wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar trąby powietrznej Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maranda



Status: Offline
Dni: 6115 (87%)
Postów: 5


Post Wto 24 Lip 07, 7:43:16     Zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar trąby powietrznej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podczas najbliższej Masy Krytycznej (27 lipca) odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar trąby powietrznej, która nawiedziła podczęstochowskie miejscowości.
Ludzie mają poważny problem !!! Dajmy czadu. Musimy zebrać duuuuuuuuuuuużo kasy !!!

[b]TO BĘDZIE WYJĄTKOWA MASA !!![/b]

Niech każdy zaprosi na najbliższy piątek pięciu znajomych rowerzystów i uprzedzi ich, że będzie prowadzona zbiórka pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 24 Lip 07, 9:57:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł.

A może dobrym pomysłem byłoby też przejechanie się np. przedstawicieli Masy + ochotnicy i osobiste przekazanie tego co uzbieramy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 24 Lip 07, 10:29:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możecie mnie za to zlinczować, ale moje zdanie jest takie:
Przejście trąby powietrznej to wielka tragedia, ale:
po pierwsze akcja trąci trochę politycznym marketingiem, po drugie, Lukas - pojedziesz osobiście gdy zbierzecie np 100PLN?? i komu je przekażecie?? Takie moje zdanie.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
maranda



Status: Offline
Dni: 6115 (87%)
Postów: 5


Post Wto 24 Lip 07, 11:29:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżli akcja ma trącić politycznym marketingiem tylko dlatego, że jestem radnym, to może mnie tam nie być, ale z pomysłu nie rezygnujcie !!!

Pomysł z osobistym zawiezieniem pieniędzy jest świetny, ale lepiej wpłacić je na specjalne konto - nie narazimy się wtedy na śmieszne podejrzenia ze strony dziwnych gości (kasa zawsze budzi emocje).

100 zł.? Skąd ten pesymizm? Niech każdy przyprowadzi 5 gości, a każdy niech wrzuci dychę.

Pozdrawiam
================
www.marcinmaranda.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 24 Lip 07, 12:32:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może pan radny poprosiłby smiesznego pana zwanego prezydentem miasta żeby zamiast budować jakieś chore skrzyzowanie dla garstki ludzi, którym nie chce się przejechać paru metrów dalej, pieniądze na tą poronioną inwestycję przeznaczył na pomoc ofiarą kataklizmu, a odnośnie zbiórki nie ma problemu, tylko wolałbym żeby informacje na ten temat przekazywał którys z organizatorów masy, a pan radny się do takich nie zalicza. Masa powinna byc wolna od polityki co zresztą czasem sie nie udawało, slynne przejazdy wrony w dresiku Twisted Evil .
maranda napisał:
Jeżli akcja ma trącić politycznym marketingiem tylko dlatego, że jestem radnym,
przedewszystkim dlatego że podaje pan linka do swojej strony, a więc jak by na to nie patrzec jest to marketing, może nieświadomy - nie wiem nie mnie to oceniać, masa ma być apolityczna i wszyscy polityczni animatorzy nie powinni się do niej wtrącać.

magnum napisał:
Takie moje zdanie

i nie jesteś jedyny, zbiórka jak najbardziej ,a później przelać po prostu kasę na podane konto bez zbędnych fajerwerków


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
maranda



Status: Offline
Dni: 6115 (87%)
Postów: 5


Post Wto 24 Lip 07, 12:54:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK. Panowie - nie było tematu. Z najbliższej MK wypadam

Mam nadzieję, że akcja się uda. Trzymam kciuki. Ludzie czekają na te pieniądze.
Szkoda, że doszukujecie się podtekstów, bo funkcja radnego nie ma tu żadnego znaczenia. Ja także żałuję, że organizatorzy MK nie wpadli na pomysł zbiórki pieniędzy (tak na marginesie, na pomysł wpadła pewna urocza kobieta, która jest niezwykle przychylna częstochowskim rowerzystom).
Jeżli w moich działaniach doszukujecie się marketingu politycznego to bądźcie konsekwentni i skrytykujcie wszytko co robię jako radny-rowerzysta (akcja Zielone dla Rowerów, akcja Masa Znanych, wszystkie interpelacje).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 24 Lip 07, 13:14:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hola, hola!! nie trzeba wszystkiego krytykować, bo wtedy nie robilibyście jako RADNI nic. A tak coś niecoś się dzieje. życzę powodzenia!


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Wto 24 Lip 07, 13:20:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mało realne żeby zebrać więcej niż 100zł.
Ta większość która chciała pomóc i wpłacić pieniądze to już to dawno zrobiła, a drugi raz tych 10zł nie da tylko symboliczną złotówkę - niech deszcz pada to będzie z 40zł, chyba że ktoś sypnie 100zł w co wątpię.
Czy organizatorzy masy nie chcieli czegoś takiego zrobić to my nie wiemy bo dawno ich tu nie było i tematu nowego nie ma z trasą.
Dajmy puchę Marcinowi i niech będzie mówione że to organizatorzy wymyślili i po kłopocie.
Nie ma co się obrażać i strzelać fochy Very Happy
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 24 Lip 07, 13:51:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podsunąłem tylko propozycję. Organizatorzy zdecydują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 24 Lip 07, 20:11:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ludzie, bez przesady, Pan Marcin chce pomóc poszkodowanym a Wy od razu wyjeżdżacie, że to chwyt marketingowy. Myślicie, że ludzie będą patrzeć, od kogo dostali pieniądze ? Ich interesuje teraz tylko to, żeby mieć gdzie mieszkać i za co wyremontować zniszczone budynki. A czy kasę na to da Leszek z Partii Fajnych, czy Ziutek z zieleniaka to jest nieważne, liczy się gest. 100 zł zbierzemy, ok. Przelejemy 100zł. A pomyślcie, że w całej Polsce będzie takich zbiórek po 100 zł więcej, ziarnko do ziarnka....

Nie patrzmy na innych, tylko w piątek wrzućmy do puszki tyle, ile możemy.

magnum napisał:
Lukas - pojedziesz osobiście gdy zbierzecie np 100PLN?? i komu je przekażecie??


Ja bym pojechał nawet z 50 zł, każda suma może im się przydać. Kupią sobie np. za tą cenę śpiwór, żeby w nocy było im ciepło.


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 24 Lip 07, 21:34:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piotrusb - jeszcze wiele wody upłynie zanim zrozumiesz pewne prawidłowości które kierują światem...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6877 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 24 Lip 07, 21:43:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby się co uzbierało to można się przejechać podrzucić te parę złotych do jednej z tych wiosek , akurat by się zrobiło konkretny wypad z nocnym powrotem , a kasę można przekazać sołtysowi za pokwitowaniem i luzik , problem z głowy.
Magnum , coś czuję , że chciałbyś się przejechać....ładuj akumulatory do lampek.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 24 Lip 07, 22:21:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
piotrusb - jeszcze wiele wody upłynie zanim zrozumiesz pewne prawidłowości które kierują światem...



Rozumiem, ale chociaż w takiej sytuacji wstrzymalibyście krytyczne głosy. Takie jest moje zdanie Smile

piter napisał:
Magnum , coś czuję , że chciałbyś się przejechać....


Ja też z chęcią się przejadę, ale jeśli będize to wieczorem, to może być problem z pozwoleniem od rodziców Wink


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 24 Lip 07, 23:18:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze że Pan Maranda podał linka do swojej strony radnego , przecztyałem
i wiem o co chodzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 25 Lip 07, 10:12:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może wypowiem się jako organizator bo widzę że tu się trochę zamieszania narobiło.

Po pierwsze !
Żałuje że dowiedziałem się o tej akcji przez forum i że Pan Maranda nie zadzwonił do mnie w tej sprawie (do Olka też nie). Jestem otwarty na wszystkie akcje ale wole o nich wiedzieć wcześniej ! Nie chce za to linczować Pana Marandy i myślę że załatwię to z nim na osobności. Porozmawiam z nim o tym i myślę że ta sytuacja się nie powtórzy.

Po drugie !
Jestem bardzo za przeprowadzeniem tej akcji, jak dobrze pójdzie to każdy kto wrzuci pare groszy do naszej puszki otrzyma darmową szprychówkę . (innymi słowy zysk zostanie przekazany ofiarą tragedii)

Po trzecie
Kontekst polityczny!
Oczywiście jestem za tym aby masa była wolna od politycznych powiązań i nie zamierzam robić nikomu kampanii wyborczej ! Moim prywatnym zdaniem lepiej żeby siedział na górze ktoś kto coś dla nas zrobi a nie powie "że rowerem powinno sie jeździć poza miastem". Jeżeli rozumiesz Magnum prawidłowości jakie rządzą światem to wiesz że ze wszystkiego co robisz mogą być jakieś korzyści, trzeba tylko odpowiednio z nich korzystać.

Po czwarte
Co z Marcinem Marandą ?

Myślę że rozegramy to tak iż:
Marcin powinien być na masie bo w końcu to jego pomysł, ale nie będzie nic przemawiał. Skoro był na poprzednich masach to nie będzie nic podejrzanego. Po prostu przyjedzie jak każdy inny na masę tak jak to było wcześniej.

Po piąte
Co z kasą ?
Jestem za tym aby pojechać do Skrzydlowa i dać kasę Sołtysowi, Tylko kiedy to zrobimy ? Po masie ? To w Skrzydlowie będziemy ok 20:00 ? może później a co za tym idzie trzeba było by poinformować sołtysa że do niego jedziemy i sie z nim gdzieś umówić. Przecież to też człowiek i nie możemy wejść do niego do domu "Panie chodzi pan kasę damy". Bo może go nie być , może akurat oglądać mecz. Więc proszę odpiszcie mi jak to widzicie bo muszę to już dziś załatwić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 25 Lip 07, 10:24:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

panie radny nie mam nic do pana jako człowieka i rowerzysty, bardzo dobrze że stara sie pan reprezentować interesy rowerzystów w ten czy inny sposób ale masa krytyczna nie po to została stworzona, jej idea jest całkiem inna i może warto by bylo żeby każdy sobie przypomniał o co chodzi w masie. Proponuje przeczytać ZAWARTE TU INFORMACJE , a dla mniej dociekliwych przytocze kawałek opisu:
"Za Masą nie stoi żadna organizacja, instytucja czy nazwisko. Przejazdy najczęściej nie są legalizowane, choć podczas przejazdu często istnieje - i jest zalecana - zdroworozsądkowa współpraca z policją. Masa zależy wyłącznie od uczestników: to oni są odpowiedzialni za to, co się dzieje wokół nich i za to, ile osób zostało poinformowanych o Masie i jej zasadach. Masa jest działaniem bez przemocy (non-violence), bez chamstwa i agresji (to jest trudne, ale możliwe). Masa nie blokuje ruchu ulicznego tylko jest ruchem ulicznym - po prostu zamiast korka samochodowego mamy korek rowerowy, równie legalny (nielegalny?) jak ten pierwszy. Masa jest wyrazem wolności poruszania się. Rowerzyści na ulicach zazwyczaj są tej wolności pozbawieni ze względu na wielki i niebezpieczny ruch samochodów. Masa Krytyczna przez swoją wielkość, gęstość i intensywność przywraca rowerzystom na ulicy bezpieczeństwo i wolność. Przynajmniej na chwilę."

można i pod tą akcje podpinać inne jak choćby i ta o której rozgorzała dyskusja, z tym że warto by było zrobić po jakiś konsultacjach z zaineresowanymi a nie ogłaszać o swojej akcji, będzie zbiórka i co?, kto bedzie zbierał?, na jakich zasadach przekaże zgromadzone fundusze?Wystarczyło jednego posta napisać. Może ktos powiedzieć, że się czepiam , pewnie i tak ale brzydze się polityką, politykami i ich obłudą (jeszcze raz podkreślam ,że nic do pana radnego osobiście nie mam), a i wiem, że może to nie najszczęśliwszy moment na poruszanie takich dyskusji w obliczu tragedii ludzi dotknietych kataklizmem, i sam chętnie dołoże się do zbiórki, mnie chodzi tylko o jedno MASA MA BYĆ APOLITYCZNA

Cytat:
Marcin powinien być na masie

jak każdy świadomy rowerzysta


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 25 Lip 07, 10:26:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cel zbiórki bardzo szlachetny ale...
Art 56 par. 1 Kodeksu Wykroczeń : Kto bez wymaganego zezwolenia organizuje
lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar podlega karze grzywny.
par. 2 Podżeganie i pomocnictwo są karane.

Jeśli Pan Radny Maranda namawiając uczestników Masy do zbiórki miał
stosowne zezwolenie to w porządku a jeśli nie to znaczy że Radny bez
należytej staranności podszedł do tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
ot



Status: Offline
Dni: 6092 (86%)
Postów: 3


Post Sro 25 Lip 07, 10:49:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może ja, jako osoba która była na miejscu tragedii i osoba która całkiem spontanicznie rzuciła pomysł się wypowiem.

W poniedziałek spotkałam w Alejach Pana Marcina, ściągnęłam go z pasów bo akurat przechodził i rzuciłam pomysł. Totalny spontan. Pogadaliśmy dwie minuty, stwierdziliśmy wspólnie, że zbiórka to żaden problem - wystarczy to ogłosić, przejść z puszką, wpłacić na konto.
I tyle.
Ogłosić to trzeba było szybko, więc Pan Radny to zrobił i zaczęła się dyskusja, że robi sobie kampanię polityczną.
Sama nie raz byłam wkurzona na Niego za akcje rowerowe - choćby za "Zielone dla rowerów" bo, choć akcja jest potrzebna, pierwszą z nich zrobił nie ogłaszając jej tutaj, na forum które gromadzi częstochowskich rowerzystów. Wiem, że wielu by przyszło jako wolontariusze i jeździło ze strażnikami.
Jak mówiłam - pomysł zbiórki był rzucony spontanicznie, bo akurat jego spotkałam i tak mnie naszło. Byłam tam, w miejscowościach po których przeszła trąba. Rozmawiałam z tymi ludźmi, którzy stracili dorobek życia i potrzebują pomocy.
Trzeba im pomóc i nie liczy tu ILE pieniędzy się zbierze, ale zasada "ziarnko do ziarnka" działa. Chodzi o danie przykładu. W Częstochowie nikt jeszcze nie zrobił ŻADNEJ zbiórki. Wy mogliście dać dobry przykład.

Czemu nie zadzwoniłam z propozycją do Marcina, organizatora Masy.
Spotkałam pana Marandę, jemu rzuciłam pomysł. Trzeba było to ogłosić szybko - i tak było: rozmawialiśmy w poniedziałek późnym wieczorem, ogłosił we wtorek rano.
Po drugie: z moich doświadczeń z Marcinem wynika, że ogłosiłby to dzień przed Masą. Tak jak i informacje o Masie rozsyła do mediów dzień przed Masą a później przychodzi wielkie zdziwienie, że "nikt nie przyszedł".
Ja o Masie pamiętam, śledzę forum (choć na nim nie piszę), ale inni nie muszą tego robić. Ja na prawdę jestem przychylna rowerzystom choć sama nie jeżdżę.
A już mówienie o korzyściach ze zbiórki pieniędzy to całkiem inna sprawa. Pisanie: "Bo może go nie być , może akurat oglądać mecz." o sołtysie jest głupotą niemiłosierną - to właśnie sołtysi mają tam najwięcej roboty, odwiedzają wszystkie domy, rozwożą plandeki, jedzenie, rozmawiają z ludźmi, pytają, czego trzeba, przysyłają strażaków, robią WSZYSTKO co mogą.
Mecz to sobie może oglądać pan Marcin Wielki Organizator. Tamci ludzie nie mają na to czasu.
Jeśli się zdecydujecie na zbiórkę to odradzam jechanie, bo tym ludziom tego nie trzeba. Nie trzeba działania pod publiczkę - takie role zostawcie premierowi Kaczyńskiemu który przylatuje, przechodzi po jednej z głównych ulic, i udziela wywiadów z rozwalonym domem w tle.
Tym ludziom potrzeba PIENIĘDZY i rąk do pracy. Tych drugich nie zapewnicie, do pierwszego mogliście się przyłożyć. Mogliście zrobić coś fajnego i potrzebnego.
Wyszło inaczej i o ile zwykłych rowerzystów mogę sobie jakoś usprawiedliwić mimo, iż doszukują się drugiego dna tam gdzie go nie ma. Natomiast rozważania organizatora na temat tego, co można zyskać na zbiórce to skandal.


Tyle ode mnie,
pozdrawiam, Ola Trojak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 25 Lip 07, 11:13:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 10:51 25.07.2007 ----------

No szkoda że zbiegło sie to z tak tragicznymi wydarzeniami ale rzeczywiście... Czas na chwile refleksji.

Cytat:
Za Masą nie stoi żadna organizacja, instytucja czy nazwisko.


Nie przedstawiam sie jako organizacja ani instytucja. Jeżeli chodzi o Nazwisko to niestety nie mogę pozostać bezimienny. Muszę sie podpisywać na podaniach o zabezpieczenie masy i w informacjach prasowych.

Cytat:
Przejazdy najczęściej nie są legalizowane, choć podczas przejazdu często istnieje - i jest zalecana - zdroworozsądkowa współpraca z policją.


hmm. Przez pewien okres czasu była masa bez policji ale okazało się że nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom Masy dlatego prosimy o pomoc policje. Jeżeli ktoś ma grupę znajomych i twierdzi że jest w stanie zabezpieczyć przejazd... Jestem otwarty i chętny do współpracy. Wystarczy napisać. Samo "ja chce masę bez policji" to trosze za mało. Też bym chciał ale nie chce żeby komuś sie coś stało i żebym ja miał przez to problemy. Dlaczego ja? Dziennikarze od razu zadzwonią do mnie jak to sie stało? co sie stało ?



Cytat:
Masa zależy wyłącznie od uczestników: to oni są odpowiedzialni za to, co się dzieje wokół nich i za to, ile osób zostało poinformowanych o Masie i jej zasadach.


Zgadzam się! Nie jest moją winą ze ktoś jedzie na jednym kole ani nie zamierzam brać za to odpowiedzialności. Mogę go upomnieć ale może to zrobić każdy z was. Tak samo jak każdy może wnosić coś do masy np. zbieranie kasy na ofiary trąby. Tylko jako osoba ogarniająca wszystko chciałbym otym wiedzieć.

Cytat:
Masa jest działaniem bez przemocy (non-violence), bez chamstwa i agresji (to jest trudne, ale możliwe).


To zależy od uczestników nie od organizatorów.

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, uważa że coś mogło by wyglądać inaczej, coś mu się nie podoba niech napisze w tym temacie.

---------- 11:13 ----------

i znowu oberwało mi sie za nic Sad

Cytat:
z moich doświadczeń z Marcinem wynika, że ogłosiłby to dzień przed Masą. Tak jak i informacje o Masie rozsyła do mediów dzień przed Masą a później przychodzi wielkie zdziwienie, że "nikt nie przyszedł".


Info o masie wysyłam zawsze w Środę ! Jedynie w Czerwcu było wysłane w czwartek. Nie będę tu na nikogo zwalał winy oki zapomniałem, przepraszam!

Wszelkie informację, że coś będzie na masie organizowane innego niż zwykle pisze na forum zaraz jak tylko sie o tym dowiem. Jak bym dostał informacje w poniedziałek na pewno napisałbym w poniedziałek.

Cytat:
Mecz to sobie może oglądać pan Marcin Wielki Organizator.


Napisałem to nie w celu aby ukazać że możemy przerwać komuś jakąś rozrywkę, tyko chodziło mi oto że jak każdy człowiek ma też swoje sprawy i swoje życie i nie jest dostępny 24 godziny na dobę. Nie wiemy co będzie wtedy robił, może będzie akurat odwiedzał jakiś dom i pytał czego ludzie potrzebują, ale wtedy nie przekażemy mu tych pieniędzy do nie wiemy jak on wygląda i nie będziemy jeździć i pytać kto widział sołtysa ?

Cytat:
Natomiast rozważania organizatora na temat tego, co można zyskać na zbiórce to skandal.


To już lekka przesada Exclamation
Gdzie napisałem że robie to dla zysku ? albo że można coś zyskać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 25 Lip 07, 11:24:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ej nie rozmawiamy tutaj o kształcie masy częstochowskiej tylko o jej idei i o nie mieszaniu do tego polityki,więc jazdy na temat z policją czy bez są bezzasadne w tym temacie, to co przytoczyełem to tylko opis ideii masy, który wiadomo ze wzgledu na specyfike kazdego miasta w tym Częstochowy trzeba zmieniać (niestety w naszym mieście masa bez policji nie za bardzo wychodzi) to tyle do organizatora.

Cytat:
Ja o Masie pamiętam, śledzę forum (choć na nim nie piszę), ale inni nie muszą tego robić. Ja na prawdę jestem przychylna rowerzystom choć sama nie jeżdżę.

to super, ale tak jak pani pisze sledzi forum więc wystarczyło napisać posta na ten temat, tak jaki mógł to zrobic pan radny i nik ty mu nie wytykał że robi sobie kampanie, nie przecze że to było spontaniczne itp z tym, że bez pani wyjaśnień wygladało to własnie jak akcja jaśnie pana kaczyńskiego, który na nieszczęściu innych próbuje zbić swój kapitał polityczny,
ot napisał:
Jeśli się zdecydujecie na zbiórkę to odradzam jechanie, bo tym ludziom tego nie trzeba.

ot napisał:
Natomiast rozważania organizatora na temat tego, co można zyskać na zbiórce to skandal.

i z tym się zgadzam w 100%,


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 25 Lip 07, 11:29:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ot pisze cyt. : Mogliście zrobić coś fajnego i potrzebnego.
Mogliśmy gdyby Pan Maranda wykazał się jako radny profesjonalizmem
w przygotowaniu zbiórki pieniędzy i odrobiną taktu rozmawiajac o tym z
Organizatorami Masy !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
ot



Status: Offline
Dni: 6092 (86%)
Postów: 3


Post Sro 25 Lip 07, 11:41:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak mówiłam - pieniądze trzeba przelać, a nie zawieźć. Chcecie to zrobić by było Was widać, a efekt będzie taki, że wszyscy Wam powiedzą, że działacie pod publiczkę.

Cytat:
"To już lekka przesada
Gdzie napisałem że robie to dla zysku ? albo że można coś zyskać ?

tak odbieram fragment o tvp1, że też przyjdzie, bo jest cały czas w Skrzydlowie.
Marcin, wymagasz od mediów, a na linii komunikacji z nimi dajesz ciała cały czas. Takie moje zdanie

A co do informowania mediów przez organizatorów mediów to informacje są za późno - nawet jak są w środę, bo wtedy pojawia się to na mailu wieczorem. Zapowiedź w prasie - mówię nie tylko za swoją gazetę ale i inne media - powinno być w czwartek.

Ja się z tematu wycofuję, bo w nim w ogóle nie powinno mnie być. Mnie na poklasku nie zależy. Nie zakładałam wątku tutaj, bo forum tylko czytam. Często, ale nie widzę potrzeby udzielania się. Kilka razy tematy z forum później przełożyły sie na Gazetę. Ja nie mam głowy do robienia takiej zbiórki. Cały czas zajmuję się trąbą jako Gazeta. Poza tym - jakby co - za panem Marandą jest stwowarzyszenie, a przy zbiórce od razu dostaje ono zgodę, więc nie jest to problemem.
Pomysł padł, bo wiem, że tym ludziom trzeba pomóc. Może potrwierdzić Piotrusb, który też tam był. Zgadzam się, że pan Maranda powinien się skontaktować z organizatorami, ale trzeba było ogłosić do szybko. Jak mówiłam - pomysł padł w poniedziałek późnym wieczorem, we wtorek o 7 rano wątek się pojawił tutaj. W nocy miał dzwonić? I znów jak mówiłam: nie raz miałam mu za złe pewne akcje, ale tu intencje były czyste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 25 Lip 07, 12:01:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zróbmy zbiórkę. Niech każdy wrzuci tyle ile może i wpłaćmy to na konto.

Zaczęła się robić nieprzyjemna atmosfera. Jedni doszukują się w tym akcji politycznych, drudzy działań pod publiczkę - zapominając o głównym celu tej akcji.

Nikt nie prosił media o pisaniu o akcji zbierania pieniędzy, więc nie wiem o jaką publiczkę tutaj chodzi. To miała być wewnętrzna sprawa rowerzystów. Pragnę też zauważyć, że jako pierwszy o całej tej akcji napisał sam Pan Maranda. Nikt inny wcześniej nie wpadł na ten pomysł. Możemy się spierać o apolityczność Masy itd, ale w tym wypadku zróbmy po prostu zbiórkę dla ludzi - nie bądźmy jak politycy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
ot



Status: Offline
Dni: 6092 (86%)
Postów: 3


Post Sro 25 Lip 07, 12:18:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że nikt mediów nie prosił, ale fragment - który Marcin napisał, a później usunął - o tym, że tvp przyjedzie też, bo jest przecież na miejscu mnie wbił w ziemię.

Ja o głównym celu nie zapominam, bo za bardzo już w sprawy z trąbą wsiąkłam. Choć już pieniądze wpłaciłam postaram się wpaść na Masę i też trochę dorzucić (:

Lukas, brawo za rozsądek.

postaram się już siedzieć cicho Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 25 Lip 07, 12:27:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ot napisał:
Ja o głównym celu nie zapominam, bo za bardzo już w sprawy z trąbą wsiąkłam. Choć już pieniądze wpłaciłam postaram się wpaść na Masę i też trochę dorzucić (:

postaram się już siedzieć cicho Wink



Z pewnością będzie nam miło, gdy Pani wpadnie na Masę oraz miło będzie z Panią dyskutować tutaj na Forum Wink


Miejmy tylko nadzieję, że pogoda dopisze, co przyczyni się do uzbierania większej sumy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy