wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[koła] - Tylne kółeczko - doradźcie Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 08 Kwi 05, 10:24:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jest właśnie to, że czasami niektórzy naciągają do końca szprychy i nie wiem po co Neutral Chyba tylko, żeby nie dało się już więcej nic z tym kołem zrobić


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 08 Kwi 05, 13:21:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
to jest właśnie to, że czasami niektórzy naciągają do końca szprychy i nie wiem po co Neutral Chyba tylko, żeby nie dało się już więcej nic z tym kołem zrobić


moze byc tak ze naciagaja do konca bo inaczej sie nie da...

naciaga sie do takiego momentu az szprychy beda sztywne ...

a jak juz braknie miejsca to ... byl to ostatni raz naciagania szprych Evil or Very Mad


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 08 Kwi 05, 13:25:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że tu już piasta się rozwala :] Podciąganie już niewiele da... ale dzięki za propozycję.

Ale koło za 65 zł powinno sie jeszcze potoczyć :> co? A koło to dla mnie pilna sprawa - bo na tym nie da się już jeździć. I nie chodzi mi o jakąś ekstremalną jazdę więc chyba go nie zepsuję...


Tak, jeszcze żyję Wink


Ostatnio zmieniony przez Speedy dnia Pią 08 Kwi 05, 13:29:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 08 Kwi 05, 13:27:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Ale koło za 65 zł powinno sie jeszcze potoczyć :> co?


no ja myślę... liczę na jakieś 20 000 km... na sezon Very Happy Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 08 Kwi 05, 15:09:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy.. kup te kola (kolo) ... taka kasa to jeszcze nie majatek... jak nie bedziesz ekstremalnie jezdzil to pojezdzisz:) ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 08 Kwi 05, 15:15:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chromo napisał:
no to powiem ci ze tam sa slabe te pasty nawet do zwyklej jazzdy:|

ale jak bedziesz spokojnie jezdzil i pierwsze co zrobisc to ja dobrze poskrecasz i nasmarujesz to powinienes troche pojezdzic:P

ooo i szprychy naciagnij:D


Dobra, dobra.... podciągnąć sobie podciągnę, ale za piaste nie chce się brać Smile

Jeśli w Sobote zechce je kupic to nie zdąrze zrobic tego do 16:00... czyli... moze mnie nie być... nie wiem czy jest sens sie tak śpieszyć :/


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7033 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 08 Kwi 05, 15:28:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma sensu się spieszyć :] ale nie mów że Cię po raz drugi na biku między nami zabraknie... :zdegustowany: :idiota: :krzeslem:


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 08 Kwi 05, 17:26:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kombinuj Speedy bo kogo jak kogo ale Admina nie powinno beraknąć na spotkaniu Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pią 15 Lip 05, 15:50:57     Jakie koło na tył? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odgrzewam stary wątek...

Po niedawnych jazdach moje tylne koło zaczęło się sypać.
Uważam, że już raczej nic z niego nie będzie i czas kupić nowe.

Jakiś czas temu mój koleś kupił sobie jakieś zwykłe koło z tymi podwójnymi (wzmacnianymi?) obręczami (tymi o profilu trójkątnym, no wiecie chyba o co chodzi) za 65 zł razem z ośką, obręczami - no cały zestaw, za 65 zł.

Ktoś mi niedawno mówił, że zwykłe, niewzmacniane są po ok35-40 zł, i zastanawiam się, czy kupić to zwykłe, czy wzmacniane?

Jeżdżę głównie po asfalcie/kostce itp trasach oraz niezbyt trudnym terenie - żwirówki, polne drogi, raczej bardziej rekreacyjnie i na dystans niż wyczynowo, więc nie musi to byc super hyper mega drogie koło, które wytrzyma przejazd czołgu Laughing no ale też takie, które się dość szybko nie rozleci - na poprzednim kole jeżdziłem 8 lat, mój sprzęt to Wheeler Manhattan (chyba już nieprodukowany model).

Teraz mam pytanie - czy lepiej kupić to zwykłe, czy to wzmacniane, no bo po mieście też sporo jeżdżę (do szkoły itp) no i krawęzniki, wiadomo - co byście doradzali?

A jeszcze jedno - za dużo kasy nie mam, powiedzmy max to ok 70 zł.
Czy za tą cenę kupi się coś sensownego na min 2-3 sezony?


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 15 Lip 05, 18:44:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym Ci nie polecał kupowania zwykłego gotowego koła za te peniądze bo jak znam życie to bardzo szybko posypie Ci się w nim piasta. Nie wiem jak obręcz ale piasty napewno są do bani, szybko łapią luzy i przez to się wycierają i będą lipnie się obracać. Ja bym na Twoim miejscu zainwestował tak koło 100 zł na porządne kółeczko. Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pią 15 Lip 05, 23:40:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli jakąś konkretną firmę?
Na co jeszcze zwrócić uwagę?

A, to ma być koło z piastą do wolnobiegu, takiego zwykłęgo, kulki na "dzbanku".

i dzięki za odpowiedź Smile


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 16 Lip 05, 2:04:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to wszystko zależy co preferujesz i co masz do tej pory, najlepiej byłoby piastę na kasetę, ale to są dodatkowe koszty. Ja mam piasty shimano na łożyskach maszynowych, tył na nakręcany wolnobieg :/ ( i to był mój błąd, że nie kaseta ) cena chyba 45 albo 55 zł na Śląskiej, obręcze Mach'a za 62 zł i do tego szprychy z nierdzewki, musisz też kupić dobrą opaskę na obręcz pod dedke, ale to już są grosze ( 5 zł ). Z całości jestem bardzo zadowolony i polecam Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6970 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 17 Lip 05, 11:17:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Ja mam piasty shimano na łożyskach maszynowych

Sorry Szczepan, ale bardzo mnie zaciekawiło to co napisałeś. Co to są za piasty Question , bo ja mam 100% sprawdzone informacje że shimano nie robi piast na łożyskach maszymowych. Nawet XTR jest na kulkach...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 17 Lip 05, 11:24:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
.... Nawet XTR jest na kulkach...


dokladnie...

tez z chcecia bym sie dowiedzial co to za piasty Smile ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6897 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Nie 17 Lip 05, 18:09:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

....no tak,ciekawe....może to jakiś "no-name" Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 17 Lip 05, 21:13:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurczem ja tez mialem kiedys jakiegos siluma i powiem wam smiga jak rasowa piasta i ba nawet lepiej niz niejedna shimanowska Razz


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 17 Lip 05, 23:45:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Sorry Szczepan, ale bardzo mnie zaciekawiło to co napisałeś. Co to są za piasty Question


Wiesz Arek, poprostu były sygnowane znakiem shimano, ale co to dokładnie za model to Ci niestety nie powiem, nie mam też pewności, że są to orginalne shimano bo to były nalepki, a sami wiecie, że nalepki to każdy może sobie nakleić, nie zmienia to jedank faktu, że jestem z nich zadowolony Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 18 Lip 05, 7:22:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety Szczepan ale kicha, bo shimano ma tylko kulki, a rozkręcałes ją żeby zobaczyć co w środku czy ktoś Ci po prostu powiedział że to maszyny?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 18 Lip 05, 9:08:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie rozkręcałem, ale to napewno są maszyny bo kulki mają całkiem inną budowę, u mnie oś nie jest gwintowana a łożyska są nakładane po bokach, zresztą jak się spotkamy to sobie zobaczycie Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
thork



Status: Offline
Dni: 5904 (83%)
Postów: 2

ŁódŸ

Post Pon 18 Lut 08, 19:18:06     koła - nowe czy składac? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 2000pln. kupic koła gotowe czy złożyć? mam airline3 piasty xt szprychy dt 2.0 sš sztywne ale swoje ważš. szukam czegoœ lżejszego i sztywnego. waże ok 80kg. jeżdże sporo po mieœcie,schody itp. ale lubie wypady w dzicz i nie szczędze sprzętu! Prosze o rade! piasty na łożyskach kulkowych czy na maszynowych? Obręcze pod v-ki. lepiej zwykłe czy z powłokš ceramicznš? myœlałem o piastach XTR, obręcze MAVIC i szprychy DT 2.0-1.8 DZIĘKI ZA POMOC!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6039 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Pon 18 Lut 08, 21:45:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście słyszałem, że w obręczach ceramicznych pęka powłoka ceramiczna, ale osobiście nie miałem przyjemności tego przetestować a co do piast, to wydaje mi sie że za taką cene to maszyny to podstawa Wink dużo słyszałem o novatekach, ale tez osobiście nie miałem przyjemności Wink


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6378 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 19 Lut 08, 11:48:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z takimi pieniędzmi...2000pln...to kup komplet kół renomowanej firmy, a nie składaj. ja bym tak zrobił. no chyba ze jedno zero Ci sie za dużo napisało to zmienia całą sytuację. p.s. informacje o pękaniu powłok ceramicznych uważam za wyssane z palca, sam przesiadam się na takie obręcze.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 19 Lut 08, 15:53:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KsRydzyk napisał:
dużo słyszałem o novatekach, ale tez osobiście nie miałem przyjemności


Novatec'ki to raczej budżetowe piasty, niezła jakość za rozsądną cenę, a za taki fundusz to można kupić naprawdę dobre koła renomowanych producentów, z tego co wiem, to tylko jeden user jeździ na tego typu kołach (wcale nie ze względu na ich złą jaokść), reszta posiada tańsze składaki.
Co do obręczy ceramicznych to jest to klasa wyższa, a tam (zresztą renomowani producenci we wszystkich klasach) nikt nie pozwoli sobie na fuszerkę, oczywiście zawsze może trafić się wadliwy egzemplarz, ale tak jest ze wszystkim, nawet w najdroższych markach i modelach.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
thork



Status: Offline
Dni: 5904 (83%)
Postów: 2

ŁódŸ

Post Sro 20 Lut 08, 10:41:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a która obręcz (pod v-ki) wg Was byłaby najlepsza?
1. ZTR 355
2. Mavic 717
3. DT 4.2 (4.1)


i co myœlicie o zestawie kół:
- obręcz ZTR 355
- piasty DT 240 s - 32H
- szprychy DT Competition
- nyple alu, DT

Czy warte sš swojej ceny? i na ile dadzš radę?


i ostatnie pytanie;) odnoœnie obręczy ZTR 355
czy przez obniżenie profilu częœci roboczej nie ma problemu z v-kami? czy nie będš obcierać o szerszš oponę?

z góry dzięki.
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6378 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 20 Lut 08, 12:22:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli faktycznie interesujesz się DT i Cię na to stać, to kup kompletne koła na DT 240 i obręczach 4.1, jeżdżę na takich od roku i sprawują się wyśmienicie. Obręcz Mavica jest ok, ale jak można kupić całe koła DT to ja wolałbym właśnie je.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy