wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[klocki hamulcowe] - Klocki hamulcowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fludi (usunięty)







Post Pon 28 Kwi 08, 21:32:27     [klocki hamulcowe] - Klocki hamulcowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję zakupić jakieś dobre klocki hamulcowe z wymiennymi okładzinami, w kwocie do około 40zł. Co byście mi polecili?
Powrót do góry
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pon 28 Kwi 08, 22:05:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuje zalozyc jeden watek i napisac czego konkretnie potrzebujesz a My tu ewentualnie oczywiście przy odrobinie chęci postaramy sie odpowiedzieć...Wink




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
Fludi (usunięty)







Post Pon 28 Kwi 08, 22:10:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi ogólnie o komplet klocków na przód i tył. Mają mieć metalowy korpus, w który wchodzą wymienne wykładziny, do codziennej jazdy na tereno-miasto, ale chciałbym też mieć w zapasie komplet wykładzin na mokrą nawierzchnię.
Myślę o czymś takim: http://nartyrowery.pl/produkt/zobacz/77,656,674,3165/klocki_hamulcowe_z_wymienna_i_dodatkowa_okladzina
Prosiłbym więc o komentarz czy warto i czy ogólnie byłoby coś lepszego w podobnej cenie.
Powrót do góry
Lisu



Status: Offline
Dni: 7002 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Pon 28 Kwi 08, 23:13:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja sam osobiście jeżdze na tych czerwonych wkładkach.Sprawują sie bardzo dobrze nie powiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Wto 29 Kwi 08, 15:52:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.velo.com.pl/www/produkt.php?m=0&k=11&p=%&id=1232 a o tych co sądzicie??
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 29 Kwi 08, 17:18:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osobiście nie polecam oryginalnych klocków XTR, bardzo twarde i rzeźbią po obręczy jak mało które. jeżdżę na najtańszych wkładkach jakie były w sklepie i jestem zadowolony, a i obręcze od tego czasu nie zużywają się tak szybko jak przy klockach XTR. shimano=shitmano...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Wto 29 Kwi 08, 17:36:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mówisz o authorach czy clarksach?
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 29 Kwi 08, 22:25:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie pamiętam nazwy, ale pamiętam że zapłaciłem 7 PLN za komplet na koło.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 30 Kwi 08, 11:21:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż authory wychodzą 74.90 za 2 koła, a clarksy 77,80. Więc wziąłem tańsze, a i zarazem lepsze. Mają większą powierzchnię docisku i przy jeździe w mokrym terenie nie trzeba się motać z wymianą okładzin, no i co ważne mają dodatkowy sworzeń blokujący wypadnięcie okładziny. Zobaczymy się sprawdzą w użytkowaniu...
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 30 Kwi 08, 14:31:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pisząc 7 pln miałem na myśli same wkładki a nie całe zaciski, zaciski mam XTR więc ich nie zmienię. swoją drogą to chyba nie znam nikogo (może nikt się nie chce przyznać), kto zmienia okładziny w hamulcach jak zobaczy że na dworze mokro...ale może ja jakiś dziwny jestem :>


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Sro 30 Kwi 08, 20:01:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak kiedyś w tylnym hamulcu( Tektro MT50) miałem czarne clark'sy te na suche warunki działały jakoś tam, nieważne:)
w przednim( XTR ) oryginalne gumki wymieniłem na czerwone clark'sy te na mokre warunki i ???
różnica jakaś była wyczuwalna ale raczej związana z "wydajnością" hamulcówSmile
ale dopiero dzisiaj, w deszczu, w błocie okazało się że jak klocki są na suche warunki to nie są na mokre:)
czyli może jednak skuszę się na posiadanie dwóch kompletów klockówSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 30 Kwi 08, 20:32:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, i na 1000% będziesz oba komplety woził ze sobą na wypadek załamania pogody... chciałbym to zobaczyć... jak w połowie trasy wymieniasz okładziny...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Czw 01 Maj 08, 13:34:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż komplet klocków na mokro nie waży jakoś nie wiadomo ile... A i wymiana trwa ledwo minutę, więc wystarczy wjechać pod jakąś wiatę wymienić i jechać dalej Very Happy
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 01 Maj 08, 22:41:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra, głupia polemika... dla mnie koniec tematu, a czy będziesz wymieniał 100 okładzin podczas wycieczki czy ani jednej to mnie całkowicie nie obchodzi. jestem pewien że w życiu tego nie zrobisz i tyle, takie są realia.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Pią 02 Maj 08, 10:34:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pewnie ze nie woziłbym dwóch kompletów okładzin:)
pogoda nie zmienia się co godzine, pół... ale spodziewając się deszczu/błota na trasie mógłbym wyjechać na klockach na mokre:)
zresztą o czym tu dyskutować??? każdy ze swoim rowerem robi to co sam chce:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Nie 11 Maj 08, 0:04:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie każdy robi to co chce Wink
Swoją drogą magnum sam zacząłeś ten temat Razz
No klocki się spisują świetnie, jestem z nich bardzo zadowolony Very Happy
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Nie 11 Maj 08, 10:55:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba masz bardzo słabą pamięć, to Ty zadałeś pytanie, a my tylko na nie odpowiadamy, więc nie wiem o jaki temat Ci chodzi.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Nie 11 Maj 08, 10:57:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ty zacząłeś głupią polemikę na temat tego, czy ktoś widząc, że zaczyna padać wyciąga okładziny na mokro i je zmienia.
Powrót do góry
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Nie 11 Maj 08, 11:07:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wymiana trwa ledwo minutę, więc wystarczy wjechać pod jakąś wiatę wymienić i jechać dalej
Fludi


no i kto tu zaczął żartować...?




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Fludi (usunięty)







Post Nie 11 Maj 08, 11:16:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
swoją drogą to chyba nie znam nikogo (może nikt się nie chce przyznać), kto zmienia okładziny w hamulcach jak zobaczy że na dworze mokro...ale może ja jakiś dziwny jestem :>


Twisted Evil No i kto zaczął się nad tym jako pierwszy zastanawiać Laughing
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Nie 11 Maj 08, 12:14:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słuchaj, może więc ty jak następnym razem zechcesz coś napisać, to zastanów się 100 razy czy nie wywołasz takiego efektu. było pytanie i były odpowiedzi, a że pytanie i problem dosyć głupi...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy