wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
:!: 19 września 2006 - czas ucieka :!:
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Harry MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5287 (97%)
Postów: 129
Wiek: 36

Częstochowa

Post Sro 06 Wrz 06, 10:43:09     :!: 19 września 2006 - czas ucieka :!: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W związku z tym, że 19 września projekt infrastruktury rowerowej jest ostatecznie zamykany, do tego dnia mamy czas na ewentualne sugestie z naszej strony - potem będzie po ptokach.

Proponuję zebrać wszystko razem, wszelkie zdjęcia, sugestie itd, może nawet zrobić jakąś prezentację w powerpoincie i zawieźć to do MZD - tylko trzeba to robić w miarę szybko, bo czas ucieka.

Co prawda Porozumienie też coś konsultuje, ale z doświadczenia wiem, że lepiej mieć tylne drzwi - jak oni nawalą, to my będziemy mieć zapas.

Proponuję podzielić to na kilka działów, np :


  - najbardziej potrzebne nowe ścieżki
  - najbardziej potrzebne modyfikacje
  - miejsca do remontu OD ZARAZ
  - najbardziej debilnie zaprojektowane miejsca - do zmiany
  - miejsca uszkodzone - do remontu, ale na drugi plan
  - inne sugestiePotem trzeba to zebrać w jedną całość, i takie pisemko wraz z wersją np. na płycie dostarczyć do MZD - proponuję nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, tylko robić JUŻ

Osobiście proponuję te miejsca, o których mówiliśmy ja, Piter, Fr33, Dock2 i chyba o ile dobrze pamiętam Yatza na spotkaniu w UM - czyli standardy : Promenada, AK, Niepodległości, Wolności / Kościuszki, Aleje i przede wszystkim trzeba wymóc to, żeby ścieżki wszędzie tam, gdzie to możliwe, były wydzielone fizycznie z chodnika i jezdni - tak jak jest to w ścieżce wzdłuż Alei Pokoju.

Takie podanko mogę napisać.

Wpisujcie swoje sugestie.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5366 (99%)
Postów: 933
Wiek: 37

Częstochowa

Post Sro 06 Wrz 06, 13:32:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mialbym pomysł zeby zrobic w samym centrum czestochowy tak jak jest np. w Genewie..

sciezki wymalowane na ulicy w postaci pasów miedzy ktorymi jedzie rower i co najwazniejsze - ROWER MA PIERSZENSTWO!! ... WSZEDZIE..

troche by potrwalo zanim by sie kierowcy przyzwyczaili ale - od tego sa znaki.. jakos na zachodzie sie sprawdza to mysle ze u nas tez by sie sprawdzilo.. przeciez nie jezdzilo by tam na raz tyle rowerzystow ze tamowali by ruch. rozwiazanie cieszyło by sie wsrod tysiecy ludzi ktorzy jezdza do pracy na rowerach a to niesamowicie przyspieszylo by ich dojazd..

co Wy na to? ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
outsider MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5339 (98%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 06 Wrz 06, 13:58:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do zrobienia:
1. Wiadukt przy rondzie mickiewicza jak robili remont wiaduktu to myślałem że zrobią też tą ścieżkę ale niestety, a asfalt jest tam już mocno zużyty.
2. Wycięcie krzaków przed dojazdem do domatora (kierunek od ronda) już nieraz się zdarzało że mało nie wjechałem pod samochód
3. Nowa droga rowerowa do Olsztyna - trzeba postawić jakieś przeszkody które zapobiegną jeżdżeniu po niej samochodów .


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Marcin MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5268 (97%)
Postów: 831
Wiek: 29

Cz-wa centrum

Post Sro 06 Wrz 06, 15:21:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do zrobienia jest wiele ale przede wszystkim trzeba zabrać się za aleje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5255 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 45

częstochowa-raków

Post Sro 06 Wrz 06, 15:51:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję na sam początek , zrobić puszkę "na szablon"...i zrobić zrzutę....a za parę groszy kupić puszkę białej farby , i wręczyć to "odpowiedniej osobie" , bo dzięki dobremu oznakowaniu POZIOMEMU!! , można uświadomić pieszym , że ścieżki rowerowe wogóle istnieją..... Wink ,
a jak ludziska się przyzwyczają , to i nam łatwiej będzie się po nich poruszać...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Ordynus MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5057 (93%)
Postów: 17
Wiek: 37

Częstochowa - Śródmieście

Post Sro 06 Wrz 06, 20:55:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po obu stronach ulicy Monte Cassino (z wyjątkiem wiaduktu) są dostatecznie szerokie chodniki. Nie ma na nich wielkiego ruchu pieszych. Po właściwym oznaczeniu i bez znacznych nakładów może nam przybyć kawałek ścieżki pieszo-rowerowej.
W pełni popieram zdanie Pitera. Uważam, że oznaczenie poziome ścieżek rowerowych w Częstochowie nie istnieje. Widziałem miasta w Polsce, gdzie na ścieżkach namalowano rowery nawet co kilka metrów (np. przy wyjazdach z posesji).


Ordynus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Tlen    
szczepan MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5368 (99%)
Postów: 3235
Wiek: 33

czwa / krk / wrocLove

Post Sro 06 Wrz 06, 22:45:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobić coś z wiaduktem na monte casino, bo na drodze zakaz ruchu rowerów a między barierkami ciężko się z kimś wyminąć, (poszerzać nie ma jak, ale po co ten zakaz)


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Harry MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5287 (97%)
Postów: 129
Wiek: 36

Częstochowa

Post Czw 07 Wrz 06, 15:34:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie, trzeba zrobić jakieś spotkanie, tylko w miarę zamknięte - sami rowerzyści, żadnych władz, żadnych mediów.Tylko MY.

Trzeba obgadać parę spraw, na spokojnie, bo na forum to wiecie jak jest - mamy czas do 19-tego, więc trzeba się streszczać.

Trzeba się realnie przyjrzeć temu wszystkiemu - żeby nie było tak, że decyduje kilka osób za wszystkie inne, a potem będa pretensje, "bo trzeba było inaczej". Myśleć trzeba teraz, póki jeszcze czas.

Prasa też będzie mieć używanie - czytałem gazety ostatnio - wszystko wygląda super cacy pięknie, dla kogoś, kto nie jest w temacie - miasto robi, miasto działa, miasto współpracuje, a jaka jest rzeczywistość wszyscy wiemy - odbija się to tak, że pare osób, które dobrze znam, pyta mnie potem, "po co Wam ta ścieżka w Alejach?"

Takie pytania mnie osłabiają.

Owszem, jest jakaś tam współpraca, czyli "Porozumienie..." ale bierzmy pod uwagę, że "Porozumienie..." to raptem kilka osób, a rowerzysów w mieście jest parę tysięcy. Nie można ograniczać rozmów bądź współpracy z UM do kilku osób, bo jest to nie fair dla całej reszty, a nie każdy ma czas i ochotę się zrzeszać.

Z tego co obserwuję, UM się bardziej liczy z "Porozumieniem..." niż z całą resztą rowerzystów, zwłaszcza takich jak my - czyli nigdzie nie zrzeszonych, niezależnych, bezpartyjnych, etc.

Trzeba coś zrobić, aby z głosem całej reszty także się liczyli, bardziej niż dotychczas. Widzę pewną poprawę (nie wiem, może to wynik akcji z 31 sierpnia?) już w samym sposobie rozmowy, zwłaszcza z Rzecznikiem Leśnikowskim - aczkolwiek jednak "Timeo Danaos et dona ferentes" - zamiast "danaos" wstawcie sobie UM Wink

Zobaczymy, jak to wszystko się potoczy dalej.
Piszcie co myślicie na temat spotkania, bo czas ucieka.
Jeżeli już, proponuję taki dzień, i taką godzinę, żeby było już po pracy, po szkole, żeby przyjechało jak najwięcej ludzi.

Liczę zwłaszcza na najbardziej znanych forumowiczów.

Mam pomysł na coś w rodzaju petycji - tylko muszę ubrać w słowa.

Po krótce chodzi o to, aby nowo budowane ścieżki Tam, gdzie tylko to możliwe były fizycznie oddzielone od jezdni i od chodnika - barierki, trawa, cokolwiek - przykład takiej ścieżki to Aleja Pokoju - dobrze wykonana, bo ścieżka nie jest po stronie bloków, i ludzie na nią tak często nie włażą, bo bliżej mają chodnik.

Napiszę takie coś, i przydałoby się zebrać podpisów ile się da - umotywujemy to poprawą bezpieczeństwa, a jako przykład (zły przykład) na niezastosowanie takiego rozwiązania można podać ścieżki w Al. AK i Niepodległości - gdzie każdy wie co się dzieje w godzinach szczytu.

Sprawę wiaduktu na Bór trzeba dodać do priorytetów - dzisiaj tamtędy po raz koljny jechałem - po prostu tragedia - potrzebna nowa nawierzchania po stronie torów, barierki na samym wiadukcie i generalnie coś, aby oddzielić się fizycznie od torów - bo mijanka tam to tragedia, a wjechać pod tramwaj zbyt miło nie jest.

Wcześniej wspomniany wiadukt na Monte Cassino również - przy okazji, ktoś wie, jak ma wyglądać ścieżka na wiadukcie na Jagiellońskiej ? Póki jej nie ma jeszcze, warto dopilnować, aby była rozdzielona, ale obawiam się, że na to już chyba za późno.

Tyle na razie pamiętam - piszcie co jeszcze.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5255 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 45

częstochowa-raków

Post Czw 07 Wrz 06, 17:25:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawa ścieżki na AK myślę , że jest nie do przejścia , ponieważ takie rozwiązania stosuje się bardzo często i życzyłbym sobie , żeby tak wyglądały ścieżki w Częstochowie ( przy braku miejsca) , problem polega na słabym oznakowaniu ścieżki ( to dla pieszych ) i bezmyślnej jeździe większości z nas....przecież oczywiste jest , że jak masz przystanek to trzeba się rozejrzeć , przychamować....a jak ktoś chce popierdalać między przeszkodami(czyt. przechodnie)....to lasów w okolicy jest pod dostatkiem , wszystko się sprowadza do umiejętności przewidywania sytuacji...czyli tak zwanej wyobraźni.....a poza tym piesi mają pierwszeństwo nawet na ścieżkach.....życie.... Neutral


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Harry MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5287 (97%)
Postów: 129
Wiek: 36

Częstochowa

Post Czw 07 Wrz 06, 23:51:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piter, wiem o czym mówisz, mnie tam np w okolicach wieżowców już kilka razy, zwłaszcza w okolicach 22 jakiś klient prawie wleciał (dosłownie) w rower - skaczą sobie goście z tych podjazdów - spoko, niech skaczą, tylko @^%#%# mogli by się upewnić, że akurat nikt nie nadjeżdża.

Kretynów nie brakuje - zawsze się ktoś taki znajdzie, ale sami piesi też sobie wyobrażają nie wiadomo co.

Dlatego napisałem "Gdzie się da", bo zdaję sobie sprawę, że wszędzie się nia da - swoją drogą, jakby ktoś parę lat temu pomyślał logicznie, i ulokował tą ścieżkę nie po tej stronie co linia tramwajowa, tylko z drugiej strony, to teraz nie byłoby aż takiego problemu.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dukenstein MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5075 (93%)
Postów: 45
Wiek: 33

Częstochowa-Lisiniec

Post Pią 08 Wrz 06, 2:13:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie najbarziej cieszy alternatywa do jazdy z samochodami na dwa palce na rocha ... po lewej stronie w kierunku centrum na długośći paruset metrówWink

Irytuje mnie jazda ścieżką na Okulickiego ... w zasadzie praktycznie zupełnie tam brak izolacji od chodnika .. i pielgrzymki ciontaczy jak się z zajęć wraca Wink

Nie wiem sam co myśleć o tym sprytnym rozwiązaniu na skrzyżowaniu ul. Jasnogórkiej i ul. Popiełuszki...dwa rowery napewno tam się nie miną ;p do tego dochodzi jeszcze drzewo Wink

Na Krakowskiej to nie ma co liczyć na ścieżkę;p Rolling Eyes


g=9,81 m/s^2 ... bullshit!

http://czestochowaforum.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Ordynus MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5057 (93%)
Postów: 17
Wiek: 37

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 08 Wrz 06, 10:13:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszym wydaniu częstochowskiego dodatku Gazety Wyborczej zamieszczono "Program rozbudowy systemu ścieżek rowerowych w latach 2007-2013".


Ordynus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Tlen    
fr33 MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5366 (99%)
Postów: 933
Wiek: 37

Częstochowa

Post Pią 08 Wrz 06, 15:18:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harry napisał:

Z tego co obserwuję, UM się bardziej liczy z "Porozumieniem..." niż z całą resztą rowerzystów, zwłaszcza takich jak my - czyli nigdzie nie zrzeszonych, niezależnych, bezpartyjnych, etc.


mysle, ze latwiej jest nawiazac kontakt z jakims zorganizowanym ugrupowaniem niz z niezrzeszonymi osobami (ale czy napewno?)

jak wiadomo zblizaja sie wybory a takie "porozumienie" zlozone z nastolatkow bardziej jest podatne na "pseudo-obietnice przedwyborcze" niz inni wiec miasto sobie ich upodobalo bo - kazdy "wolontariusz" (nawet ten nieswiadomy) przy kampanii sie liczy .. (oby tak nie bylo)
myslę ze "porozumienie" jest wyczulone na "kiełbase wyborcza" i beda uwazac na to zeby, nieswiadomie, nie zostac wplataym w kampanie na rzecz jakiegos kogos kto po wyborach o nich zapomni. w wyborach kazde poparcie sie liczy .. kazde kilka osob ktore bedzie agitowalo za obecnymi wladzami UM, ktore cos obiecalo, przyniesie kozysci w wynikach wyborow.
porozumienie - uwazajcie i dzialajcie po "naszej" stronie..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5268 (97%)
Postów: 831
Wiek: 29

Cz-wa centrum

Post Pią 08 Wrz 06, 19:09:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czas przystąpić do działań Twisted Evil żeby nie robić bałaganu założyłem osobny temat http://www.cfr.i365.pl/viewtopic.php?t=789
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5284 (97%)
Postów: 1102
Wiek: 34

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 09 Wrz 06, 17:01:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Składam propozycję, którą można dołączyć do materiałów dla Zarządu Dróg - szczególnie ten plik PDF 8MB z planem strategicznym budowy ścieżek rowerowych w Orange Country w USA.

Poniższy tekst pochodzi z FCz, tutaj wklejam jego kopię:

------------------

Przy okazji znalazłem kolejny wzór, na którym nasze władze (głównie Zarząd Dróg) mógłby się wzorować, chodzi mi o OCTA w Orange Country w USA.
http://www.octa.net/octa.asp

Oni też mają swój plan stategiczny dotyczący ścieżek rowerowych
http://www.octa.net/bikeways.asp?category=bikeways&page=master%20plan

Proszę tylko spojrzeć jak się on prezentuje:
http://www.octa.net/pdf/bike_print.pdf


Mają trzy klasy ścieżek, wzory i dokładne, precyzyjne wymiary znaków, oznaczeń poziomych, odległości od jezdni i chodnika, dokładnie wyrysowane przykładowe skrzyżowanie, rodzaje krawężników (sic!), a nawet znak "ustąp pierwszeństwa rowerzyście" czy "uwaga na rowerzystę", ale odnoszący się do kierowców! (str. 141) Mają takie pojęcia jak "high speed right turn" czy "low speed right turn" - czyli szybkie i wolne zakręty - u nas projektuje się zakręty o 90st Smile Bez porównania. Nawet pomyśleli o miejscach parkingowych, czego u nas niestety brakuje.

Polecam to ściągnąć i zobaczyć jak do tego podchodzą w innych krajach.


Żeby nie było, że to jakiś atak na UM (nie daj Boże polityczny, o co tak pan rzecznik i prezydent podejrzają rowerzystów i ich inicjatywy), zgłoszę tę i inne uwagi odpowiednim ludziom i zostanie to przekazane Zarządowi Dróg, bo wydaje mi się, że dobre wzorce powinny mieć swoich naśladowców. A skoro naszym decydentom brakuje wizji dt. rowerów w mieście, więc rowerzyści wyciągają do nich pomocną dłoń.


-----------------------


Do Harrego i innych ludzi, którzy zbierają materiały - myślę, że ten plan można przedstawić naszym władzom i pokazać im na czym by się mogli wzorować.

________________________
<a href="http://www.lookas.prv.pl" target="_blank">www.lookas.prv.pl</a>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5366 (99%)
Postów: 933
Wiek: 37

Częstochowa

Post Sob 09 Wrz 06, 17:50:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwsze na co to trzeba zwrocic uwage na to ze drogi dla rowerow nie sa tylko dla "niedzielnych turystow" i w wiekszosci beda uzytkowane przez ludzi co jezdza do pracy i w celach "dotarcia z miejsca na miejsce" a wiaze sie to z tym ze .. duzo rowerzystow jezdzi z predkosciami okolo 40km/h (zalezy jaki sprzet, gdzie i ile ma sie siły).. wiec - trzeba zadbac o ich bezpieczenstwo i bezpieczenstwo pieszych ktorzy beda przechodzic (lub chodzic) przez (na) "nasza" droge.

wydaje mi sie ze UM widzi sciezke dla rowerow TYLKO pod wzgledem wycieczek po miescie a nie jako drogi KOMUNIKACYJNEJ. trzeba wybic im to z glowy bo na "wycieczke" ludzie jezdza ZA miasto a nie PO miescie..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5255 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 45

częstochowa-raków

Post Sob 09 Wrz 06, 19:55:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

40km(sic!!!) , no bez przesady....dużo Laughing , może 2% ,(daję sobie rączkę uciąć)...3 , 3/5dychy to granica bezpiecznej jazdy po naszych kostkowych ścieżynach.....no chyba , że miałeś na myśli tą na AK , co tak wszyscy narzekają...tam wieczorkiem można dokręcić prawie do 50(przy tylnym wietrze).... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy