wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
znakowanie rowerów w naszym miescie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Pon 19 Mar 07, 21:01:27     znakowanie rowerów w naszym miescie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

Jestem nowy :]

CZy wiecie moze cos na temat mozliwosci znakowania rowerów w naszym wspanialym miescie bo chetnie to zrobie byle by sie dało

Prosze piszcie jesli cos wiecie

Pozdrawiam


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 19 Mar 07, 21:13:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swego czasu na którejś z Mas Krytycznych przeprowadzane było znakowanie ram rowerowych, wymogiem było posiadanie dowodu zakupu ramy lub roweru, obecnie nie wiem czy ktoś na bieżąco się tym zajmuje, ale Marcin na pewno powie Ci więcej


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Pon 19 Mar 07, 21:15:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DZieki szczepan :] to ja czekam na wiecej informacji bo musze swoja zabawke ubezpieczyc jakos :]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pon 19 Mar 07, 21:19:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znakowanie nie ma najmniejszego sensu , jak ci buchną bajka to masz znikome szanse na jego odnalezienie , a poza tym "grafiti takim flamastrem" to był dobry bajer kilka lat temu....
a tak na wesoło...weź przcinak i delikatnie sobie "wygraweruj" własne imię na dolnej rurze.....efekt murowany i trudny do usunięcia.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Pon 19 Mar 07, 21:26:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co racja to racja:]

to moze by dowody rejestracyjne jak na bryki wprowadzili to byłby spokój :]

Niektóre z rowerków kosztuja jak fajny samochód wiec ...to nie głupie


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 19 Mar 07, 21:52:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile mi wiadomo są dwa sposoby znakowania rowerów.

Po pierwsze na policji. Oni znakowali rowery na masie krytycznej organizowanej wspólnie z UM. Niestety jest to znakowanie pisakiem ultrafioletowym który można zmyć denaturatem, no i dostaje sie blankiecik z numerem ramy i "numeru rejestracyjnego" potwierdzający że rower Merida Kalahari 520 o numerze ramy XXXXXXx należy do Jana Kowalskiego

Po drugie w PZU. Oni mają bardziej zaawansowany system znakowania rowerów ponieważ podobno grawerują "numer rejestracyjny" na ramie tak iż jest on nie do usunięcia.

Niestety w ani jednym przypadku nie można sobie iść od ręki oznakować roweru Exclamation To jest tak jak z kartą rowerową. Zazwyczaj zdajesz w szkole jak nie zdasz to karty wydaje policja ale spróbuj wejść żeby przeprowadzili egzamin Wink Najlepiej jest oznakować na jakieś imprezie rowerowej. Myślę że jak dobrze pójdzie to zorganizujemy coś takiego na następnej masie krytycznej.

Tyle na ten temat z mojej strony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pon 19 Mar 07, 22:30:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma najmniejszego sensu znakowac czymkolwiek rower, a juz szczegolnie jakimis `policyjnymi` flamastrami, pare lat temu skorzystalem z `promocji` znakowania rowerow przez policje, gdy ukradli mi rower i poszedlem na policje zglaszajac ze rower byl znakowany to sami niewiedzieli ze taka akcje przeprowadzali, na nic sie zda robienie sobie zachodu z policja, juz niemusze dodawac ze rower sie nieodnalazl, na zlodzieja nie ma rady jesli masz `cenny` rower to ktos kto go ukradnie to wstawi go wysle w takie miejsce ze praktycznie nibedzie szans na jego odnalezienie, najlepsza metoda jest poprostu pilnowanie roweru, dodatkowe znaki szczegolne sa mu niepotrzebne:)




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Wto 20 Mar 07, 0:07:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to pzu mnie zaciekawiło Spróbuje z tej strony :]


Zastanawia mnie ile by kosztowało uzbezpieczenie rowerka w pzu


Wiem ze moze przesadzam ale poprostu wole dac te paredzisiat zł na rok niz pozniej sobie pluc w gebe ze nie dałem i nie ma na czym jezdzic

Jak sadzicie??


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 20 Mar 07, 0:54:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ubezpieczą ci , ale tylko od wartości rynkowej roweru ( straszna lipa) , chyba , że masz bajka-nówkę Wink
Poza tym ubezpieczenie nie obejmuje zwykłego buchnięcia roweru , który stał sobie przed sklepem , czy barem , nie obejmuje także przypadku ,kiedy sprzęt stoi w piwnicy ( trzeba ubezpieczyć mieszkanie z piwnicą , mieć odpowiednie drzwi itp.) - kasę z ubezpieczenia od kradzieży roweru dostaniesz wtedy ,gdy ktoś ci tak obije gębę , albo pociągnie z bejsbola lub ożeni kosę , że nie będziesz w stanie się bronić , a tym bardziej bronić swej własności (bajka)-tzw. utrata mienia w wyniku czynnej napaści lub rozboju ( coś takiego) , także gra nie warta świeczki...
Inna sprawa to ubezpieczenie chyba "casco" , ale to odrębny temat , który już jest gdzieś na forum ...poszukaj , a znajdziesz Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Wto 20 Mar 07, 8:17:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DZieki Piekne:]

To rozejrze sie za kasko :]

A dzis piekny snieg mamy tej wiosny:]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 20 Mar 07, 9:50:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do znakowania to jestem tego samego zdania co większość daj sobie spokój, i tak masz nr fabryczny ramy więc po co ci jakies badziewne znaczki tajnopisu, a na złodzieja najlepsza rada nie odchodzić od roweru na więcej niz na wyciągnięcie ręki wtedy w miare bezpieczny będzie, a co do ubezpieczenia to cos kiedys czytałem że, ubezpieczenie działa tylko wtedy jeśli rower buchną ci z domu, ale nie jestem do końca pewny, dzisaiaj się spytam pani agentki bo czeka mnie z nią spodkanie w sprawie innych ubezpieczeń, także jak będe miał jakies info to przedstawie
BTW. everest witamy na forum Smile


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Wto 20 Mar 07, 18:06:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za powitanie:]

Byłoby super gdybys zapytał:]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Wto 20 Mar 07, 22:31:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a przypomnailo mi sie ze co do ubezpieczenia roweru to pisali o tym kiedys w MR albo w edycji 2006 albo druga polowa 2005, jak masz dostep do archiwalnych numerow przejrzyj je, choc w sumie w duzym skrocie napisal ci juz piter o tym co tam pisza




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 21 Mar 07, 21:28:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to już jestem po konsultacji z panią od ubezpieczeń, no i jest tak jak mówił piter, w wielkim skrucie daj sobie spokój, żeby dostac kase z ubezpieczenia muszą ci ukrśc rower za pomoca wymuszenia ewentualnie rozboju, i musisz miec na to jeszcze świadków, generalnie ubezpieczenie w pzu głównie zajmuje się rowerzystą a nie jego sprzetem, przykre ale prawdziwe, także zostaje tylko zdrowy rozsądek i nie zostawianie bajka samego


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 05 Maj 07, 17:57:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,wid,8847294,wiadomosc.html artykuł o znakowaniu rowerów na WP. Nawet mnie zacytowali Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Sob 05 Maj 07, 21:25:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i co nam po tym ze opisali sprawe jak pewnie w naszym wspaniałym miescie nie prowadza takiej akcji:/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 06 Maj 07, 0:15:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem to znakowanie rowerów u nas odbywa (obywało?) się zawsze w piątki bodajże w godzinach 8-10 na komendzie na Legionów.

Ale nie wiem czy nadal to utrzymują...

Zresztą znakowanie rowerów prawie zawsze się odbywa przy okazji jakiejś rowerowej imprezy, a te odbywają się co najmniej raz do roku, więc można spokojnie sobie rower oznakować jak się chce Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Nie 06 Maj 07, 10:46:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sam se oznakuje , naklejke samoobrony se siekne , nikt tAKIEJ miec nie bedzie!

Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Paveu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6453 (91%)
Postów: 23
Wiek: 35

Czestochowa

Post Nie 06 Maj 07, 11:44:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedna wielka farsa z tym znakowaniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy