wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lasek Aniołowski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 15 Paź 07, 17:53:56     Lasek Aniołowski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to nie ścieżka rowerowa ale...
Lasek Aniołowski jest miejscem popołudniowych i weekend`owych spacerów Częstochowian nie tylko z dzielnicy północ. Oczywiście zaglądają tam również rowerzyści chcący zaobcować z przyrodą nie wychylając nosa zbyt daleko poza swoje miasto. Może nie jest za wielki, ale lepsze to niż nic.
Już jakiś czas temu rozpoczęło się tam porządkowanie terenu - wycinanie krzaków, zarośli powodujące zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i schludności Lasku. Ustawiono również ławki czy kosze na śmieci.
Dziś zaobserwowałem w Lasku kolejną bardzo pozytywną zmianę. Może jednych to oburzy, w końcu to próba ucywilizowania przyrody, ale rozpoczęło się utwardzanie i regulowanie istniejących w lesie ścieżek i dróg. Bardzo surrealistyczny był wygląd walca jadącego przez las, ale tak to właśnie się odbywało. Tworzone są bardzo ładne, szerokie, równe i utwardzone szutrowe drogi ograniczone po bokach okrąglakami. Całość wygląda bardzo pozytywnie i przypuszczam, że zachęci także do rodzinnych przejażdżek rowerowych. Z tego co dowiedziałem sie od robotników mimo że już naprawdę sporo zostało zrobione to jest to raczej dopiero pierwszy etap prac, a docelowo chyba chodzi o większość ścieżek w Lasku.
Według mnie duży plus dla kogoś za pomysł i przystosowanie Lasku dla osób mniej zaawansowanych w rowerowym szaleństwie.

Poniżej zdjęcia - niestety kiepskie - mój telefon w tej kwestii to porażka...






Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 16 Paź 07, 8:13:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

potwierdzam, miałem okazje pojeździc tam w niedziele co prawda nie rowerem Wink i musze przyznać, że całkiem fajnieto wygląda, a co do oburzania, to wydaje mi sie że w tym przypadku nie ma o co, jak dla mnie lasek aniołowski to jednak bardziej park niż las dlatego dobrze, że ktoś pomyślał o rewitalizacji tego miejsca, dzięki temu więcej osób będzie wybierało się tam na spacery tudzież przejażdżki rowerowe, z prawdziwą przyjemnością, a nie z poczuciem,że mogą już z tamtąd nie wyjść o własnych siłach
Wkurzył bym sie jakby w sokolich takie duktu zrobili Twisted Evil


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 16 Paź 07, 17:50:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie byłem tam dość dawno, ale wiedziałem, że kombinują coś z Laskiem Smile

Pisali w gazecie, że mają być jakieś ścieżki zdrowia (pewnie do biegania), jakieś ścieżki z drewna (??) i ogólnie cały Lasek ma służyć aktywnemu odpoczynkowi lub spacerkowi z rodzinką. Oświetlenie podobno też ma być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy