wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdy auta parkują na ścieżkach Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6197 (88%)
Postów: 22
Wiek: 35


Post Sro 23 Maj 07, 19:38:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Racja magnum to będzie zbyt drastyczne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Sro 23 Maj 07, 21:35:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magnum jutro po południu Ci podam jaka ta puszka będzie bo nie miałem czasu dzisiaj. Jakoś koło 16.
Powrót do góry
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 23 Maj 07, 21:39:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
powinien wystąpić arektacana... chłopisko jest już wyrobione w interview przed kamerami a do tego pedagogo...

Jasne... Same kłopoty z tymi nauczycielami... Ciągle tylko chcą podwyżek... Strajkować im się zachciewa, a przecież oni tyle wolnego mają... I jeszcze się biednych urzędników o jakieś tam rowery czepiają Laughing


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 23 Maj 07, 22:57:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no, przynajmniej arektacana nie zgłasza sprzeciwu, a co za tym idzie godzi się na swój kolejny występ. trochę wyrasta nam na lokalną gwiazdę... :>


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 24 Maj 07, 16:46:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli wszystko gotowe Very Happy
Czekamy tylko na naszego gościa z MZDiM. Mam nadzieje że sie stawi ale na razie cisza. Żadnego telefonu od pana Kazimierza :/ (dzwonili tylko z policji ale nie w sprawie farby)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Czw 24 Maj 07, 19:34:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Farba gotowa do akcji Smile

15,5cm wysokość
21 obwód

... postaram się jutro wcześniej przyjechać.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 25 Maj 07, 22:14:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czekamy tylko na naszego gościa z MZDiM

No i mogliśmy se czekać :/ Po raz kolejny nas zlali i nie przyjechali na Masę... Ale jest światełko w tunelu - dzieki Marcinowi Marandzie i Gazecie Wyborczej "farbowana akcja" będzie miała swój dalszy ciąg: w Gazecie ukaże się co nieco na ten temat a farba i magnumowy szablon trafi do MZDiM za pośrednictwem "Naszego Człowieka" w Radzie Miasta. Mam nadzieję, że ich ruszy...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Sob 26 Maj 07, 11:53:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gazeta.pl napisał:

Miniaturowy szablon do malowania znaków na ścieżkach rowerowych oraz służącą do tego puszkę farby rowerzyści chcieli wręczyć 25 maja przedstawicielom władz Częstochowy. Niestety, żadni przedstawiciele nie pokazali się na placu Biegańskiego.

Dlatego oba przedmioty zostaną im przekazane na najbliższej sesji rady miasta. Po co? By zwrócić ich uwagę na fatalne oznakowanie zielonych ścieżek: na większości z nich nawet nie warto szukać poziomych znaków, a jeśli jakieś są, to wyblakłe, zamazane, prawie niewidoczne. - Przez to piesi chodzą po ścieżkach, pionowych znaków nie zauważają - mówili rowerzyści. W ich postulatach jest też mowa m.in. o robieniu ścieżek nie z zielonej kostki, tylko z trwalszego i tańszego asfaltu, oraz o złym stanie ścieżek w ogóle.

Później wszyscy uczestnicy XXIX Masy Krytycznej przejechali ulicami miasta. Wśród nich pojawił się m.in. specjalnie zaproszony muzyk Janusz "Yanina" Iwański.


http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,4178474.html
Powrót do góry
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 28 Maj 07, 18:04:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to może jakieś good newsy Smile

Mimo że urzędnicy nas olali moim zdaniem akcja w pewnym sensie przyniosła pozytywne skutki. Dziś siedzę sobie na polskim i nagle telefon z Życia Częstochowy oddzwoniełem na przewie i udzieliłem wywiadu w sprawie akcji z farbą. No i niby nic dziwnego ale za 2 godziny znowu telefon "Marcin czy wy na pewno zapraszaliście urzędników ? bo oni nic o tym nie wiedzą" no to myślę sobie (że co q**a?) akurat miałem w plecaku potwierdzenie złożenia podania z zaproszeniem więc wysłałem Mariusza z Masy aby dostarczył to do redakcji. Przychodzę do domu i co ? Nagle dostaje telefon z MZD z przeprosinami iż podanie trafiło nie tam gdzie trzeba i że gdybyśmy złożyli wcześniej to na pewno by ktoś przyszedł. No i że chcieliby się zemną spotkać przedstawić mi plan rozbudowy infrastruktury rowerowej na ten rok i skonsultować go zemną. Możliwie jak najszybciej. I w ten sposób zostałem umówiony na 14:00 w środę. Na pewno napisze na forum szczegółowe sprawozdanie z mojej wizyty w MZD i ustalimy co dalej. Ja osobiście mam już pomysł na następną akcję ale o tym jeszcze napiszę. W naszym imieniu będę starał sie wywalczyć możliwość konsultacji budowy każdej ścieżki w Częstochowie w tym roku, poprawy oznakowania oraz zagadam z alejami. Myślę że jak na początek wystarczy chyba że ktoś ma jeszcze jakieś postulaty na teraz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 28 Maj 07, 19:24:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HUUUUURRRRRRAAAAAAA, a jednak skutek jest!!! I O TO CHODZI!! wyczuliście to zmieszanie?? niby dotarło ale nie tam gdzie trzeba, jakby wiedzieli to by przyszli... zobaczymy czy przyjdą na kolejną akcję. Właśnie piję pyyyszną herbatkę i myślę sobie, a co! może coś wymyślę...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 29 Maj 07, 16:11:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magnum z tego co piszesz to Ty cały czas przy herbatce siedzisz Very Happy Ale to dobrze bo jak tak siedzisz i pijesz to pozytywne pomysły Ci do głowy wpadają Razz Jutro napisze jak tam po spotkaniu i jeżeli będzie nie po naszej myśli to mam już coś w zanadrzu Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 29 Maj 07, 18:21:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja też coś mam, ale to na WIELKI finał...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 30 Maj 07, 16:44:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i stało się Smile

Osiągnęliśmy to co chcieliśmy osiągnąć !!
Jutro ścieżka na armii krajowej będzie malowana Exclamation Znaczy rozpocznie się jej malowanie.
Tu mianuje Arka inspektorem prac przy oznakowaniu ! chodzi oto aby napisał czy na pewno znakują czy tylko ściemniają Smile

*W tym roku powstaną nowe ścieżki Exclamation
-na Okulickiego i Szajnowicza Iwanowa
- na ulicy Leśnej od kościoła do osiedla ( czy powstanie dowiemy sie 28 czerwca)
- na ulicy Dobrzyńskiej 1,9 km

*Gdzieś koło obi po południowej stronie ścieżka jest w fatalnym stanie ale w tym roku będzie budowana tam stacja benzynowa i przeprowadzony zostanie remont ścieżki Smile

to na tyle super pozytywnych informacji

Dalej, zawsze popieraliśmy ścieżki asfaltowe jednym z naszych argumentów było to że łatwiej będzie korzystać z nich rolkarzom ale to jest argument który nic nie znaczy ponieważ rolkarz według prawa traktowany jest tak jak pieszy co w efekcie daje to że chcemy wpuścić pieszych na ścieżki :/ (o nawierzchni sie jeszcze rozpisze bo to ciekawa historia )

30 czerwca dowiemy się co tak naprawdę z alejami, jest wiele różnych ciekawych pomysłów ale jedno jest prawie pewne: na 99% nie będzie w 3 alei i autobusów

Z mało konkretnych obiecanek to:
*co roku miasto przeznacza 150 tyś na budowę ścieżek rowerowych
*do 2009 ma powstać 16 km ścieżek
* są otwarci na wszelkie propozycje i chcą współpracy

i to by było na tyle ale jeszcze sie rozpisze bo na razie muszę lecieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sro 30 Maj 07, 18:10:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chyba z ostatniej akcji M. Marandy, o ile się nie mylę Wink



Jak dla mnie niecodzienny widok Mr. Green


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 30 Maj 07, 20:23:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pewnie ustawiane to zdjęcie... widzicie jaką ma minę ten w mundurku?? miła i sympatyczna. na bank jest aktorem Laughing


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 30 Maj 07, 21:53:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin pisze... Osiągnęliśmy to co chcieliśmy osiągnąć.
Ja wątpię czy wszystko.
Będą malować tylko na AK? A znaki pionowe A 24 , D 6a , D6b ?
Dalej popieram ścieżki asfaltowe dla rowerzystów i rolkarzy . Wystarczy
ustawić znak C 19 aby być w zgodzie z prawem i wszyscy byli zadowoleni !
Zobaczymy jaka będzie pisemna odpowiedż na pismo wysłane po Masie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Czw 31 Maj 07, 8:06:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja dalej nie wiem czy akcje którą zainspirował p. Maranda będą dalej prowadzone ?
Powrót do góry
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 31 Maj 07, 9:17:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
- na ulicy Dobrzyńskiej 1,9 km

z tą ścieżką może coś się wymyśli ale o szczegółach pogadamy przy piwku,a i wątpie żeby była wykonywana w tym roku Wink

Marcin napisał:
o nawierzchni sie jeszcze rozpisze bo to ciekawa historia

no to się rozpisuj bo jestem ciekawy co tym razem wymyśliło mzd


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 31 Maj 07, 11:42:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla, co do ulicy Dobrzyńskiej, ścieżka powstanie jak uporają się z drogą, prowadzone tam są prace ziemne na dużą skalę, powiedzmy, że na ścieżkę rowerową na ulicy Dobrzyńskiej mamy "dobre" oko. Będę sukcesywnie informować o postępach.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 31 Maj 07, 14:51:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hie no to ci mówie że na razie się nie uporają, dotychczasowo robili deszczówkę dlatego jest rozkopane i raczej troche to potrwa zanim sie wezmą za drogę ,a co do szczegółw to nakreśle ci to przy najblizszym spotkaniu


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 31 Maj 07, 16:53:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc teraz mam chwile i mogę opisać wszystko dokładnie.

jurczyk napisał:
Będą malować tylko na AK? A znaki pionowe A 24 , D 6a , D6b ?

Nie tylko AK będzie lecz od AK zaczną. Co dalej będzie malowane możemy zadecydować sami ponieważ człowiekowi odpowiedzialnemu za malowanie ścieżek jest bez znaczenia gdzie będzie wyśle ludzi. Wiadomo najlepiej byłoby żeby wszystkie ścieżki były pomalowane ale na to nie możemy liczyć bo "niema pieniędzy". W tym wypadku powinniśmy się cieszyć z tego że w ogóle coś ruszą. Znaki pionowe to niestety odległa przyszłość bo "są miejsca w których znaki są bardziej potrzebne".


jurczyk napisał:
Dalej popieram ścieżki asfaltowe dla rowerzystów i rolkarzy . Wystarczy
ustawić znak C 19 aby być w zgodzie z prawem i wszyscy byli zadowoleni !


Jestem za tylko że znak C19 to pasaż pieszo rowerowy czyli piesi mogą łazić tam gdzie jeżdżą rowery. Jest to skuteczne na drogach gdzie jest duża przestrzeń do dyspozycji np. aleje


Cytat:
no to się rozpisuj bo jestem ciekawy co tym razem wymyśliło mzd



Więc gdy tylko poruszyłem sprawę nawierzchni natychmiast wprowadziłem urzędników w zakłopotanie. Pan Sosnowski który był głównym prowadzącym to spotkanie natychmiast oddał głos Markowi Lewandowskiemu (nie rodzina) z wydziału inżynierii ruchu drogowego. Który "bardzo dokładnie" wyjaśnił mi że dawniej można było robić ścieżki asfaltowe ponieważ budowa polegała na wylaniu gorącego asfaltu i po zastygnięciu otrzymywaliśmy ścieżkę. Dziś tej metody się już nie stosuje ponieważ zmieniła się technologia i asfalt wykładają maszyny a w okolicy Częstochowy nie ma firmy która posiada sprzęt do wykładania asfaltu na tak wąskiej powierzchni jaką jest ścieżka rowerowa. A sprowadzenie firmy z takim sprzętem jest bardzo kosztowne. W zamian zaproponował mi ścieżki z kostki brukowej ale bez faz. Czyli ze zwykłej kostki która będzie układana drugą stroną tak żeby nie było rowków. No i tłumaczył mi zalety tego rozwiązania. Że skoro powierzchnia będzie płaska bez rowków to będzie się jeździło tak jak po asfalcie a będzie łatwiejsza w konserwacji i naprawie. I na tym temat się urwał do czasu kiedy poprosiłem o dokumentacje techniczną ścieżki przy ulicy leśnej. Wówczas przyszedł gościu, nawet nie wiem z jakiego wydziału. O drazu jak wszedł skojarzył mi się z Abruzzi`m z filmu Skazany na śmieć. Jak usłyszał o tym aby zrobić tam ścieżkę rowerową z odwróconej kostki to wyśmiał całe towarzystwo prosząc o nie utrudnianie sobie i jemu życia szukając "kwadratowych jaj" bo robienie takiej ścieżki jest bez sensu, komplikuje całą sprawę i że takiej ścieżki nie wybuduje bo jest mniej trwała. Przy okazji dowiedziałem się ciekawych rzeczy ale o tym nie na forum. Jak już nikt nic nie mówił wyszedł a my zostaliśmy przy punkcie wyjścia. Czyli przy standardowej ścieżce z kostki brukowej.


Cytat:
A ja dalej nie wiem czy akcje którą zainspirował p. Maranda będą dalej prowadzone ?


To zależy tylko od Pana Marandy



Z mojej strony proponował bym zorganizować jakieś spotkanie między nami żeby porozmawiać co dalej. Bardzo ciekawi mnie pomysł Magnuma na wielki finał oraz informacje o ścieżce na Dobrzyńskiej jakie ma blabla pozatym mam kilka informacji którymi chciałbym się podzielić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Czw 31 Maj 07, 18:38:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
No i stało się Smile
Jutro ścieżka na armii krajowej będzie malowana Exclamation


Tekst był pisany wczoraj czyli 30.05.2007 dzisiaj z ciekawości przejechałem się i nic nie widziałem aby było oznakowane. Może jutro będą malować. Przecież deszcz nie padał, nie było jakiś tornad. Jedyne co zauważyłem to jakiś znak bo dawniej go nie było, ale to może tylko jakiś omam. Smile
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 31 Maj 07, 21:46:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak ściemniają Evil or Very Mad nieładnie ... Czekam do poniedziałku Neutral jeżeli nie będzie żadnych efektów ich prac to wpadnę na długiej przerwie do MZD i poproszę o wyjaśnienie. Przecież nie chcą żeby prasa znowu napisała jakiś niewygodny artykuł Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 31 Maj 07, 23:37:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzień w dzień jeżdżę do pracy ścieżką na Armii Krajowej od Dekabrystów aż do centrum. Do dzisiaj nie zauważyłem żadnych ruchów na tym odcinku


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 31 Maj 07, 23:40:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro są ścieżki to muszą być odpowiednio oznakowane bo tego wymagają
przepisy. Co to za miasto którego nie stać na farbę i parę metalowych znaków
aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom ? Znam parę miejsc w których znaki są "bez sensu" wystarczy wykopać...
Mówienie że nie robi się tańszych ścieżek asfaltowych bo w okolicy nie
ma odpowiednich firm - śmieszne !
W okolicy nie ma w lasach bananów a w sklepach są ! Nowe ścieżki z kostki
niefazowanej- kłamstwo Na ukończonych jesienią ub. roku ścieżkach na
Jagiellońskiej w okolicach nowego wiaduktu są fazowane Pofałdowana nowa
nawierzchnia na wiadukcie żle świadczy o odbiorze robót
Łatwiejsza konserwacja i naprawa ? zobaczcie np zarośniętą zielskiem
ścieżke na Szajnowicza , jak łatwiejsza konserwacja to dlaczego dopiero w czerwcu po naszej akcji ruszą...
Jeśli brak pieniędzy na farbę, nowe znaki , tańszy asfalt to po co nam
Miejski Zarząd Dróg ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 8 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy