wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Kolekcja Author 2007. Cross Reflex czy Classic?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
derred



Status: Offline
Dni: 6204 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 11:24:15     [Rower] Kolekcja Author 2007. Cross Reflex czy Classic? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam zamiar kupić sobie w miare dobrego cross'a do przemierzania małych dystansów typu 400km na miesiąc. Ostatnio upatrzyłem sobie fajny rower Author Classic:
http://velo.com.pl/php/rowery.php?m=0&s=Cross&id=53
Miałem iść go kupić ale natknąłem się na inny, Author Reflex:
http://velo.com.pl/php/rowery.php?m=0&s=Cross&id=50#
I tutaj jest mi potrzebna porada fachowców. Czy warto dołożyć 550zł dp Author Reflex? Czy jakość i osprzęt są tego warte? Czy lepiej zostać przy Classicu?
Proszę o odpowiedzi i wasze opinie.


Ostatnio zmieniony przez derred dnia Wto 03 Kwi 07, 11:50:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jogus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 20
Wiek: 36

cz-wa Połnoc

Post Wto 03 Kwi 07, 11:47:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

404 Not Found
The request /php/ro...0&s=Cross&id=53 was not found on this server.

zaden z podanych linkow nie dziala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
derred



Status: Offline
Dni: 6204 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 11:50:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz działają. Proszę o porady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 03 Kwi 07, 12:11:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniecznie chcesz cross'a? MTB pojeździsz i w terenie i rekreacyjnie, crossowym jeśli Ci się zamarzy cięższy teren nie bardzo. Szczerze mówiąc za tą kasę żaden z nich nie jest jakiś dobry a 400km/mies to nie jest tak mało.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
derred



Status: Offline
Dni: 6204 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 13:22:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myśle, ze dla mnie cross bedzie w sam raz. Raczej nie przepadam za jazda w terenie. W sumie to bardzo żadko jade po innych drogach niż ubite. Dlatego myślę, że cross to coś odpowiedniego. Na crossie łatwiej jest utrzymać dobrą prędkość na szosie. Dla przykładu jak jechalem swoim goralem po na prostej drodze bez trudu utrzymywałem prędkość 27km. Jak jechałem kiedyś crossem znajomego to było 35 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 03 Kwi 07, 13:24:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w pełni popieram outsidera ale skoro zdecydowany jestes na crossa to po krótce przedstawie ci różnice między tymi modelami:
-rama(najważniejsza część roweru reszte z czasem mozna zmienić) ten sam materiał al 700 więc spoko, różnica w przekróju rurek reflex prawdopodobnie będzie miał kanciate,
-amortyzator w obu przypadkach padaczka, z plusem na rzecz reflexa za blokade skoku, w końcu cross służy głównie do jazdy po łagodnym terenie więc nie będzie niepotrzebnie bujał
-napęd w obu korba santura-zajedziesz zmieniszna nową nie ma problemu,przerzutki z przodu w obu jakiś lipny model shimano-proponowałbym zmianę na alivio koszt bardzo nieweielki a spokój i bezobsługowośc po dobrym wyregulowaniu bezcenne,z tyłu w reflexsie deore może być,w classicu acera troche słabo najlesze było by alivio(zawsze mozna zmienić), manetki reflex alivio bardzo dobre rozwiązanie(bardzo poprawna praca )-classic acera troche słabo dosyc niska kultura pracy.
-koła takie same nic specjalnego ale da sie jechać (chociaż te piast quando jakoś mnie nie przekonuja i nie wróżą długiej pracy)
-haumlce w obu tektoro - zmieniłbym na alivio nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie, manetki hamulców w reflexsie alivio, w clasicu acera w zasadzie w tym przypadku za dużej różnic nie ma,
-reszta osprzętu-kiera sztyca, mostki itp. w reflexsie wszystko aluminiowe i jako takiej jakości, w classicu w wiekszości stal nalezało by wymienić na alu.
Podsumowując masz kase bierz reflexa, masz mniej bierz classica z tym że od razu zmień manetki i przerzutki dopłacając różnice w cenie tych co oddajesz do ceny tych na które zmieniasz (proponuje alivio),a z czasem pozmieniasz reszte czyli wszystkie stalowe dodatki typu kiera, sztyca itp.
A jesli będziesz robił to 400 km miesięcznie to mniej więcej po 2 miesiącach zorientujeszsię co jest nie tak i co nalezało by zmienić ewentualnie poprawić w działaniu,aaaa i poszukaj jeszcze u innych kellys, kross tez zaczoł całkiem spoko rowery robić


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 03 Kwi 07, 13:33:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to może bardziej szosówka? 40-ką depczesz bez problemu. Dla przykładu jak odchudzisz górala i dasz mu slicki + lekkie kola też spoko 35 pociągniesz. Piszesz że nie lubisz terenu, przejedź się z raz z nami to zobaczysz czy polubisz czy rzygniesz Twisted Evil w każdym razie będziesz miał pogląd jak można jeździć w terenie (nie wspomnę o prawdziwym mtb jak wturlasz się na jakiś szczyt i z góry zobaczysz to i owo Rolling Eyes rozmażyłem się, chyba czas na jakiś wypad w góry)


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"


Ostatnio zmieniony przez outsider dnia Wto 03 Kwi 07, 13:38:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
derred



Status: Offline
Dni: 6204 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 13:35:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli:
-Kupuje Classica
-wymieniam manetki SHIMANO Acera na SHIMANO Alivio
-wymieniam przerzutke przednią "lipny model" na Alivio

Nie pominąłem niczego, dobrze to zrozumiałem? Jak myślicie w przybliżeniu duży to będzie koszt?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 03 Kwi 07, 14:05:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pewnie zależy od sklepu i od elastyczności sprzedającego szczerze powiem, że nie mam pojęciaw jaka to może byc kwota ale napewno nie duża-
jesli classic to proponuje na początek-
manetki acera-> na alivio
przerzutka przód cos tam schimano-> na alivio
przerzutka tył acera-> na alivio
szczęki hamulców tektoro-> na alivio
pod warunkiem, że dużo jeździsz w innym razie ta zmiana będzie bezsensowna bo jak rower stoi w piwnicy czy na balkonie , ewentualnie zamierzasz nim jeżdzić do sklepu po bułki to nie ma znaczenia jaki ma osprzęt
Polecam sklep cyklo na garibaldiego, z Rafałem na pewno się dogadasz,
popytaj jeszcze o modele z zeszłego sezonu powinny być tańsze i możesię okazać, że w tej samej cenie wyrwiesz coś dużo lepszego

outsider napisał:
przejedź się z raz z nami to zobaczysz czy polubisz czy rzygniesz
->genialne xD xD xD


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
derred



Status: Offline
Dni: 6204 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 14:28:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może zamienić przerzutki przód i tył na deore? Z tego co lukałem na allegro to cała zamiana wyniesie mnie około 120zł? Co o tym sądzicie? Warto zamiast Alivio zainwestować w Deore?
Sory, że się tak o wszystko wypytuje ale obsluga w sklepie nie dio konca jest obiektywna, a 1350zł do dla mnie spora kasa i jak mam już tyle wydać to chcę być w pełni usatysfakcjonowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 03 Kwi 07, 14:38:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kto pyta nie błądzi. Nie ma sensu zmieniać alivio na deore jesli chodzi o przerzutki, zmiana jakościowa żadna.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 03 Kwi 07, 15:08:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł z modelami starszymi, bo masz duże szanse, że kupisz coś taniej, a jak masz zmieniać tyle osprzętu, to może faktycznie lepiej pomyśleć nad wersją droższą bo jak wyjdzie powiedzmy 200 czy 250 zł różnicy to chyba lepiej wziąć ten lepszy, bo będziesz miał tylko 250 zł różnicy po wymianie części osprzętu a to i tak nie będzie to samo co wyższy model ... pochodź po sklepach, pooglądaj, policz kasę i pomyśl, w końcu to jest ważny zakup ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 03 Kwi 07, 15:19:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 14:15 03.04.2007 ----------

popieram przy tych klasach komponentów co alivio i deore, różnica w działaniu będzie niezauważalna. dołączam się również do wcześniejszego apelu: przejedź się z NAMI a zobaczysz że od razu pobiegniesz do sklepu kupić MTB...(no chyba że przez całą wycieczkę będzie prowadzić outsider Laughing )
p.s. zamiast wymieniać przerzutki na deore, wymień je na tańsze alivio, a resztę kasy zainwestuj w lepsze (dużo lepsze) hamulce. bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. aha, i kup kask!!


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Budyń Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6419 (91%)
Postów: 5
Wiek: 36


Post Wto 03 Kwi 07, 15:27:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Amor w classiku jest gorszy(myśle że dużo) a przy jego zmianie czeka Cię zmiana sterów i mostka bo dostać dobry amor z gwintem-praktycznie nie możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 03 Kwi 07, 16:57:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no słuszna uwaga ! a przy takiej wymianie dość znacznie wzrastają koszta. To też warto wziąć pod uwagę przy zakupie Exclamation Wymiana od razu amora i reszty tego co należy wyniosła by tyle co Author Reflex
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 03 Kwi 07, 20:05:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja brałbym na twoim miejscu Refleksa w ciemnym malowaniu , rower bardzo ładnie się prezentuje , a osprzęt przy jeździe jaką preferujesz na pewno wytrzyma 2 sezony , nie ma sensu kupować tańszego modelu i ładować się na dzień dobry w modernizacje , ponieważ wszelkie zmiany osprzętu mogą być traktowane jako "(...)dokonywanie przeróbek"(cyt. z gwarancji Authora) , a szkoda przy takim wydatku tak szybko pozbywać się gwarancji.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
mrmarino



Status: Offline
Dni: 6226 (88%)
Postów: 52


Post Wto 03 Kwi 07, 20:33:24     troszke nie na temat Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.erowery.pl/go/_category/index.php?idc=id_3

loknijcie na ta stronke ... smigam na ramie scott'a od 2001 albo 2000 roku ... a cenki tam przyzwoite ... alivio - super, trwalosc liczy sie w tysiacach km ...


podstawowe zasady higieny sa takie, ze jak sie wchodzi to sie puka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
derred



Status: Offline
Dni: 6204 (88%)
Postów: 8


Post Wto 03 Kwi 07, 20:55:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pojawiła się nowa ścieżka w wyborze mojego roweru:) Zapraszam do kontynuowania dyskusji pod linkiem http://rower.czest.pl/viewtopic.php?t=908
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy