wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Stojaki rowerowe w III Alei - potrzebne stanowisko Masy Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sro 10 Paź 07, 23:46:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powtorze sie ale to jest bez sensu - pisanie ze cos bedzie? - lepsze jest napisanie ze juz cos jest! - dopokim dopoty nie zobacze i sie nie przejade ta niby sciezka przyszlości i dopokim nie stwierdze ze faktycznie akurat mnie sie ona przydaje w praktyce i innym - nie uwierze!
ps. ale sie akurat w cytowaniu mnie uparłSmile czyzby moje slowa byly tak dobitnie przemawiające?




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6680 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 11 Paź 07, 8:03:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

damzac napisał:
powtorze sie ale to jest bez sensu - pisanie ze cos bedzie?


ech chyba sie jednak troche czepiasz, to nie mroczne plany darmozjadów z mzd tylko suchy fakt - powiadomienie o tym, że własnie zaczyna sie budowa, nie jest planowana, uwzgledniana, projektowana tylko budowana i taka informacja moim zdaniem jest przydatna


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 15 Paź 07, 0:34:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jurczyk --> świetna robota !! Wiedziałem, że na Ciebie zawsze można liczyć w tych sprawach Smile

Mam nadzieję, że teraz sprawa nabierze odpowiedniego toku i MZD nie będzie stwarzać kolejnych "problemów technicznych"...

Jacek Krawczyk --> a ta ścieżka rowerowa to będzie gdzie dokładnie? Wzdłuż trasy czy wzdłuż 11 Listopada? Moim zdaniem bardziej by się przydała wzdłuż 11 Listopada - a szczególnie przejazdy przez pasy do al. Niepodległości...
Chociaż te chodniki przy DK1 są we fatalnym stanie i przydałby się im remont.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6057 (86%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Pon 15 Paź 07, 7:55:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Jacek Krawczyk --> a ta ścieżka rowerowa to będzie gdzie dokładnie? Wzdłuż trasy czy wzdłuż 11 Listopada? Moim zdaniem bardziej by się przydała wzdłuż 11 Listopada - a szczególnie przejazdy przez pasy do al. Niepodległości...
Chociaż te chodniki przy DK1 są we fatalnym stanie i przydałby się im remont.


Ściezka rowerowa będzie wzdłuż DK-1 od skrzyzowania z Jagiellońską do wyjazdu z Brzozowej na DK-1. Na ten fragment ok 280-300 metrów wynegocjowałem z Jagiellończykami wkład własny w postaci zakupionej przez nich kostki brukowej na chodnik i ściezkę rowerową. To koszt ok. 40 tysięcy, (w budzecie zabezpieczyłem 70 tysięcy złotych na realizację). Jak zatem widzisz łatwiej było zrobić teraz ten fragment (miałem argument w postaci pozyskanych środków zewnętrznych) niż wzdłuż 11-go listopada.... Na ten odcinek o którym wspominasz wszystko musi pójśc z pieniędzy budzetu, ale oczywiście powalcze o to. Tak jak wspominałem - dziś przekazanie placu budowy wykonawcy, zatem roboty powinny się rozpocząc ok. środy (trzeba sciągnąć sprzęt, dokonac pomiarów etc.).
Na wiosnę chciałbym połaczyć fragment, który powstanie wzdłuż Jagiellończyków z Al. Pokoju (trzeba w końcu wyznaczyć ścieżkę pod Estakadą) oraz połaczyć ścieżkę z Al. Pokoju ze ścieżką biegnącą wzdłuż Niepodległości.


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 15 Paź 07, 10:02:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok Jacek, dobre i to - przynajmniej zębów człowiek sobie nie będzie wybijał Laughing

Ścieżki w tym rejonie są niesamowicie poszatkowane i przydałoby się je jakoś scalić - no i co najważniejsze - wyznaczyć przejazdy dla rowerów!! To jest wg mnie priorytet - a szczególnie żeby można było przebić się z 11 Listopada na ścieżkę przy Al. Niepodległości. Jeśli powstanie ta ścieżka przy Jagiellończykach teraz, to w sumie można będzie bezkolizyjnie przejechać z 11 Listopada na Niepodległości, ale niezłym objazdem...

A korzystając z okazji - Jacek, może Ty wiesz czy będzie ścieżka na gruntownie remontowej Dąbrowskiego?

Pozdrowienia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6057 (86%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Czw 01 Lis 07, 13:00:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ścieżki w tym rejonie są niesamowicie poszatkowane i przydałoby się je jakoś scalić - no i co najważniejsze - wyznaczyć przejazdy dla rowerów!!


Szykuje pewna drobną niespodziankę Smile Jest to juz niemal na 100% pewne, ale dam znac jak ruszy realizacja Wink


Lukas napisał:
A korzystając z okazji - Jacek, może Ty wiesz czy będzie ścieżka na gruntownie remontowej Dąbrowskiego?


Ściezki na gruntownie remontowanej Dąbrowskiego nie będzie - z prostej przyczyny - jest za wąsko. Rozmawiałem wczoraj o tym w MZD. Pojawi się za to wzdłuż Kilińskiego od JPII do Al. NMP. Będzie też wzdłuż Dekabrystów oraz wzdłuż Nowowiejskiego. Ogladałem wczoraj projekty, budowa tych scieżek ruszy w 2008.

Ponizej link do zdjęć jakie zrobiłem z budowanego chodnika i ściezki rowerowej wzdłuż Jagiellończyków (mam nadzieje, ze będzie działac)
http://www.hot.jpg.pl/44684
http://www.hot.jpg.pl/44685


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6661 (94%)
Postów: 490


Post Czw 01 Lis 07, 19:54:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak widać na fotkach jest dość szeroko! Więc dlaczego nikt nie pomyśli nad oddzieleniem pasa dla pieszych i rowerów? Choćby 10 cm trawnikiem lub jakąś niewielką rośliną?! Czy nadal rowerzyści muszą cierpieć w kolizjach z pieszymi? Cały zachód to stosuje, bo sprawdził że tak jest bezpieczniej - i dla pieszych i rowerzystów. Nasz kraj jak zwykle nie korzysta z tego co sprawdzone lecz uwstecznia się 50 lat za murzynami i wyciąga własne czasem nietrafne wnioski. Oczywiście znajdzie się kilku pieszych którzy będą chodzić po ścieżce dla rowerów, ale z czasem Ci ludzie może się przyzwyczają do czerwonego?! Czy koszty są tak kosmicznie większe? Czy rower nie może mieć enklawy w mieście wyłącznie dla siebie? Czy dla rowerów nie można wylać asfaltu, który jest tańszy i na którym można jechać także na rolkach? Panowie Radni - w naszym mieście często kolory ścieżek rowerowych przecinają się z pieszymi, czy taki bezsens musi być nadal stosowany? Czy nie mamy mądrych, kreatywnych i bezrobotnych inżynierów, którzy potrafiliby to pogodzić? Dlaczego rowerzyści cieszą się z każdego kawałka zieleni, nawet bezsensownie zaprojektowanej? Ważne jest, aby tworzyć ścieżki, które są zwartym ciągiem komunikacyjnym tworzące jakąś zorganizowaną całość, a nie poszarpanymi elementami infrastruktury miasta rozrzuconymi po jego krańcach! Ewentualnie w miejscach niebezpiecznych jeśli nawet nie zachowują swojej ciągłości. Przede wszystkim powinny one zapewnić rowerzyście bezkolizyjny przejazd z punktu A do punktu B.
Wielokrotnie spotkałem się na tym forum, że dłuższy wywód jest traktowany biernie lub krytykowany z uwagi na jego niedoczytanie, ale Rady powinien brać wszystkie sugestie pod uwagę i wyciągać sensowne wnioski! Może przeczytają to także inni mądrzy ludzie, którzy mają wpływ na nasze najbliższe otoczenie! Póki co chcąc poczuć się woli i bezpiecznie musimy uciekać do lasu jak ludzie pierwotni! Chociaż to czasem jest o wiele lepsze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6906 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Pią 02 Lis 07, 10:25:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całe szczęście , że nie będę musiał jeździć tą ścieżką , bo zapewne panowie projektanci nie wzięli pod uwagę , że po drodze są 2 przystanki autobusowe - w dodatku z wiatami - jak pisał bikerx - przydałoby się odgrodzić ścieżkę przynajmniej w tych miejscach kawałkiem , choćby trawnika .
Poza tym na wysokości Jagielonów , jest niedawno oddane przejście dla pieszych (łączone z przystankiem) , ruch pieszy w tym miejscu jest bardzo duży - i tu także ciekawi mnie sposób w jaki nasi miejscy projektanci rozwiążą takie "skrzyżowanie interesów" , czy choćby wpadną na pomysł , żeby wbić parę słupków , które już by pełniły pewną rolę ostrzegawczą dla pieszych i rowerzystów.....
A jak już ta ścieżka powstanie to mam pytanie - czy zaparkowany - lub przejeżdżający po ścieżce rowerowej samochód - uwieczniony na fotce, przez np.mnie - może być dowodem na wystawienie mandatu??? Pytam , bo właśnie przy Jagiellonach kierowcy nagminnie śmigają sobie bo chodniczku lub właśnie na nim "na chwilkę parkują".....
...to tyle


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6057 (86%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Nie 04 Lis 07, 11:40:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
Jak widać na fotkach jest dość szeroko! Więc dlaczego nikt nie pomyśli nad oddzieleniem pasa dla pieszych i rowerów?


Nie ja decyduje o projekcie i wykonaniu. Radni/Rada Miasta decyduja o zabezpieczeniu srodków finansowych na daną inwestycję i tak zroblismy - złozyłem wniosek o zabezpieczenie pieniadzy na ostatniej sesji i zostało to zaakceptowane.


bikerx napisał:
Panowie Radni - w naszym mieście często kolory ścieżek rowerowych przecinają się z pieszymi, czy taki bezsens musi być nadal stosowany?


To jest pytanie do MZD.


piter napisał:
Całe szczęście , że nie będę musiał jeździć tą ścieżką


Twoja sprawa... Zapewniam, ze wiele innych osób skorzysta.
Tej inwestycji miało w ogóle nie być, a mogłem złozyć tylko wniosek o remont chodnika, bo takie były założenia. Jednak wynegocjowałem od Jagiellończyków oprócz kostki bukowej na chodnik także na ścieżkę rowerową (marzy mi się, że zostanie pociągnięta wzdłuż DK-1 i skierowana na Olsztyn do istniejacego fragmentu poza Częstochowa). Gdyby powstał sam chodnik zapewne nie byłoby problemu, a tak jest 250 metrów nowej sciezki i juz mamy problem i żale.... Poza tym, ten fragment bedzie połaczony ze scieżką w Al. Pokoju pod Estakada z osobną sygnalizacją świetlną - to daje kolejne 50 metrów ściezki + bezpieczne przejście... Oczywiście teraz nalezałoby mnie za to ukamienowac jak i kolegów z Rady...

piter napisał:
bo zapewne panowie projektanci nie wzięli pod uwagę , że po drodze są 2 przystanki autobusowe - w dodatku z wiatami


W projekcie jest tylko 1 przystanek.

piter napisał:
jak pisał bikerx - przydałoby się odgrodzić ścieżkę przynajmniej w tych miejscach kawałkiem , choćby trawnika .


Jak najbardziej słuszna uwaga, tylko czy w rzeczywistości zmieniłoby to coś - akurat w tym miejscu? Jak piszesz dalej, ruch pieszy jest spory w tym miejscu. Trzeba byłoby chyba zrobić scianę metrową, aby zapobieć wtargnięciom mieszkańców na scieżkę. Moge oczywiście poprosić MZD o kilka metalowych palików przy przystanku i w okolicach przejścia dla pieszych. Problemem jest mentalność ludzi - i to nalezy wspierać akcję Marcina Marnady "zielone dla rowerów". Postaram się też, aby ścieżka była prawidłowo oznakowana poziomymi rowerkami - chocby w podstawowym zakresie.

piter napisał:
A jak już ta ścieżka powstanie to mam pytanie - czy zaparkowany - lub przejeżdżający po ścieżce rowerowej samochód - uwieczniony na fotce, przez np.mnie - może być dowodem na wystawienie mandatu??? Pytam , bo właśnie przy Jagiellonach kierowcy nagminnie śmigają sobie bo chodniczku lub właśnie na nim "na chwilkę parkują"


Mysle, ze jest to dowód i jesli zgłosisz na policję, lub do Strazy Miejskiej to zajmą się sprawa. Ja osobiście nie widziałem w tym miejscu samochodu jadacego po chodniku wzdłuż Jagiellończyków. Zdarza się, ze czesto parkują samochody w niedalekiej odległości od chodnika, ale jak wiesz parking Jagiellończyków jest bardzo blisko. Podkreslam - nie widziałem, aby samochody smigały po tym chodniku - a jestem czesto w tym rejonie.

bikerx napisał:
Radny powinien brać wszystkie sugestie pod uwagę i wyciągać sensowne wnioski!


Jestem otwarty na sugestie i konstruktywną krytykę. Co dwie głowy to nie jedna. Dobrze byłoby jednak, zeby zachować spokojny ton wypowiedzi.
Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
t3d1 (usunięty)







Post Nie 04 Lis 07, 14:42:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak nie da rady kawałek zieleni to może da rade powyjmować po jednej "wstędze" zielonego i czerwonego i wpakować tam jakiś krawężnik ?
No i przydałoby się te rowerki częściej malować niż obecnie są.
Czemu nie ma jakiś napisów na ścieżkach że jest to właśnie ścieżka rowerowa ?
Czemu nie ma haseł często banalnych ale jasnych. "Tylko dla rowerów" "Zielony dla rowerów" "Tędy tylko na dwóch kółkach" itp. ?
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 04 Lis 07, 15:12:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W miejscach gdzie piesi wchodzą na ścieżkę (np. skrzyżowania chodników i ścieżek, okolice przystanków itd.), bo myślą (lub nie wiedzą), że to chodnik powinno się malować napisy "UWAGA rower".

Za granicą są różnego rodzaju napisy typu "SLOW", "BUS" itd... u nas jedynie "BUS" przyjął.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6515 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Nie 04 Lis 07, 16:19:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 15:15 04.11.2007 ----------

Z doświadczenia wiem że oddzielenie ścieżek wąskim pasem zieleni jest niezbyt dobrym pomysłem. Taką rozdzieloną ścieżkę mamy przy ul. Jana Pawła i po ścieżce rowerowej często gęsto spacerują starsze panie z pieskami bo jest zdecydowanie mniej rowerzystów niż pieszych i mają tam więcej spokoju.
To samo można zaobserwować przy Alei Pokoju.

Lukas napisał:
powinno się malować napisy "UWAGA rower".

Taki napis lub podobny TYLKO DLA ROWERóW zdecydowanie bardziej zwracają uwagę.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6057 (86%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Nie 04 Lis 07, 22:37:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i przydałoby się te rowerki częściej malować niż obecnie są.
Czemu nie ma jakiś napisów na ścieżkach że jest to właśnie ścieżka rowerowa ?


Rozmawiałem pare dni temu na ten temat w MZD. Jesli tylko będzie wystarczająca ilość pieniedzy to oni to namaluja - nawet co 5 metrów jak zajdzie taka potrzeba. Niestety, w tej chwili nie ma nawet na malowanie pasów dla pieszych - a to jest priorytetem. Ta ściezka (ten nowy odcinek) mam nadzieję, ze będzie odpowiednio oznaczona, tylko nie wiem czy jest sens teraz malowac rowerki w połowie listopada. Lepiej to zrobić porzadnie na wiosnę.


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6057 (86%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Pon 12 Lis 07, 10:59:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niespodzianka jest już pewna na 100% oraz podana do publicznej wiadomosci (za tekstem Życia Częstochowskiego):

"— Ciąg pieszo-rowerowy do ul. Brzozowej razem z dodatkową sygnalizacją świetlną będzie gotowy jeszcze w tym roku — mówi Kazimierz Augustyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Ścieżka i chodnik powstają wzdłuż estakady. W ramach inwestycji zbudowany zostanie jednak również przejazd dla cyklistów pod wiaduktem. Powstanie tuż obok przejścia da pieszych z sygnalizacją świetlną - w tym celu slup, na którym zamontowane są światła, zostanie przesunięty o kilka metrów. Dzięki temu rowerzyści poruszający się ścieżką w al. Pokoju będą mogli przejechać przez DK-1 bez konieczności zsiadania i przeprowadzania swoich maszyn przez trasę."

I jeszcze jedno - Na ostatniej Komisji Infrastruktury i Ochrony Środowiska zaopiniowaliśmy pozytywnie i jednomyślnie pismo (to nadaje mu pewnej mocy), które przyszło od Masy Krytycznej w sprawie stojaków na rowery. Informacja trafiła dalej do MZD jak i do Prezydenta.


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 12 Lis 07, 16:56:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brawa na stojąco, nie zsiadając z roweru!!!!!!!!


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6057 (86%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Czw 31 Sty 08, 22:54:12     Koniec budowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam po dłuzszej przerwie

Zostały juz zakończone dwa zadania: "budowa ściezki wzdłuż DK-1 koło Jagiellończyków" oraz "budowa połączenia ściezki rowerowej w Al. Pokoju ze ściezką rowerową wzdłuż DK-1 koło Jagiellończyków". Pisze "dwa zadania", poniewaz pierwsze zostało wykonane po złożeniu wniosku do budzetu, natomiast drugie jest efektem wynegocjowania z MZD (nie było planowwane, ale się udało). Mozna teraz przejechac z Wrzosowiaka/Błeszna na Raków bez zsiadania z roweru. Całość kosztowała ok. 140 tysięcy złotych. Na wiosne MZD wykona oznakowanie poziome.
Mam nadzieję, ze teraz nikt nie zakwestionuje wykonanego zadania i nie będzie tego traktował w kategorii "obietnic bez pokrycia". Jak już coś mówie, to jest...
Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pią 01 Lut 08, 0:07:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze pan polityk nie obrazi sie znow na mnie, ale po pierwsze prace zostaly zakonczone po troche dluzszym czasie niz obiecano, po drugie nie zlikwidowano kraweznikow przy przyjezdzie pod estakada! bo to chyba drobne przeoczenie... czyli... wg mnie to fuszera za 140 tys czy ile to tam mialo kosztowac bo wczesniej bylo pisane ze cos okolo 110tys zl mialo kosztowac, po drugie cieszy mnie ze poinformowal pan ludzi ze jest sciezka to naprawde cenna wiadomosc, bo faktycznie wykonano "duzo" pracy a wszystko trwalo i tak "krotko"Smile pozdrawiam




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6057 (86%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Pią 01 Lut 08, 1:02:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alez ja się nie obrażam. Po prostu lubię merytorycznie i namacalnymi faktami wybijać niektórym z ręki pewne wymysły, a później obserwowac ich głupie tłumaczenie... Smile Prace zostały wykonane w 95% do końca roku. Owe 5% to sygnalizator i przejazd przez wysepkę (obniżenie krawężnika i wybrukowanie) tuż przed poczatkiem ścieżki w Al. Pokoju. Ta inwestycja nie była w ogóle planowana, robiono ją z resztek pieniędzy jakie były na 2007 (własnie to dodatkowo wynegocjowałem), dokończono z nowej puli braki w 2008. Jak widzę Kolega jednak nie zna się na sprawach budzetowych, więc nie będe się specjalnie pastwił Wink
Których krawężników nie zlikwidowano Smile ?
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/12622
http://www.hot.jpg.pl/53026
http://www.hot.jpg.pl/53027
Fuszera za 140 tysięcy? Rozumiem, ze wczesniejszy stan bardziej odpowiadał... Chyba nie doczytałes, ze 110 to jedno zadanie, a drugie to ok 30 tysięcy, co daje 140... Chyba nie trudno dodac, a pisałem wyraźnie... O wykonanych inwestycjach zawsze informuję - zwłasza tych, w których "maczam palce" - bo dlaczego by nie?. I może kolega się zdecyduje - raz źle jak podaję informację wcześniej, bo "nie ma inwestycji jeszcze gotowej", a drugi raz jak podaje po ralizacji, to tez źle, bo przecież sciezka jest Smile Jesli uwazasz, ze zbyt długo, to możesz sam zatrudnić się w MZD i wówczas moze przyspieszysz...
Dla mnie temat zakończony, a własciwie dyskusja z Tobą, bo jesteś nieprzygotowany Smile I nie przejmuj się, nie gniewam się i nie obrażam Wink
Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 01 Lut 08, 1:15:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że jest to zrobione spoko, poza jednym, ścieżka nie jest niczym odgrodzona od chodnika, wiem, że w większości przypadków i tak to nic nie da i nie pomoże na pieszych, którzy w najlepsze spacerują po ścieżce, a przy przystanku to już jest masakra.
Co do przejazdów to miałem okazję jechać przed obniżeniem wysepki i trochę mi się śmiać chciało jak mi się droga skończyła. Ale później widziałem jak kończą i jest OK, bardzo się cieszę akurat z tego odcinka (pod wiaduktem), dlatego, że bardzo często startuję właśnie w kierunku rakowa a więc i pod wiaduktem i nieraz widziałem jak Niebiescy polowali min na rowerzystów, którym się nie chciało przeprowadzać rowerów i zresztą słusznie bo mnie też nie Exclamation


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 01 Lut 08, 1:51:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w kwestii natury technicznej (nie chodzi tu o tą konkretną ścieżkę). Jest jakaś norma która przewiduje ile krawężnik może wystawać ponad jezdnię na przejeździe rowerowym bądź przejściu dla pieszych? Gdzieś czytałem że to jest max. 2 cm (nie pamiętam gdzie więc może się mylę)? Ktoś to odbiera przed oddaniem do ruchu? Bo na niektórych ścieżkach to jest lekka przesada (przytoczę ulicę Faradaya po której często jeżdżę).


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6680 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 01 Lut 08, 2:20:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma normy jest dziennik ustaw jak cię interesuje który nr, to poczekaj do jutra to sprawdzę w pracy, w tej ustawie jest zapis o obniżeniu krawężnika do 2 cm nad poziom asfaltu, jak byś był bardzo zainteresowany tym fragmentem to ci go kserne


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pią 01 Lut 08, 9:38:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro jestesmy na ty to oczywiscie dobrze ze podajesz fakty, a nastepnym razem mniej cwaniactwa... informacja przed wyborami?... a i tak nie doszlo do dotrzymania terminu... ja jeste tylko zwyklym obywatelem i nie musze sie do niczego przygotowywac ... sciezka jak sie zaczyna tak szybko sie konczy - w dziwnym miejscu... maly fragment robiony tak dlugo, smiechu warte oczywiscie jedna realizacja i druga... a zobaczymy jak zostana krawezniki zrobione...kolejne 3 miesiace...wiec na pochwaly nie masz co liczyc reprezentujac pewna partie, zreszta jakakolwiek...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 01 Lut 08, 10:21:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie szukaj specjalnie - byłem tylko ciekaw kto odpowiada za taką fuszere.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6680 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 01 Lut 08, 10:41:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:
Jest jakaś norma która przewiduje ile krawężnik może wystawać ponad jezdnię na przejeździe rowerowym bądź przejściu dla pieszych

Dziennik Ustaw Nr 43 z 14maja 1999
W sprawie ścieżek rowerowych:
paragraf 48 pkt 1
".............Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1cm."

jednak w praktyce projektowej stosuje sie 2 cm, o których jest mowa w związku z pochylniami i rampami dla osób niepelnosprawnych przy dojściach do przejść dla pieszych.

damzac napisał:
maly fragment robiony tak dlugo, smiechu warte oczywiscie jedna realizacja i druga... a zobaczymy jak zostana krawezniki zrobione...kolejne 3 miesiace...wiec na pochwaly nie masz co liczyc reprezentujac pewna partie, zreszta jakakolwiek...

co cie tak irytuje w tym temacie to doprawdy nierozumie, od kiedy to na forach obowiązuje tytułowanie per Pan, zachowujesz się jak byś był z pis'u - atak, atak, atak z tym, że w tym przypadku nieuzasadniony. Ja tam polityką się brzydzę i nie raz zabierałem głos w kwestiach robienia sobie kampani promocyjnej przez innego radnego, ale akurat w tym wypadku nie ma się czego czepiać powiem więcej należy się cieszyć, że chociaz ktoś coś myśli o rowerzystach, efekty są może niewielkie ale znając totalną ignorancję spraw rowerzystów przez mzd jak i innych super wodzów miasta nawet takie niewielkie inwestycje można uważać za sukces. To takie czestochowskie nic sie nie robi źle, coś się robi też źle - więcej luzu


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pią 01 Lut 08, 13:51:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiec tak, napisze to raz jeszcze...
1. nie lubie fuszery, a za takowy mam odcinek pod estakada
2. nie lubie gdy radny reprezentujacy jakakolwiek partie probuje karmic ludzi "tanim miesem" i to tuz przed wyborami (ciekawe czy beda nowe skuteczne inicjatywy teraz...tak teraz.., chcialbym czytac ze jakis radny cos zrobil)
3. wyznaje zasade, że najpierw cos zrob porzadnie pozniej sie pochwal!
a po 4 to tak samo zalezy mi na Tym Miescie jak kazdemu z Nas, wiec jesli ktos sie czepia i ma argumenty to uwazam ze dobrze:)
po 5 nie lubie jak ktos mnie oskarza o brak przygotowania wiec przy okazji zrobilem pare fotek wzorem powyzszym:) http://damzac.fotosik.pl/albumy/362097.html#e prosze zobaczyc na te dwa zdjecia, one przedstawiaja obraz z mojego punktu widzenia obraz prawdziwy, obraz częstochowskiego rowerzysty...ile na to bedziemy czekac? brak pasow, brak kraweznikow, brak znakow, i ktos najpierw napisze ze zadania zostaly wykonane a w kolejnym poscie pisze ze juz tylko w 95% wczytajcie sie w slowa...litości!, bo ktos tu zmienia zdanie i jest nieprzygotowany, bede jeszcze bardziej uszczypliwy...Smile to radny sie nieprzygotowal do napisania postu bo przeciez sciezka nie jest przygotowana wcale....i temat uwazam za zamkniety bo to Ja mam racje!Smile




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy