wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
jazda w pelnym sloncu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7083 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pią 07 Lip 06, 22:12:17     jazda w pelnym sloncu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jutro wybieram sie na dluzsza wycieczke niestety asfaltami choc malo uczeszczanymi planuje okolo 120km a w niedziele okolo 180km. robilem jush takie kilometraze wiec tego sie nie obawiam, ale wróce do tematu: jak widac wokolo lato obdarza nas piekna sloneczna pogoda. wiec wycieczka odbywac sie bedzie w warunkach extremalnych.
Pytanko jakie sa wasze sposoby na jazde w takich warunkach no mysle ze na pewno duzo napojów jakies nakrycie glowy ja preferuje bandamkę ewentualnie kask ale mysle ze to drugie jutro odpadnie ugotowalbym chyba reszte swoich zwojów muzgowych.. co jeszcze mozna zrobic zeby nie dostac udaru slonecznego a po prostu fajnie sobie pojechac. .. wiem wiem idealnym wyjsciem bylo jechac od 4 rano do 10 ewentualnie od 17 do oporu. ale ja wlasnie mam ochote jechac w godzinach o najwiekszych natezeniu slonecznym hmm co z tego wyjdzie opisze w poniedzialek Smile czekam na wasze opinie i porady


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sob 08 Lip 06, 0:19:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno polecam witaminy, i SOLE MINERALNE .. bardzo wazne gdy nadmiernie sie bedziesz pocil .. tez robilem takie kilometrarze i z doswiadczenia wiem ze bez tego ani rusz Smile ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
t3d1 (usunięty)







Post Sob 08 Lip 06, 20:59:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jesli masz bandamke to moze w trakcie najwiekszego upalu zmocz ja woda i wykrec glowa bedzie wtedy zchlodzona Smile tylko ze po jakims czasie znow trzeba czynnosc powtorzyc itp.
Powrót do góry
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6557 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Nie 09 Lip 06, 1:07:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jedynie co mogę od siebie dodać to żebyś się za szybko nie schładzał ja raz w upale jechałem i cały zapocony pod prysznic z zimna woda wskoczyłem po tym prawie zamroczone piwo i później przez 2 tyg. byłem przeziębiony

wez jasne ubranie, 2x bezpieczeństwo(widoczny jetses i sie mniej nagrzewasz)


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 09 Lip 06, 14:12:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś zrobiłem 45km okolice Mstowa w tym upale miedzy godziną 11 a 13, miałem tylko bandamke, nawet okulary przeciwsłoneczne mi przeszkadzały i rękawiczki wywaliłem.
Z góry mówię dużo wody mineralnej, żadnych lepkich napojów, bo to wszystko robi się jak klej w bidonie Rolling Eyes



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 09 Lip 06, 14:55:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Domyślam się, że już jesteś w trasie, więc moje wymysły raczej na przyszłość... Dzień wcześniej doładowanie witaminami i solami mineralnymi. Bandamka obowiązkowo - ja po ostatnim Krakowie mam na czole opalone kółka od dziur w kasku xD . Krem z filtrem na nieosłonięte części ciała. Duuuuuuużżżżżżżżżżoooooooo wody - ja ostatnio jestem zachwycony przydatnością camelback`a. Przy ekstremalnych temperaturach i naprawdę dużych dystansach polecam bieliznę na zmianę - profilaktyka odparzeń...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7083 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 09 Lip 06, 22:37:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i teraz refleksje po:
z racji mojej malej i slabej przemiany materii tak jak napisaliscie uderzylem w witaminy nie w tabletkach ale rozpuszczalne typu pluszz.

co do nakrycia glowy - zmieniam zdanie co do kasku zalozylem go i wcale nie zaluje zapewnil mi odpowiednia wentylacje i wcale ale to wcale nadmiernie sie w nim nie pocilem dodatkowo oslonil mnie niexle od wysokiej temperatury, bandamenke zabralem ale nie uzywalem jej jak wczesniej...

masc ben gay spelnila sie na zmeczone droga nogi oraz podczas porannej rozgrzewki...

duzzzo wody mineralnej czasem z dodatkiem wlasnei witamin wczoraj wypilem okolo 4 l na 125 km nie jest to duzo i reszte utraconej wody izupelnialem ash do 22 dzis bylo ok...
co do slonca to dzis jush czulem zmeczenie ale wczoraj zupelnie mi ta temperatura nie przeszkadzala i jestem zdziwiony ze mimo takiej przerwy w rowerze na liczniku nigdy nie bylo predkosci ponizej 22-24 km a zdarzaly sie dlugie odcniki po 33-35 km/h jestem bardzo zadowolony

no i oczywscie niezastapiona nivea krem na odsloniete czesci ciala.


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6680 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pon 10 Lip 06, 9:22:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wizar napisał:
zmieniam zdanie co do kasku zalozylem go i wcale nie zaluje

mam takie same odczucia co do jazdy w kasku w czasie takich upałów, dzieki niemu mam lepszą cyrkulacje powietrza nad głową a co za tym idzie lepsza wentylacje, a także ochrone przed słońcem i przegrzaniem głowy (ta opcaj odpada chyba u ludzi majacych czarne kaski), a co do jazdy w pełnym słońcu to nie wymyślę nic więcej niz poprzednicy czyli dużo wody i ochrona narażonych na słońce części ciała


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 10 Lip 06, 9:29:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie wasze zdziwienie Wink co do kasku, z reguły to steropian a więc izolator, przy wystarczającej cyrkulacji powietrza mamy niezłą ochronę.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6557 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Pon 10 Lip 06, 14:19:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko przydało by sie zeby sie kask na glowie nie opalił Very Happy


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7083 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pon 10 Lip 06, 20:41:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe no z tym opaleniem trzeba uwazac no i ja rowniez tak zrobilem. w sposób kontrolowany czasem zdejmowalem go zeby dotlenic doslonecznic to co na mojej glowie zostalo Smile odnosnie izolatora to tesh na to wpadlem


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6906 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sro 26 Lip 06, 8:30:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio troszkę przegiąłem z tym słoneczkiem - barki mnie bolą 3 dzień - ale wiem także , że rękawiczki i skarpetki to już na traski powyżej 50 km trzeba zabierać mimo upału , o kasku nie piszę , bo bez niego to bym się chyba w niedzielkę przekręcił Laughing Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 26 Lip 06, 8:39:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj też dostałem po tyłku. Przedramiona mocno spieczone. Wody wypiłem tyle co koń. Na szczęście włożyłem bandamkę pod kask, bo ostatnio gdy tego nie zrobiłem opaliły mi sie na czole otwory w kasku xD . Choć i tak wyglądam jak kretyn - opalenizna od połowy uda w dół do kostek - górna połowa uda i stopy bielutkie. I co najgorsze białe dłonie - bo pod rękawiczkami - kontrastujące z bązowymi przedramionami. Normalnie całym w paski xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 26 Lip 06, 9:44:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie powiem, ze mnie a właściwie z mojej opalenizny też się wszyscy nabijają, kontrasty są niesamowite. Co gorsza probowałem się wyrównać ale nic z tego, ręce i nogi poniżej ud są tak opalone że chyba musiałbym parę dni leżeć na słońcu żeby to wyrównać a leżeć nie cierpię. Mr. Green


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 26 Lip 06, 10:29:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja ostatnio staram się nie zakładać rękawiczek i spodenek kolarskich jedynie jakieś krótkie spodenki "fruwająee" bo wyglądam jak Wy Laughing przedramiona to samo
Polskaaa biało brązooowii Exclamation Mr. Green



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6906 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sro 26 Lip 06, 11:02:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HE ,HE , i jak z taką opalenizną się pokazać gdzieś na basenie czy jaką inną wodą Question .......chyba tylko z rowerkiem Laughing Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 26 Lip 06, 12:48:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że żeby sie ludzie nie dziwili, to trzeba sobie wyciąć szablon "Jestem bikerem", nakleić na czoło i pojechać bez nakrycia głowy na jakąś seteczkę... Nie bedzie problemu dla ludzi nad wodą z rozpoznaniem skąd taka dziwna opalenizna xD xD xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6958 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sro 26 Lip 06, 15:03:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam tak samo, teraz już się trochę wyrównuje, bo prawie codziennie się staram opalać, ale wczesniej to miałem opalone ramiona i nogi do połowy ud. No i ta opalenizna na okulary i daszek od kasku (tzn. miałem takie półkola pod oczami od okularów i blade czoło) Laughing Śmiesznie to trochę wygląda, ale taki nasz żywot Wink


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 27 Lip 06, 23:06:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja za to jestem bardzo ładnie opalony i nie mam problemów, fakt od misiąca na rowerze nie siedziałem bo nie miałem ze sobą, za to jestem ślicznie opalony, ostatnio nawet proponowano mi zmianę obywatelstwa, bo "na Polaka już Pan nie wygląda" xD


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6906 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Czw 27 Lip 06, 23:52:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

....szczepan Shocked , to może jakieś fotki byś zapodał..... Laughing tej ślicznej opalenizny Wink .......

...........ja chętnie obejrzę Exclamation Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 28 Lip 06, 1:13:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
...........ja chętnie obejrzę


chciałbyś Very Happy
nie ma tak dobrze, Very Happy




© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6560 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Nie 30 Lip 06, 21:19:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. na takich trasach stosowałem albo izostara albo plusz aktiv (z magnezem i kofeiną) ale w dwa razy żadszy niż zalecany, do tego dwa bidony na ramie obowiązkowo, płyn pić co chwilę (np. co kilometr czy dwa choćby jeden łyk)

1a. dzień przed zjedz posiłek bogaty w węglowodany, uzupełnij witaminy i pij dużo wody

2. MOCNY krem do opalania (po co ma mi skóra zciemnieć skoro jaśniejsza dłużej się nagrzewa Wink )

3. żadnych koszulek, goła klata zapewnia lepszą wentylację i mniej się pocisz

4. utrzymuj stałą prędkość, choćby Cię kręciło nie przekraczaj 25km/h staraj utrzymywać tempo niskie ale skuteczne, jeśli masz tylko czas to tym sposobem zrobisz masę kilometrów

5. nie używaj majtek, przy upałach MAJTKI=OBTARCIE (uważaj na rowerzystki Razz )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 31 Lip 06, 7:29:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pumbus napisał:

2. MOCNY krem do opalania (po co ma mi skóra zciemnieć skoro jaśniejsza dłużej się nagrzewa Wink )

3. żadnych koszulek, goła klata zapewnia lepszą wentylację i mniej się pocisz

4. utrzymuj stałą prędkość, choćby Cię kręciło nie przekraczaj 25km/h staraj utrzymywać tempo niskie ale skuteczne, jeśli masz tylko czas to tym sposobem zrobisz masę kilometrów

5. nie używaj majtek, przy upałach MAJTKI=OBTARCIE (uważaj na rowerzystki Razz )


Ad 2 To czemu murzyni sa czarni?
Ad 3. Dobra koszulka zapewnia dobrą wentylację i odprowadza pot więc jesteś prawie cały czas suchy, poza tym unikasz spieczenia pleców i nie wyglądasz jak idiota.
Ad 4. To już niezły wymysł wszystko zależy od indywidualnych preferencji
Ad 5. Tylko dyletant zakłada majtki pod spodenki kolarskie.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6560 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Pon 31 Lip 06, 13:20:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ad Ad 2. Są przyzwyczajeni do wysokich temteratur. Jeśli chcesz możesz się opalać na czarno, ja wolę pozostać nieopalony. Byćmoże natura nie wymyśliła innego jaśniejszewgo barwnika chroniącego przed UV.

Ad Ad 4. Opór powietrza jest największym oporem z jakim zmaga się rowerzyst to prostej, opór ten rośnie z kwadratem prędkości, więc jadąc 30km/h zużywasz ok 2 razy więcej energii niż jakbyć jechał 20km/h
2*(2^2) = 8 ~= 9 = 3^2

Ad Ad 5. Przy dłuższych przebiegach nawet pod zwykłe spodenki lepiej nie zakłapdać majtek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 31 Lip 06, 14:21:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ad. Ad Ad2 Biedna natura Sad

Ad. Ad Ad4. Chodzi raczej o twoje 25 km/h, zgodnie z tym co napisałeś to może lepiej jechać 10 km/h albo 5 km/h? A może optymalne jest 35 km/h?

Ad. Ad. Ad.5 A kto jeździ w zwykłych spodenkach na długie przebiegi? Masochista jakiś czy co?

No ale koniec tego bo robi się OT

Więcej luzu Wink


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy