wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Amortyzator] Serwis marzocchi w Częstochowie i na Śląsku...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryś Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (95%)
Postów: 57

Raków

Post Sro 23 Kwi 08, 12:53:48     [Amortyzator] Serwis marzocchi w Częstochowie i na Śląsku... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałem się podzielić paroma doświadczeniami z forumowiczami jakie doświadczyłem odnośnie amortyzatora marzocchi... myśle że forumowicze którzy pośiadaja amortyzatory innych firm podziela się też swoimi spostrzeżeniami odnośnie serwisowania amorów innych firm by na przyszłość Ci co by chcieli kupować amory wiedzieli jakie kupowac?- by nie mieli pozniej problemów z ich serwisowaniem czy obsługa.
Do rzeczy, kupiłem amor marzocchi mx pro sl. i po niecalym roku czasu zaczeły się problemy z nim(problemy z blokadami amora i powietrzem w jednej z komor,) gdzyż , jest to model nie z tej niskiej polki i nie tej sredniej ale ciut wyższej, i TU OD RAZU RADA DLA TYCH CO SIE ZASTANAWIAJA NAD KUPNEM AMORTYZATORA WYSOKIEJ POLKI- JEZELI CHCECIE KUPIC TAKI AMOR TO LICZCIE SIE Z TYM ZE CONAJMNIEJ RAZ W ROKU BEDZIECIE MUSIELI GO WYSYLAC NA SERWISOWANIE DO SERWISU CENTRALNEGO I - KOSZT TAKIEGO SERWISOWANIA WYCHODZI WRAZ Z PRZESYLKAMI OKOLO 170ZL. - a dlaczego aż tam skoro marzochi podaje tak dluga liste autoryzowanych serwisów ....ano dlatego żeby naprawiac (serwisowac) manetke TST5 , można to zrobić w POLSCE Tylko w 3 punktach...a dlatego , że narzedzia do serwisowania sa na tyle drogi , ze w Polsce na zakup ich zdecydowały sie 3 punkty. Przeprowadziłem bardzo długo rozmowę z panem serwisantem z firmy Gregorio i myślę , że moja wiedza teraz na ten temat jest dosyć duża dlatego chciałem sie z wami podzielić troszkę tą wiedza...Myśle, że gdybym miał jeszcze raz kupować amora to wziałbym teraz amora bez zadnych blokad (takiego kiedys mialem i smigal mi okolo 9 lat az do momentu jak padl)gdyz praktycznie takie amory sa bezserwisowe , czyli nie grzebie sie w nich pare dobrych lat az do smierci natomiast jak mowil pan z serwisu i jak ja po dlugich analizach w necie doszedlem ze amory wysokiej polki powinno conajmniej dwa razy w roku sie serwisowac w autoryzowanym punkcie serwisowym...ale przed kupnem ...jakie dokonywalem nikt, o takiej wzmiance nie pisal....bo jakby pisal ....to kazdy wtedy moglby sie zainteresowac czy warto kupowac?......pozdrawiam forumowiczow i prosze o opinie serwisowania , marzocchiego i innym marek....


edek dla tych co znają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7066 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sro 23 Kwi 08, 13:42:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RS, Marzocchi, Manitou - w Cz-wie nie ma praktycznie zadnego punktu z certyfikatem producenta do porzadnej obslugi serwisowej... podstawowe przeglady sa mozliwe ale odpukac gdyby sie cos stalo na miejscu nie zrobia i raczej nie sadze ze pomoga...
... niestety w cz-wskich skelpach wciaz kuleja obsluga posprzedazowa....




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
Lisu



Status: Offline
Dni: 7023 (99%)
Postów: 144
Wiek: 36

Czestochowa-Zawodzie

Post Sro 23 Kwi 08, 17:46:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziwne ja miałem kiedyś marcoka EXR AIR 03 i serwisowałem go normalnie w czewie:/ nie było problemów.Teraz też mam marcoka i serwisuje go róznież tutaj na miejscu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
ryś Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (95%)
Postów: 57

Raków

Post Sro 23 Kwi 08, 19:55:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale pytanie u kogo go serwisujesz?(w jakim serwisie?) i na jakim etapie jest to serwisowanie bo jezeli np. wymiana uszczelek, oleju w amorach to mysle ze nie bedzie z tym problemu u nas zrobic ale jak juz chodzi o kartusze TST5 ,TST2, czy moze ETA to z tym moze byc wiecej problemow. Pozatym stare amortyzatory , nie miały na ogol blokad czy innych bajerów, wiec ja tez mialem kiedys marzocchiego Z5 i przez 8 lat przy nim nic nie robilem , teraz waly uszczelki wiec kupilem nowego , ale zastanawiam sie czy nie naprawic starego bo jego ekspolatacja byla zdecydowanie duzo tansza.


edek dla tych co znają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lisu



Status: Offline
Dni: 7023 (99%)
Postów: 144
Wiek: 36

Czestochowa-Zawodzie

Post Czw 24 Kwi 08, 0:19:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam zawsze daj amora młodemu.wiem że robił kiedyś marathona to napewno i chyba nie było problemu zeby go tam przeserwisować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 24 Kwi 08, 9:01:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ryś napisał:
amory wysokiej polki powinno conajmniej dwa razy w roku sie serwisowac w autoryzowanym punkcie serwisowym...ale przed kupnem ...jakie dokonywalem nikt, o takiej wzmiance nie pisal....bo jakby pisal ....to kazdy wtedy moglby sie zainteresowac czy warto kupowac?......

myślę że wydając kasę i to nie mala na amortyzator, szukasz wszelkich dostępnych informacji na jego temat, przynjamniej ja tak zrobiłem i nie miałem najmniejszego problemu zeby na stronie producenta znaleśc instrukcję obsługi do interesującego mnie modelu bombera i to nawet w jezyku polskim, a w instrukcji tej czarno na białym napisane jest co ile nalezy przeprowadzać czynnosci serwisowe - choć patrząc na te dane zdroworozsądkowo to amor więcej leżałby w serwisie niż był w rowerze ale informacji tej producent nie zataja i jest ona ogólnie dostępna. a poza tym należy rozgraniczyc naprawę z serwisowaniem bo to dwie odrębne rzeczy.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
ryś Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (95%)
Postów: 57

Raków

Post Czw 24 Kwi 08, 16:16:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ALe jest jeszcze jedna ważna rzecz, mianowicie: Sa intrukcje okey, i mozna wglebic sie w nia przed kupnem . a wrecz radzilbym wszystkim by tego dokonywali(by wiedziec co serwisowac co jakis czas) ale ....jezeli producent podaje serwisy autoryzowane na swojej stronie to mam rozumiec, ze zajezdzam tam i robie to w danym serwisie ale ja dzwonilem do dąbrowy gorniczej, czy sosnowca (bo to sa autoryzowane serwisy marzocchiego ) i powiedzieli ze mi tam tego nie zrobia...


edek dla tych co znają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 25 Kwi 08, 8:26:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ryś napisał:
ze zajezdzam tam i robie to w danym serwisie ale ja dzwonilem do dąbrowy gorniczej, czy sosnowca (bo to sa autoryzowane serwisy marzocchiego ) i powiedzieli ze mi tam tego nie zrobia...

oki i w tym wypadku się z tobą zgodzę - tak byc nie powinno


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 25 Kwi 08, 12:10:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To na tych stronach internetowych to na pewno serwisy czy może sprzedawcy?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
ryś Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (95%)
Postów: 57

Raków

Post Pią 25 Kwi 08, 16:49:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

serwisy....zreszta sami ocencie:
http://marzocchi.com.pl/serwisy.html


edek dla tych co znają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy