wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
"Guzikowe" sygnalizacje (i nie tylko)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Wto 21 Sie 07, 12:39:59     "Guzikowe" sygnalizacje (i nie tylko) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie zawsze wkurza mnie jak muszę się zatrzymać się na czerwonym i nic nie jedzie, a jeszcze bardziej, kiedy powinienem mieć zielone, a sygnalizacja złośliwie nie chce mnie przepuścić. Jako przykład podam przejście przez Al. Pokoju pod estakadą: przechodząc dość szybko na stronę północną zielone światło na drugim sygnalizatorze gaśnie w połowie pasów. Pózniej pali się światło czerwone przez jakies 30-40 sekund, kiedy auta cały czas stoją. Teraz ludzie się nauczyli i nawet na czerwonym przechodzą, ale chyba nie o to chodzi, bo sygnalizacja powinna wpływać na wzrost bezpieczeństwa, a w tym przypadku chyba chodzi tylko o zasilanie kasy miasta pieniędzmi z mandatów.

Jeszcze w temacie tego przejścia - niech ktoś mi wytłumaczy: skoro na sygnalizatorze mamy 'zielony rowerek', ale wymalowanej ścieżki rowerowej nie ma, to mimo to możemy po tym przejściu legalnie przejeżdżać?

Większym debilizmem, bo inaczej tego nazwać nie potrafię to sygnalizacje dla pieszych i rowerów na ruchliwych skrzyżowaniach, gdzie stosuje się sygnalizację "naciskaną". Na miłość boską po co!? W żadnym przypadku się ona nie sprawdza, prowadzi tylko do częstszego przechodzenia ludzi na czerwonym, szarpie nerwy i zmniejsza bezpieczeństwo.

Weźmy sygnalizację Szajnowicza-Iwanowa - Dekabrystów (pod Obi). Niemal codziennie tam przechodzę i szlag mnie zawsze trafia. Wystarczy się spóźnić o sekundę, a wtedy trzeba przeczekać cały cykl sygnalizacji (2 minuty?). To nic - przechodzimy przez pierwszą część sygnalizacji, ale oczywiście trzeba na wysepce nacisnąć kolejny guzik, żeby sygnalizacja dalej nas przepuściła. Jeśli nie czekamy kolejne 2 minuty! Mało tego - trzeba nacisnąć przycisk po lewej, bo ten po prawej zapala jedynie sygnalizację, którą właśnie przeszliśmy. Gratuluję osobą programującym tą sygnalizację - widać, że brali pod uwagę tylko ruch samochodów, a pieszych i rowerzystów mieli głeboko w d****, bo co to za przejazd rowerowy którego pokonanie może zająć 5 minut (nie żartuję), a nie płynne 5 sekund?!

Ale bywa jeszcze gorzej - przy nowo otwartym wiadukcie na Jagielońskiej od strony południowej działa tylko połowa sygnalizacji dla rowerzystów. Można wjechać na wysepkę, a później raczy nas wiecznie czerwone światło, nawet gdy samochody stoją i należy nam się zielone. Dlaczego po tylu miesiącach jeszcze nie poprawiono tej sprawy? Tym bardziej, że ruch jest na tym odcinku duży, a ludzie z natury będą na czerwonym przekraczać przejście.

I na koniec pytanie: dlaczego w centrum miasta mimo wszystko stosuje się sygnalizację "na żądanie"? Pod trójkątem, pod Jasną górą (ul. Jasnogórska) i wiele innych przypadków. Nie dość, że koszty instalacji są wyższe to utrudniają one wszystkim (z wyjątkiem zmotoryzowanych), życie.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 21 Sie 07, 13:06:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odpowiedź na twoje wszstkie pytania brzmi "bo tak", tak sobie wymyślił w swoim pustym łbie augustyn i tak ma być,a ponieważ jet on wybitnym specjalistą w robieniu bałaganu i totalnym ignorantem w kwestii ułatwiania życia mieszkańcom miasta - to mamy to co mamy, czyli wszedzie wielki syf
Speedy napisał:
skoro na sygnalizatorze mamy 'zielony rowerek', ale wymalowanej ścieżki rowerowej nie ma, to mimo to możemy po tym przejściu legalnie przejeżdżać
- też mnie dręczy to pytanie Mr. Green


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 21 Sie 07, 16:57:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...możemy , sprawdzałem w obecności patroli* , z którymi właśnie w takich momentach się mijałem....w podobnych sytuacjach , ale przy braku rowerka np ul. Równoległa , odczekiwałem sobie 1 cykl i także przejeżdżałem... Wink

*policyjnych oczywiście , bo "czarnych" zlewam


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 05 Wrz 07, 0:10:22     Jak to robią w Krakowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytajcie jak profesjonalnie można gnębić rowerzystów w Krakowie Shocked

Wrona i Augustyn z ekipą powinni udać się do Krakusów na konsultacje Exclamation Exclamation


http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,47375,4457479.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 05 Wrz 07, 21:43:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OMG Neutral - tylko, że u nas jest bardzo podobnie.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 05 Wrz 07, 21:55:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli widać, że nie tylko u Nas jest jak jest, wygląda na to, że nie jesteśmy jedynym miastem z władzami "dla ludzi"


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy