące pomiędzy Obniżeniem Górnej Warty, a wschodnimi obrzeżami Jury łagodnie przechodzącej w Próg Lelowski. W jej trakcie przejedziemy koło pozostałości po przemyśle wydobywczym rud żelaza, poznamy system źródeł krasowych zasilających Wiercicę. Bocznymi ścieżkami z dala od znakowanych szlaków zwiedzimy okolice Gór Gorzkowskich i rezerwatu Bukowa Kępa, czyli tereny które wg planów mają zostać włączone do Jurajskiego Parku Narodowego.
Trasa około 50 km, w okolicach Postaszowic dość długi podjazd polną drogą w głębokim wąwozie. Jak na Północną Jurą stosunkowo mało odcinków piaszczystych, za to sporo podłoża lessowego, które po ulewnych deszczach może być śliskie.

Pociąg osobowy z Częstochowy odjeżdża o 8.45 (przewóz rowerów). Na stacji Masłońskie Natalin jest o 9.05. Czas trwania wycieczki około 7 godzin.
Wycieczkę poprowadzi Michał Demel - przewodnik jurajski, z zamiłowania geolog i geomorfolog, autor wielu fotografii o tematyce jurajskiej. Z Jurą związany od kilkunastu lat, co w połączeniu z intensywnym uprawianiem turystyki rowerowej zaowocowało doskonałą znajomością topografii naszego regionu. Twórca Jurajskiego Forum Dyskusyjnego.

Wycieczka jest bezpłatna. Stanowi część projektu „Przełom Warty”. Projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta w Częstochowie.

KONTAKT:
tel: 696 171 058,
e-mail: [email protected]
www.przytulia.most.org.pl

--------
Jest to druga z serii wycieczek rowerowych organizowanych przez RISE "Przytulia". W kolejnych wycieczkach można będzie zwiedzić i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o okolicach m.in. Poraja, Zawiercia. Oprócz wypadów rowerowych będą także wycieczki piesze. Więcej informacji na www.przytulia.most.org.pl

Zachęcam Was do udziału, fajne trasy i wiele ciekawych informacji. Naprawdę warto Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Damian Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5805 (82%)
Postów: 8

Częstochowa - Raków

Post Pon 21 Lip 08, 10:56:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest ktos zainteresownay wypadem....? Zastanawaim sie czy jechac autem czy pociagiem....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 23 Lip 08, 10:29:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja oczywiście jadę. Nie chce mi się wcześniej wstawać, więc myślę, że pojadę pociągiem. Zresztą do niedzieli jeszcze może mi się odwidzi i dojadę na miejsce rowerem..

--- edit 25.07.2008 ---

dla jasności:

Oficjalna zbiórka jest o godz. 9.15 na stacji PKP Masłońskie Natalin.

Każdy dojeżdża na własną rękę - można pociągiem o 8:45 z Częstochowy lub
przyjechać na rowerze czy też samochodem. Podobno na informacji PKP mówią, że pociąg jest o 8:40... trzeba sprawdzić, bo jakie PKP jest to chyba każdy rowerzysta zdążył się przekonać Neutral



--- edit 27.07.2008 ---

Wycieczka odbyta. Pogoda dopisała. Sporo osób przyjechało z "ekipy Pana Siwińskiego" - wg mnie wypad bardzo udany. Obyło się bez większych problemów - oprócz jednego przykrego upadku oraz złapania dwóch "gum" na trasie. Pomimo trudnego miejscami terenu i trudnych technicznie podjazdów sporo starszych osób dało radę! Dla mnie byli oni rewelacyjni Smile

Kilka fotek: http://foto.onet.pl/58q8,g6ssc8m8jo2o,u.html

Za tydzień kolejna wyprawa! Informacje wkrótce.

Z forum byli obecni (z moich informacji): Damian, STi oraz ja. Mam nadzieję, że za tydzień dołączy jeszcze ktoś? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy