wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Giant Cross X-SPORT 3.0 vs Author Classic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
derred



Status: Offline
Dni: 6223 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 20:38:51     [Rower] Giant Cross X-SPORT 3.0 vs Author Classic Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Już drugi raz w ciągu jednego dnia piszę na tym forum aby poznać wasze zdanie na temat crossów. Jest to spowodowane tym, że jedynie na takich forach mogę się spodziewać obiektywnej opini i pomocy w wyborze roweru.
Do rzeczy. W poprzednim temacie http://rower.czest.pl/viewtopic.php?p=18338#18338
rozmawialiśmy o authorach. Na podstawie tego co przeczytałem i opini innych użytkowników forum wywnioskowałem, że z tych Authorów lepiej kupić Classica. Ale Na jednym forum użytkownik zwrócił moją uwagę na ofertę Giant'a. Szczególnie zainteresował mnie
Cross X-SPORT 3.0
oto link do opisu http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/lifestyle/321/28352/
Podkreślę, że rower kosztuje tylko 1599zł.
Tak jak w poprzednim temacie proszę specjalistów o techniczne porównanie obu modeli (Author Classic i Giant Sport). Proszę też o recenzje i opinie użytkowników tego modelu Giant'a oraz innych osób będących w temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 03 Kwi 07, 21:00:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę że lepiej było by kontynuować dyskusje w starym temacie http://rower.czest.pl/viewtopic.php?p=18338#18338.

Ale niech decyzje podejmą Modelatorzy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
derred



Status: Offline
Dni: 6223 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 21:06:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej jest założyć nowy temat żeby inni potem mogli za pomocą opcji "szukaj" szybko znaleźć informacje o interesującym ich modelu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 03 Kwi 07, 21:58:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdanie z tych dwóch to tylko Giant, chociaż nie lubię tej marki .... Uważam, że Authora Classica powinieneś skreślić z listy, a jeśli się już chcesz zastanawiać to pomiędzy Refleksem a Giantem, a jeśli cena taka jak piszesz to jest srgument w stronę Gianta, bo wyposażenie na pokładzie niezłe


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6669 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 04 Kwi 07, 10:39:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym wypadku nie ma co porównywać zdecydowanie giant (świat stanął na krawędzi, giant bardziej opłacalny niz author).
porównanie miało by sens author reflex vs giant, classic przegrywa tu w przedbiegach, a i reflex też wypada blado ale to już pod względem ceny.

derred napisał:
opini innych użytkowników forum wywnioskowałem, że z tych Authorów lepiej kupić Classica.

tak w kwestii jasności ja bym wybrał reflexa,a co do classica pisałem tylko co należało by zmienić by można było bezproblemowo jeździć, twoja kasa twój wybór.

szczepan napisał:
Giant, chociaż nie lubię tej marki
->coś w tym jest ja też nie przepadam za tą marką (chociaż kiedyś miałem ramke gianta i była całkiem ok, do tej pory służy kolesiowi) - giant kojarzy mi się z vw golfem niby fajny samochód ale jakiś taki dresiarski, to tylko moja ocena także derred nie sugeruj się nia wogóle, pomimo braku mojej sympati do gianta i tak w tym przypadku kupiłbym go.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jakub_P



Status: Offline
Dni: 6200 (88%)
Postów: 3


Post Czw 26 Kwi 07, 11:43:59     porównanie rowerów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co byście wybrali:
Gianta: http://markowerowery.pl/product.php?id_product=75&id_categories=27
czy unibika: http://unibike.pl/viper.html

Bardzo bradzo proszę o radę - muszę szybko się zdecydować - przed długim weekendem może już ich nie być..... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6669 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 26 Kwi 07, 12:02:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bierz co ci sie bardziej podoba, osprzęt prawie ten sam po pobierznym zerknięciu Wink , z małymi odstępami raz w jedną raz w drugą stronę, z tych dwóch ja bym brał gianta tak jakoś lepiej wygląda


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jakub_P



Status: Offline
Dni: 6200 (88%)
Postów: 3


Post Czw 26 Kwi 07, 15:20:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki Smile

ale mam jeszcze małą wątpliwość - rama - mógłby je ktoś porównać - gdzieś przeczytałem, że zdarza się, że producenci dają dobry sprzęt na którym łatwo się poznać - zawsze są wszystkie oznaczenia, ale czasem słabe ramy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6669 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 27 Kwi 07, 7:26:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a z tym to różnie bywa giant chociaz podał nazwe materiału, co z tego jeśli nazwał go po swojemu AluxX - FluidForm, nie odkryje nic wielkiego bo nie przepadam za giantami i nie znam się na ich terminologii, jest to zapewne rama z jakiegos tam stopu alu formowanego pod ciśnieniem, więcej na ten temat ->TU
natomiast na stronce unibika mamy enigmatyczny napis alu, a niechce mi się po sieci szukać innych opisów tej ramy, także jak cię to bardzo nurtuje to polecam Google, ale ani jedna ani druga nie powinna być słaba, tzn fajerwerków to się w tej cenie nie spodziewaj....


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......


Ostatnio zmieniony przez blabla dnia Pią 27 Kwi 07, 23:41:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jakub_P



Status: Offline
Dni: 6200 (88%)
Postów: 3


Post Pią 27 Kwi 07, 15:40:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedź - biorę gianta Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Meyken Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6198 (88%)
Postów: 1
Wiek: 39

Olsztyn

Post Sob 28 Kwi 07, 18:43:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! W poprzedniej stronie tego samego tematu ( http://rower.czest.pl/viewtopic.php?t=892&view=previous ). Outsider pisał "Koniecznie chcesz cross'a? MTB pojeździsz i w terenie i rekreacyjnie, crossowym jeśli Ci się zamarzy cięższy teren nie bardzo. Szczerze mówiąc za tą kasę żaden z nich nie jest jakiś dobry a 400km/mies to nie jest tak mało.
".
Jestem już w zasadzie zdecydowany na zakup Author'a Reflex,bo raczej sporo będe jeździł i po terenie i po szosie,ale troche ciekawi mnie ta wersja MTB. Czy mają one koła 26 czy 28? I czy można na nich sie "podbijać" dłuższe dystanse? Very Happy Możecie mi powiedzieć jakie rowery z tej wersji są godne zainteresowania??? Oczywiście w podobnej cenie co Reflex czyli ok.1900zł. Nie wiem czemu,ale głównie przekonany jestem do firmy właśnie Authora więc czy z tej firmy są fajne wersje MTB? Very Happy Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 30 Kwi 07, 7:18:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak nie do końca rozumiem pytanie, co znaczy dłuższe dystanse? Setki jeździmy bez problemu a zdarzają sie 200-ki. Wybór między trekiem a mtb to raczej wybór stylu jazdy a nie dystansu. Jeśli chcesz jeździć po asfalcie i np tylko po szutrach to trek wystarczy, jeśli chcesz jeździć w różny teren i np zdobywać szczyty gór, trawersy, doliny i polany górskie (mtb) to tylko górski. Rowery do mtb mają koła 26''. Author to już wyrobiona niezła marka, chociaż słyszałem narzekania na ramy tej firmy ale to w zeszłych sezonach bo zdaje się że zmienili producenta swoich ram, a nie ma fajnych wersji, są tylko lepsze lub gorsze ramy i osprzęt Wink


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy