wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Pikieta pod UM - raport z akcji.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Czw 31 Sie 06, 14:57:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 12:22 31.08.2006 ----------

Witam.

W tym wątku opisujcie wrażenia z akcji.

Za chwilę napiszę coś więcej, tylko wszystko poukładam.

---------- 14:51 ----------

Raport z akcji

Witam.
Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim za przybycie - frekwencja nie była zbyt duża (kilkanaście osób), ale ważne jest to, że akcja nie pozostała bez odpowiedzi.

Na forum są także głosy osób popierających naszą akcję, które nie mogły być dziś obecne.
Niestety, nie pomyślałem o tym, aby zebrać podpisy na Masie - wtedy akcja była dopiero we wczesnym stadium planowania - wybaczcie, to pierwsza taka akcja, jaką organizowałem w życiu, więc chyba rozumiecie, że nie mam pod tym kątem zbyt dużego doświadczenia.

Przy okazji obalę pierwszy mit, na temat mojej osoby :

Zarówno Prezydent Wrona, jak i Rzecznik Leśnikowski, zgodnie, aczkolwiek niezależnie od siebie twierdzą, że jestem przedstawicielem jakiejś partii politycznej, i nasza dzisiejsza inicjatywa miała charakter kampanii wyborczej wymierzonej przeciwko UM.

Z tego co udało mi się ustalić, podobne zdanie ma Pełnomocnik Ds. Org. Pozarządowych - Paweł Ruksza – z nim niestety nie udało mi się porozmawiać, gdyż kiedy wróciłem z Biura Prasowego, Pana Rukszy już nie było pod UM – najprawdopodobniej udał się wraz z prezydentem na uroczystości pod pomnikiem Ks. Popiełuszki.

Oświadczam oficjalnie: nigdy nie należałem, nie należę i nie mam zamiaru należeć do ŻADNEJ partii politycznej.

Politykę zostawiam innym - mnie interesują konkrety, niezależnie kto będzie u władzy.


Z tego co wiem, nikt z uczestników dzisiejszej manifestacji także nie jest zrzeszony w żadnej partii politycznej.

Druga sprawa, która mi się nie podoba: Prezydent Wrona, gdy rozmawiałem z nim w sekretariacie (niestety, media czekały na korytarzu, a szkoda - cóż, nie przewidziałem tego) stwierdził, po pytaniu do mnie, kogo reprezentuję i jaką partię, że: "nie jestem przedstawicielem rowerzystów, a jedynie chciałbym nim być, a przedstawiciele to ludzie, którzy biorą udział w spotkaniach" (chodziło głównie o Konrada i Łukasza)

Owszem, Konrad i Łukasz sporo robią dobrego, i to jak najbardziej należy docenić, podobnie jak pracę całej ekipy „Porozumienia Na Rzecz Przyjaznego Miasta”, jednak nie podoba mi się podejście Pana Prezydenta, który widać uważa, że jedyni ludzie, z którymi będzie rozmawiał to Konrad i Łukasz.

Jest to nie w porządku wobec reszty - Częstochowscy Rowerzyści to nie są dwie osoby, z którymi życzy sobie rozmawiać Prezydent, Częstochowscy Rowerzyści to znacznie większa grupa, która także ma coś do powiedzenia, a niekoniecznie jest gdzieś zrzeszona.

Przykro mi, ale 100% poparcie dla czegokolwiek jest lekko mówiąc, niemożliwe statystycznie - zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobił by to inaczej, lub ma odmienne zdanie - nie oszukujmy się, nic nie jest takie cukierkowate, jakby się mogło wydawać, są także inne głosy i z nimi trzeba się liczyć.

Zgodnie z tym, że Prezydent sam stwierdził, że "jestem tu dla obywateli" nie chciałbym, aby obywatele byli dzieleni na lepszych i gorszych, na takich, których głos jest brany pod uwagę, i takich, których można "odłożyć na półkę"

Z drugiej strony szanuję postawę Pana Prezydenta, który jednak jakby nie było do nas wyszedł, i za to chciałbym podziękować.

Po odjeździe Pana Prezydenta udaliśmy się do biura prasowego, gdzie zastaliśmy Rzecznika Kapsę, który na nasz widok zaczął się śmiać, co pozostawię bez komentarza.

Po chwili pojawił się Rzecznik Leśnikowski, któremu oświadczyliśmy, że rozmawialiśmy już z Prezydentem Wroną, a teraz chcielibyśmy poprosić Pana Rzecznika o osobisty komentarz, skoro na forum nie skomentował swojej wypowiedzi. Rzecznik stwierdził, że nie będzie rozmawiał ze mną, bo nie należę do prasy, a na maile nie odpowiada, bo „są anonimowe” – i jako takie lądują w koszu.(podpisałem się pseudonimem z forum – przyp.: „Harry1983”, po czym wyjaśniłem, że na forum nie ma obowiązku podpisywania się z imienia i nazwiska).

Przedstawiłem się więc z imienia i nazwiska, i zaprosiłem Pana Leśnikowskiego przed Urząd Miejski, gdyż nie chciałbym rozmawiać za plecami innych uczestników akcji, jednak Pan Leśnikowski nie zdecydował się wyjść, przy okazji stwierdzając, że moje wypowiedzi na forum "jedynie szkalują Urząd Miasta".

Marcin pokazał legitymację, udowadniając, że jest redaktorem "Szprychy", Rzecznik obejrzał ją, i stwierdził, abyśmy nie robili sobie żartów, bo to gazeta którą współfinansuje UM, po czym zamknął drzwi do swojego gabinetu. Na tym zakończyła się dyskusja.
Jak widać, z Rzecznikiem nie można ani na forum, ani bezpośrednio.

Nie dziwię się, że Pan Prezydent (mimo innych obowiązków) musi fatygować się osobiście, aby rozmawiać z obywatelami, skoro ma takich współpracowników, z którymi rzeczowa dyskusja kończy się w taki sposób - dlatego właśnie nasza grupa udała się bezpośrednio do Prezydenta, z pominięciem drogi służbowej - podejrzewaliśmy, jak widać słusznie, że Rzecznik Leśnikowski nie będzie chciał z nami rozmawiać.

Akcja przebiegała spokojnie - chciałbym podziękować uczestnikom, za to, że nie było żadnych przepychanek, chamskich tekstów itd., obyło się bez interwencji Policji czy jakichkolwiek innych służb porządkowych.

Pojechaliśmy, wręczyliśmy list, Prezydent chwilę z nami porozmawiał, po czym spokojnie rozjechaliśmy się do domów.

Cel akcji w większości został zrealizowany - udało się nam list otwarty wręczyć osobiście Prezydentowi Wronie, udało się nam poprosić Go o komentarz - nie udało się natomiast porozmawiać z Rzecznikiem Leśnikowskim, który porozmawiać z nami nie chciał, prezent dla Rzecznika (mocno „zajeżdżone rekreacyjnie na ścieżkach z dala od centrum” koło od roweru) również nie został wręczony.

Na efekty tej akcji, której celem było zwrócenie uwagi na potrzeby większego niż dotychczas zainteresowania ze strony zarówno Prezydenta Wrony, jak i podległych Mu służb i instytucji, przyjdzie nam chyba poczekać – ważne, że w UM już wiedzą, że jesteśmy i obserwujemy co się dzieje.

Jeszcze raz dziękuję za przybycie i pozdrawiam uczestników.

HARRY

---------- 14:57 ----------

P.S. Treść listu otwartego znajduje się TUTAJ


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 31 Sie 06, 15:00:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harry napisał:
Marcin pokazał legitymację, udowadniając, że jest redaktorem "Szprychy", Rzecznik obejrzał ją, i stwierdził, abyśmy nie robili sobie żartów, bo to gazeta którą współfinansuje UM, po czym zamknął drzwi do swojego gabinetu.



I co z tego, że finansuje ? Prasa to prasa, a dla mnie takie zachowanie jest ograniczaniem wolności Prasy.


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 31 Sie 06, 16:53:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harry napisał:
Marcin pokazał legitymację, udowadniając, że jest redaktorem "Szprychy", Rzecznik obejrzał ją, i stwierdził, abyśmy nie robili sobie żartów, bo to gazeta którą współfinansuje UM, po czym zamknął drzwi do swojego gabinetu.


niech sobie rzecznik jaj nie robi. konstytucja zapewnia nam, obywatelom, wolnosc slowa i ani rzecznik ani UM nie bedzie ograniczal "Szprychy" ..

brawo harry.. tak trzymac .. trzeba dbac o swoje.. szkoda ze mnie nie bylo z Wami (musialem isc do pracy)..

pozdrawiam


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 31 Sie 06, 17:15:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli raport z akcji to dołożę trzy swoje zdjęcia (chyba nikt nie ma nic przeciwko). Znajdują się w mojej galerii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 31 Sie 06, 17:56:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem postawa pana Leśnikowskiego wobec mnie jako początkującego redaktora próbującego nauczyć się zawodu jest wysoce skandaliczna. Skoro w projekcie wpisana jest Szprycha to chyba normalne że ktoś musi do niej pisać. A jak już chce coś napisać to wtedy ogranicza się wolność prasy tłumacząc się że to gazeta którą współfinansuje Urząd Miasta. To tak samo jak kupić dziecku komputer ale nie pozwolić zainstalować oprogramowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 31 Sie 06, 18:19:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na stronie Telewizji Orion pojawił się już krótki reportaż. Zapraszam do oglądania i komentowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Ordynus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6677 (95%)
Postów: 17
Wiek: 42

Częstochowa - Śródmieście

Post Czw 31 Sie 06, 18:43:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że od takich miłośników jazdy na rowerze jak Panowie Tadeusz Wrona i Ireneusz Leśnikowski niestety szybko się nie uwolnimy. Wrona znów wygra wybory, a Leśnikowski dalej będzie się wymądrzał i lekceważył takich ludzi jak Marcin.
Tak więc przydatnych(!) ścieżek rowerowych w Częstochowie w najbliższych latach nie przybędzie.


Ordynus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 31 Sie 06, 19:00:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

FAJNE , DOBRZE , ŻE WYCIELI "PROPAGANDĘ" NIE NA TEMAT , PANA PREZYDENTA..... Wink ..... Exclamation Exclamation Exclamation ,
....NO CÓŻ , pan rzecznik.....ZACHOWAŁ SIĘ TAK JAK UMIAŁ... :/ ...BIDNY FACIO.... Exclamation


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Ordynus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6677 (95%)
Postów: 17
Wiek: 42

Częstochowa - Śródmieście

Post Czw 31 Sie 06, 20:41:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będzie ścieżka rowerowa w III Alei! http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,3587560.html
W świetle tej informacji Wasza akcja przyniosła jednak jakiś pozytywny skutek.


Ordynus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Tlen    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 31 Sie 06, 22:06:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Media spisały się na piątkę. Dzięki nim może wreszcie zaczną się z nami choć trochę liczyć ... lub nie wpuszczą więcej do Urzędu Miasta Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Czw 31 Sie 06, 23:51:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do tego artykułu nt ścieżki - to owszem, dobrze, że wogóle coś będzie, tylko, że będzie to tak, jak mówili Konrad i Łukasz - wrzucą nas między pieszych a samochody.

Zbyt bezpieczne to to nie będzie, można to potraktować jako rozwiązanie przejściowe, a nie docelowe.

O projekcie takiej ścieżki już się jakiś czas mówiło, skoro prezydent obiecał, to teraz powinien wykonać - nie będzie to ścieżka z prawdziwego zdarzenia, sądząc po opisach, ale zawsze to lepsze niż nic - od czegoś trzeba zacząć.

Teraz udowodnijcie ludziom na forum GW, w komentarzach do artykułu, że takie rozwiązanie to półśrodek - bo jak widać coniektórzy tego nie rozumieją.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 01 Wrz 06, 8:21:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i cos ruszyło ... Smile

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,3587560.html?nltxx=1077732&nltdt=2006-09-01-02-05

fajny, precyzyjny artykul... Smile

Moderowany przez szczepana:
nie czytasz poprzednich postów, link znalazł się kilka postów wcześniej



Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pią 01 Wrz 06, 11:56:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszym "Życiu Częstochowy" jest fajny artykuł - szkoda tylko, że dopiero na ósmej stronie Wink

W Wyborczej też jest, ten sam, który w wersji internetowej.
Dziennik Zachodni przejrzałem, ale nie znalazłem, najprawdopodobniej będzie w jutrzejszym, weekendowym wydaniu.

Oglądałem wczoraj wywiad dla tv Very Happy

Dobrze, że nie pokazali, jak mi okuary zleciały Wink (w momencie jak mówię "przepraszam bardzo" Very Happy

Ogólnie nawet nieźle, zwłaszcza, że nie miałem przygotowanego tekstu, tylko wszystko poszło z głowy, na żywca - moja mamuśka stwierdziła, że mam gadkę lepszą niż prezydent Very Happy


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
max Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6539 (93%)
Postów: 16
Wiek: 49

bleszno

Post Pią 01 Wrz 06, 21:40:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie duże brawa w końcu coś się ruszyło , wrona wyleciła z gnizda , super fotka w GW jeszcze raz brawo


max
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sob 02 Wrz 06, 16:41:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 11:20 02.09.2006 ----------

Frantic w innym wątku napisał:
Witam,
Chcialbym zapytac Was dlaczego (o ile mi wiadomo w spotkanie zorganizowane przez Jarka-Harrego pod UM nie zaangazowalo sie Porozumienie? Chyba ze czegos nie wiem. Ale wydaje mi sie dziwnym ze pod UM pojawilo sie zaledwie 6 osob. To ze brak w Czwie postawy obywatelskiej to wiem, ale jesli jest Porozumienie, ktore za cel stawia sobie propagowanie jazdy na rowerze, to nie moge zrozumiec, dlaczego brak bylo czynnego udzialu w "zapytaniu do prezydenta"...


Byli byli, i Konrad, i Łukasz, i Marcin - ale występowaliśmy pod szyldem Częstochowskich Rowerzystów, a nie Porozumienia - jednak chłopaki z Porozumienia dużo pomogli w organizacji tej akcji, gdyż ja takową organizowałem pierwszy raz w życiu, i nie miałem w tym doświadczenia - dlatego ich pomoc okazała się bardzo przydatna.

A co do frekwencji - na Masie sporo ludzi wyrażało chęć przybycia, ale np aktywna ekipa forumowa to w dużej części ludzie mniej więcej w moim wieku i starsi, którzy pracują - pikietę robiliśmy w godzinach, w których większość z nich jest w pracy - nie każdy może się zwolnić, bądź wziąć urlop - to chyba zrozumiałe, co nie znaczy, że Oni chętnie by nie przyjachali, gdyby mogli.

Jeszcze jedno - w GW napisali w podpisie pod zdjęciem, ze było 7 osób - podpisów było 11 - ale było kilka osób bez sprzętu - rowerzystów, którzy urwali się na moment z pracy aby poprzeć naszą akcję.

Na pewno frekwencja była by większa, gdyby był to wolny dzień - no ale wtedy w UM nie zastalibyśmy nikogo, i akcja nie miałaby żadnego sensu.

Akcja była nagłaśniana tu, na forum CFR, na GW dałem posta prawie w ostatniej chwili - chcieliśmy akcję zrobić z zaskoczenia, obawiam się, że gdyby wiedzieli o tym wcześniej (choć i tak wiedzieli, ale już było na tyle późno, że nie mogli przejść obojętnie) to wtedy Prezydent miałby "spotkani na wyjeździe" Rzecznik 'byłby w terenie" itd - sądzę, że uderzyliśmy z zaskoczenia i to się udało - chcieliśmy postawić sprawę kulturalnie, ale stanowczo - każdy kto oglądał reportaż czytał w gazetach bądź był osobiście wie, że nie było żadnych chamskich zagrań w naszej akcji.

Pozdrawiam.
HARRY

---------- 16:41 ----------

Exclamation Kto ma jeszcze jakieś zdjęcia z tej akcji, to dawajcie gdzieś na imageshack.us albo do galerii, albo mailem, albo dajcie znać, że macie to się jakoś zgadamy. Cool


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pon 04 Wrz 06, 15:56:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytajcie TEN Wątek !!

Czyżby to efekt naszej akcji ? Wszelka dyskusja na ten temat tam, ten wątek proponuję już zamknąć za kilka dni.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 18 Paź 06, 22:44:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masy Krytyczne to fajne imprezy ale... niestety mało skuteczne!!!
Sprawę wizyty u Prezydenta znam tylko z opisu ,wydaje mi się że obecnie
wszyscy skupiają się na wyborach i myślą tylko o tym jak się załapać..
Będą więc obiecywać aby tylko zwiększyć swój elektorat ! Sądze że władze miasta lubią Masę Krytyczną bo to taka "europejska" impreza ,zapewniają jej opiekę Policji mieszczanie mają widowisko , coś się w mieście dzieje!
Rowerzyści przejadą , kierowcy przestaną na nich przeklinać, prasa zamieści
artykulik ,Prezydent zajmie się następnymi wyborami i NIC się nie zmieni !!!
Pikiety przed Urzędem nawet wieloosobowe nic nie zmienią,są skuteczniejsze metody /dobry praktyk to n.p obecny Wicepremier Andrzej L./
Sięganie do tych metod to ostateczność ,można o problemach mieszkańców
Częstochowy rozmawiać z władzami , które my wybieramy, te władze są dla NAS !
Moim zdaniem należy PO WYBORACH załatwić audiencję u Prezydenta
Trzeba zaprosić na spotkanie : urbanistów ,Policję /drogówkę/ ,przedst Rady
Miasta ,dziennikarzy . Na takim spotkaniu można poznać stanowisko władz w interesujących nas sprawach umówić się na następne i na nim przedstawić nasze opinie i postulaty

P S
Nie nalężę /nigdy nie należałem/ do żadnej
partii politycznej Nie startuję w wyborach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy