wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
XXX Masa Krytyczna (Czerwiec 2007)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 20 Cze 07, 21:07:26     XXX Masa Krytyczna (Czerwiec 2007) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"No to jedziemy po raz 30"

Już za niecałe 2 tygodnie po raz 30 częstochowscy rowerzyści przejadą ulicami miasta Twisted Evil Po raz 30 mam zaszczyt zaprosić wszystkich na masę krytyczną która odbędzie się w najbliższy piątek.Na Tej masie ruszamy z koszulkami Smile Twisted Evil Twisted Evil Tym razem będą to bawełniane koszuli z Logiem Masy sprzedawane za 20 zł Exclamation Na masie najprawdopodobniej pawią się kolejne sławne osoby ale o nich jeszcze napiszę Smile


Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Pią 22 Cze 07, 15:52:49, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Sro 20 Cze 07, 22:48:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eh i tak coś mi się wydaje że nikt z góry się nie pojawi.

Są jakieś plakaty Question
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Reklama
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 20 Cze 07, 23:35:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a te koszulki to co post to droższe...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Frantic



Status: Offline
Dni: 6418 (91%)
Postów: 11


Post Czw 21 Cze 07, 23:01:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Po raz pierwszy na Masie Krytycznej bedzie tez mozna pojechac na rolkach (podziekowania organizatorom).
Zalozylem w tej sprawie link na forum GW. Oto on:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=64633852&a=64633852


Do zobaczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 22 Cze 07, 10:41:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W pismie skierowanym do Prezydenta po majowej Masie upomnieliśmy się
o Was pisząc cyt ...budowę ścieżek z nawierzchnią asfaltową Z takich ścieżek
poza rowerzystami mogą korzystać jeżdżący na "rolkach"... Przyjedżcie jak
naliczniej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 22 Cze 07, 16:47:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to może jakieś Newsy:

Wczoraj zaniosłem Zaproszenia dla pana Leśnikowskiego i dziś otrzymałem mailem odpowiedz.

Cytat:
Dziękuję za zaproszenie mnie na Masę Krytyczną. W przyszły piątek nie będzie mnie po południu w Częstochowie. Dlatego zapraszam do Urzędu Miasta na rozmowę na temat mojej korespondencji z dziennikarzami. Choć jeśli mnie nie myli, ideą Masy Krytycznej jest pokazanie, że istnieje problem w poruszaniu się rowerem po mieście i propagowanie tego sposobu przemieszczania się po mieście.
Sądzę, że przyjmujecie państwo w swym działaniu złe metody - wcześniej był to przejazd, a teraz z początki imprezy wiec, mający pokazać "czyjąś nieudolność, itp, itd".
To metoda tworząca raczej spory i konflikty, a nie dialog z odpowiedzialnymi za ruch drogowy w mieście i w efekcie pozytywne załatwienie sprawy. W przeszłości spotykałem się często z pierwszymi twórcami Masy, choćby po to, by pomóc im w przeforsowaniu w policji dogodnej dla Masy trasy.
Wydaje mi się, że obecna sytuacja prowadzi w ślepą uliczkę. Ważne jest przecież to, by rowerzystom poprawić warunki przemieszczania sie po mieście, budować scieżki rowerowe i ułożyć z nich jakąś sensowaną sieć, a nie tworzenie sporów, co jest domenów raczej pewnych organizacji. Nie sądzę żeby taka intencja istniała i że to wynik raczej zbyt emocjonalnego podejścia do sprawy. Dla mnie jako politologa z wykształcenia, ale także dziennikarza z zawodu i częstochowianina, ktory także porusza się na rowerze, jest to oczywiste i niezrozumiałe.
Zapraszam do Urzędu, mogę także pomóc w organizacji spotkania między Miejskim Zarzad Dróg a Państwem, jeśli to jest potrzebne.

Poniżej załączam list, który przesłałem do Życia Częstochowskiego po publikacji interesującego pana artykułu.

Ireneusz Leśnikowski


Oraz prośba wyjaśnienie w Życiu częstochowskim

Uprzejmie proszę o zamieszczenie w najbliższym wydaniu Pani dziennika poniższego wyjaśnienia. Mam nadzieję, że jego lektura pozwoli wyjaśnić Pani także, dlaczego z Panem Świerczyńskim Biuro Prasowe będzie kontaktowało się jedynie w formie pisemnej np. pocztą elektroniczną. Tylko ta forma kontaktu pozwoli nie przekłamywać w druku odpowiedzi, które - do wiadomości - będę przekazywać także Pani Redaktor. Przewiduję teraz, że artukuł pana Świerczyńskiego sporządzony dla prywatnej zemstewki wywoła efekt domina. Ta intencja przebija z tekstu, nigdy jednak z TAKIM wykorzystywaniem Mojego zawodu nie będę się zgadzać.

Treść wyjaśnienia:



"Z przykrością muszę stwierdzić, że dawno nie spotkałem się z tak oburzającym w swej treści i krzywdzącym tekstem, jakim jest artykuł zamieszczony w dzisiejszym Życiu Częstochowskim pt."Rowerzyści nieważni dla urzędników" autorstwa Pana Adama Świerczyńskiego.

Niestety, oprócz prywatnych frustracji i odczuć autora artykułu - artykuł zawiera także kłamstwa.

W rozmowie z Adamamem Świerczyńskim nie powiedziałem następującego zdania: "to nie miejsce na wyrazanie opinii dla społeczeństwa". Domyślam się, że ten emocjonalny w treści artykuł jest wynikiem przerwanej w sposób mało elegancki przez dziennikarza rozmowy.

Przyznaję, nie jest dla mnie zrozumiałe dlaczego dziennikarz rozpoczyna rozmowę od stwierdzenia: "dlaczego władze miasta Częstochowy nie lubią rowerzystów" czy używa następnie słów "w tym mieście nie da się żyć". Te stwierdzenia bowiem pokazują poglądy i intencje dziennikarza, a nie chęć dotarcia do prawdy i otrzymania informacji. Ocenę czy "w tym mieście da się żyć" powinien wypowiadać ktoś kto w nim mieszka, a jak wiadomo Pan Świerczyński częstochowianiem nie jest.

W tym kontekście przypisywanie mi "rozpowszechniania nieprawdziwych informacji" z powodu przeoczenia w Miejskim Zarządzie Dróg dokumentu (właściwie to z pracownikami tej instytucji powinien Pan Świerczyński rozmawiać, a nie z rzecznikiem UM) to przysłowiowe "przyganianie kotła garnkowi".



Ireneusz Leśnikowski


Otrzymałem również telefon z zaproszeniem do pana Ireneusza Leśnikowskiego ale uważam że nie tylko ja powinienem tam iść z takiego powodu iż nie chce doprowadzić do sytuacji że ktoś mi zarzuci że tylko ja chodzę do urzędów i że ja mam jakieś układy. Dlatego proponuje że powinien iść zemną ktoś ze starszej części forum zaangażowany w całą sprawę. Dla mnie takimi osobami są: Jurczyk, Magnum, Arek, Blabla, Piter, jeżeli kogoś zapomniałem to przepraszam mam nadzieje że któraś z wymienionych osób znajdzie czas w przyszłym tygodniu aby złożyć wizytę w UM. Termin to przyszły tydzień od poniedziałku do czwartku do godziny 16:00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 22 Cze 07, 17:13:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprostu się odechciewa... Pan rzecznik oczywiście najchętniej tylko spotykał by się z rowerzystami. Oczywiście - spotkanie sie odbyło, można odfajkować nikt nie zarzuci, że się nic nie robi, a meritum sprawy... a kogo to obchodzi! Ważne że się "spotkało". Panie rzeczniku - My nie chcemy się tylko spotykać, bo te spotkania nic nie wnoszą do sytuacji rowerzystów w Częstochowie. Po ostatnim spotkaniu i szumnym obiecywaniu poprawy oznakowania ścieżek zostały tylko żałosne ochłapy - kilka znaków namalowanych na i tak całkiem nieżle oznakowanym (jak na częstochowskie warunki) odcinku AK. ŻĄDAMY DZIAŁAŃ!!! A NIE JAŁOWYCH SPOTKAŃ!!! W tym miesiącu po raz 30!!! będziemy manifestować że "ideą Masy Krytycznej jest pokazanie, że istnieje problem w poruszaniu się rowerem po mieście". I jakie wnioski wyciąga UM z tego trzydziestokrotnego "pokazywania"... bez komentarza...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 22 Cze 07, 21:53:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie się odechciewa ... nic tylko pier...lnąć młotkiem. Niestety pan ireneusz (celowo z małej litery jako wyraz mojego szacunku do tego pana) jakoś w swojej odpowiedzi delikatnie pominął temat Meritum Sprawy czyli ścieżek rowerowych. Nie zapomniał natomiast napisać jacy to jesteśmy konfliktowi, źli, niedobrzy i co my właściwie od niego "biednego" chcemy. IMO - dopóki "pan tadeusz" i pan ww. mają coś do powiedzenia w Częstochowie dla rowerzystów nie będzie dobrze ... niech żyją MOCHEROWE BERETY Wink


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6572 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Pią 22 Cze 07, 22:49:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ej, bez przesady, pisanie imienia małą literą i podkreślanie tej czynności wcale nie jest eleganckie i niezależnie od tego, jak bardzo się kogoś nienawidzi, powinno się przynajmniej pisać imię i nazwisko wielkimi literami. Szczególnie po to, by zachować styl. Zauważcie, że list pana Ireneusza początkowo wyglądał na pozytywnie do nas skierowany, chociaż mógł się zaczynać czymś w stylu "wy c**** je****, ćwoki pie*******". Odbiór, joł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 22 Cze 07, 23:18:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro Pan Świerczyński nie może mówić "w tym mieście nie da się żyć" bo jak
wiadomo częstochowianinem nie jest to ja urodzony w tym mieście mówię
"w tym mieście nie da się żyć ! Niestety nie będę mógł przyjść na spotkanie w UM bo jutro wyjeżdżamy /oczywiście na rowerach/ powrót pod koniec lipca.
Takie spotkanie można swobodnie odpuścić . P.Leśnikowskiemu /ksywa
"Zemstewka"/ można odpowiedzieć ...dziękujemy za zaproszenie ale nie
będzie nas w przyszłym tygodniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Sob 23 Cze 07, 13:25:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co to za selekcja ?
Wybierz dwóch i przyjdź.
Takie teksty to pan pseudo rzecznik może pisać do kolegi z pokoju obok.
Rowerzyści starają się jak mogą aby poprawić bezpieczeństwo na ścieżkach i przejazdach a ten jeszcze utrudnia.
Jak spotkanie to dla wszystkich zainteresowanych a nie dwie osoby na herbatkę i to wszystko.
Kangel zachować styl to można na maturze albo teście gimnazjalnym.
Tak samo przyjęło sie żeby pisać Ty Tobie Ci z dużej litery ale nigdzie to nie jest zapisane.
Powrót do góry
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 24 Cze 07, 0:44:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heheh wiedziałem że nie ruszy tłustego dupska, bo wyjeżdża xD xD xD (ciekawe czy rowerem) co do mojej osoby to niestety nie nadaje się na takie spotkania, po prostu jest tak ,że nie mogę znieść kretyńskich wywodów tego pseudo rzecznika,także mogło by to się skończyć tak jak wymiana zdań ze strażą miejską Twisted Evil

Marcin napisał:
a teraz z początki imprezy wiec, mający pokazać "czyjąś nieudolność,
oj prawda w oczy kole, bidulek jaki on mądry i doświadczony życiowo, doświadczenie to wychodzi jak słoma z butów w każdej wypowiedzi tego pana


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
YerY Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6128 (87%)
Postów: 10
Wiek: 33

Częstochowa-Śródmieście

Post Wto 26 Cze 07, 21:27:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanko bo na poprzedniej masie tego nie było czy będą na tej masie naklejki coś w stylu
"Życie bez rowera powoduje raka i choroby płuc " czy jakos tak ??


Per Aspera Ad Astra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 27 Cze 07, 12:11:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

YerY napisał:
"Życie bez rowera powoduje raka i choroby płuc "

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy - ktoś się nie załapał na koszulkę Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 27 Cze 07, 13:01:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przykro nam, ale to była baardzo limitowana seria, niestety już nie do osiągnięcia. Może kiedyś w przyszłości...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 30 Cze 07, 9:51:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kto odpowiada za prędkość na Masie , ale LUDZIE!!!! jeszcze kilka mas i będziemy mieli uliczną czasówkę a nie o to tu chodzi!!!!
A jeżeli winę zwalamy na policję to niech jadą....my musimy mieć prędkoś max 15km/h ponieważ zadaniem tej "spontanicznej " imprezy jest pokazanie naszej obecności przez blokowanie spowalnianie ruchu, a to właśnie - wolna jazda . Poza tym osoby starsze i mniejsi uczestnicy odpadają na pierwszych 300-400metrach , więc pomyślcie chłopaki nad prędkością , albo w niedługim czasie zrobi się z tego szybki przejazd kilku gości w zielonych kamizelach i "szaleńca" z brzęczącymi głośnikami co jakiś czas jadącego pod prąd ....
Może jest to bardzo pesymistyczny obraz , ale wczoraj właśnie tak to wyglądało...no ludzi bylo więcej i WIELKIE DZIĘKSY DLA POLICJI ZA WZOROWE ZABEZPIECZENIE TRASY!!!
Jeszcze jedno , dlaczego trasa wczorajszej masy była tak krótka!!?? Shocked


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 30 Cze 07, 11:32:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całe zamieszanie z prędkością i długością trasy związane było z ludźmi na rolkach. Myślałem że na rolkach to będą jechali powoli i bałem sie że 15 km/h to będzie za szybko dla nich więc daliśmy ich na przód żeby nie zostali w tyle. Okazało sie że było ich niewielu i potrafili nieźle zap**** za każdym razem jak ich upominałem to przez 100 m jechali wolno a potem znowu zap*** więc następnym razem pojadą za masą !! i nie będzie problemu. Dalej Trasa miała być dłuższa ale wszyscy sie wystraszyli rolkarzy (policja i MZD) i dla tego skrócili nam trasę. Ów szaleńcem jadącym pod prąd był KANGEL. Dlaczego jechał pod prąd ? To już do niego pytanko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6572 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Sob 30 Cze 07, 15:05:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż, zaszalałem Smile Marcin zapomniał włączyć muzyki, Mariusz na szybko włączył, nie chciało działać, Marcin podbiegł, ale nadal nie chciało działać, w tym czasie już wszyscy nas wyprzedzili, po pewnym czasie dopiero zaczęło działać i Mariusz podczas jazdy przyciszał. No i musiałem z tym jakoś dojechać do przodu - wtedy odczułem, że coś za szybko jedziecie Smile
Na Jasnogórskiej znowu muzyka przestała grać, więc Marcin z Mariuszem odłączyli mp3 Marcina (z moimi piosenkami) i podłączyli odtwarzacz Mariusza (z umcykami). No i tak to wyglądało... A ja się okropnie zmęczyłem Wink

Do zobaczenia na następnej, mam nadzieję bardziej udanej, Masie Smile Ja jutro jadę na dwa albo trzy tygodnie na rejsik po Mazurkach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 02 Lip 07, 15:20:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No hej jak tam po Masie ?? Tutaj mozna zapomniec o takiej imprezie, a przynajmniej tu gdzie sie zatrzymalem, w ciagu 4 dni widzialem 2 ! osoby z rowerami, a to jest miejscowosc turystyczna !


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
t3d1 (usunięty)







Post Pon 02 Lip 07, 21:43:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

30 masa wypadła akurat w dzień moich 22 urodzin Smile
Ale jakoś nie będę jej wspominał szczególnie.
1. za szybko
2. za krótko
3. bez muzyki
4. nudny przejazd
Powrót do góry
Galeria użytkownika
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 03 Lip 07, 8:30:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie ogólnie marnie to wyszło tym razem na szczęście przejazd pomasowy był jak zwykle na wysokim poziomie Mr. Green Mr. Green Mr. Green


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Wto 03 Lip 07, 22:16:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze co do kwesti predkosci na masie, zwykle prowadzi jakiś policjant, i odczuwa sie wrazenie (zreszta sluszne) ze "przegonić ich jak najszybciej i pozbyć sie problemu", wiec jakby woz czy motor prowadzacy jechal wolniej cala reszta nie spieszylaby sie tak




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 03 Lip 07, 23:59:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...jak "cała reszta" ,będzie jechać wolno to policja z przodu też zwolni...w końcu to oni jadą z nami , a nie my z nimi..... Wink
Trzeba zrobić ściepę zbiorową na prędkościomierz dla organizatorów i tyle Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
slaweks Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6109 (87%)
Postów: 17
Wiek: 49


Post Sob 07 Lip 07, 12:00:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do udziału roklarzy w Masie, to bardzo dobry pomysł, tym bardziej, że interes budowy nowych ścieżek jest wspólny i należy go wspólnie manifestować.

Może faktycznie tempo było zbyt wysokie - a nie o szybkość tutaj chodzi. My (rolkarze) jechaliśmy bezpośrednio za radiowozem policyjnym, który sprowokowany mógł czasami nieco przyspieszyć, co z kolei prowokowało nas. Następnym razem dobrze by było, aby wyznaczona przez ogranizatorów Masy osoba na rowerze jachała tuż za policją i nadawała tempo całej kawalkadzie.

Myślę, że każdy, kto pewnie czuje się na rolkach w czasie jazdy na wprost, bez problemu utrzyma tempo pomiędy 10-15km/h i z łatwością może w tym tempie przejechać dystans 10-15km. Przy organizacji kolejnych edycji Masy należy wziąć to pod uwagę.

W przypadku rolkarzy występuje jeszcze ten problem, że technika jazdy jest nieco trudniejsza, niż na rowerze, co dyskwalifikuje osoby stawiające pierwsze kroki na rolkach i z trudem walczące o utrzymanie równowagi. Ale to już sami zainteresowani muszą ocenić, czy dadzą radę, uwzględniając podaną przeze mnie prędkość oraz dystans.

WAŻNE!!! ROLKARZY, KTORZY CHCIELIBY WZIĄĆ UDZIAŁ W MASIE KRYTYCZNEJ NAMAWIAM DO TEGO, ABY POŚWICZYLI HAMOWANIE. W CZASIE JAZDY W GRUPIE CZESTO SIE TO PRZYDAJE.

Chciałem podziękować organizatorom za zaproszenie rolkarzy do udziału w impreze i mam nadzieję, że ta inauguracja będzie początkiem dobrej współpracy w walce o nasze prawa.

Pozdrawiam
Sławek Sikora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy