wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
rowerowe hybrydy !!!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Nie 18 Cze 06, 21:33:29     rowerowe hybrydy !!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...w czasach kiedy rozwijało się kolarstwo górskie i technologia produkcji rowerów wogóle, jako maniak rowerowy zastanawiałem się wielokrotnie czemu np. niektóre części nie mogą współprawcować z innymi lub nie można mieszać podzespołów z różnych stylów jazdy (chociaż nie do końca bo w downhillu często używa się przeżutek tylnich z szosy) Exclamation Question









..........i tak doszedłem do zabawy w hybrydę w obecnych czasach Exclamation

konkretnie chodzi o napęd Exclamation korbę mam z blacikami 22, 32, 44, a tył iście mtb (do tej pory) 11-32, niektóre biegi się dublują, a wykorzystanie małego blaciku 22z jest bardziej niż sporadyczne (co gorsze po odkręceniu koronki 22 łańcuch spadł mi i się zaklinował pomiędzy ramą a korbą - straszne Shocked ) Exclamation
przy okazji zmiany manetek na 9 zmieniłem także kasetę na 9 tyle, że szosową o stopniowaniu 12-25 Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
po wstępnych testach stwierdzam, że to było dobre posunięcie bo lekkich przełożeń mtb wykorzystywałem sporadycznie, a w kasecie szosowej korzystam z większej liczby zębatek co sprawia, że zużycie się zmniejsza Exclamation Exclamation Exclamation
w samotnej jeździe raczej używam 44z z przodu więc kaseta szosowa jest tu zasadna
ponadto testowałem ją na podjazdach stwierdzając, że 25z z tyłu i 32 z przodu wystarcza, gdy pojawiłyby się ostrzejsze podjazdy mogę użyć dotychczas pomijanej zębatki 22 z przodu Very Happy


tak więc połączenie podzespołów z 2 różnych stylów jazdy dało mi wiele satysfakcji i radości (z odwagi wprowadzenia zmian i osiągniętych efektów) Exclamation






czy ktoś z was próbował podobnych rzeczy Question Exclamation
może mieszaliście z dobrym lub złym skutkiem części przynależne do różnych stylów jazdy Exclamation
opiszcie swoje doświadczenia i opinie związane z tym tematem Question Exclamation Idea




...........ja rozważając techniczne możliwości zastosowania różnych rozwiązań wpadłem jeszcze na parę innych pomysłów, ale nie będę się rozwodził, może jak ktoś napisze coś o czym myślałem to włączę się do dyskusji Exclamation


z a p r a s z a m !!!!!!!!!!! Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 19 Cze 06, 11:55:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


xD xD xD Lepszej hybrydy nie znajdziesz xD xD xD xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Darek_Pn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6503 (92%)
Postów: 42

Częstochowa - Północ

Post Pon 19 Cze 06, 13:08:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
łańcuch spadł mi i się zaklinował pomiędzy ramą a korbą - straszne Shocked ) Exclamation

To jest STRASZNE, wiem, tez mi sie tak kilka razy stalo( po mieszczesliwych ladowaniach poza wyznaczonym dla niego miejscem - ostra gleba, i tak mam po korbie - vide moj opis gg)

Moderowany:
temat o hybrydach a nie o spadającym łańcuchu Exclamation



www.liveforspeed.pl - dla wszystkich maniaków symulatorów. SKAD SKOMBINOWAC NAKLEJKE KELLY'SA NA RAME??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Wto 20 Cze 06, 20:31:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Lepszej hybrydy nie znajdziesz

...fajna kosiarka Laughing
ale piszcie o własnych doświadczeniach, ewentualnie planach, a nie o tym co ktoś, gdzieś, kiedyś widział Exclamation Very Happy
obrazek mógłby też być w ciekawostkach Very Happy
ogólnie widzę, że nie lubicie lub nie wiecie jak experymentować Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 20 Cze 06, 23:38:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja na początku zakupiłem wielkie , grubaśne gripy, żeby rączki nie bolały , ale "większą przyjemność" czerpię z "mocnego trzymania kiery" Wink , i założyłem najzwyklejsze 'gumki" , i to cały eksperyment... , i to cała przygoda z 'hybrydami"......i "mieszaniem części z różnych stylów jazdy".... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 21 Cze 06, 12:13:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
nie lubicie lub nie wiecie jak experymentować


Wiedzieć to wiemy, ale może wolimy aż inni się pomęczą... :> Coś o tym wiesz Grzechu, nie?
Moje experymenty jak do tej pory były niewielkie. Napaliłem się kiedyś na opony 2.1... Szybko zrezygnowałem. Miałem też kiedyś siodełko, które mi się podobało, ale było wygodne jak łóżko fakira. Poza tym raczej nie miałem nie trafionych pomysłów. Wszystko raczej się sprawdzało. Być może dlatego, że było wcześniej długo przemyślane.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 21 Cze 06, 15:06:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez mialem przygode z oponami. Kupilem sobie 2.1 na błoto (duze, masywne kloce). Po 2 sezonach na asfalcie sie starły i .. juz wiecej takich nie kupie (plusem jest to ze mozna pocwiczyc i po przejsciu na "normalne" opony "lżej" sie jezdzi Wink ) ogolnie to wszystko mam przeznaczone na styl jazdy jakim jezdze..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sro 21 Cze 06, 16:24:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale, chyba się nie rozumiemy Confused co jest dziwnego w grubych oponach w góralu Exclamation Laughing rozumiem jabyyście pozakładali calowe do górala Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 21 Cze 06, 23:22:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale nie grube opony na błoto przeznaczone do DH Razz ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Darek_Pn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6503 (92%)
Postów: 42

Częstochowa - Północ

Post Czw 22 Cze 06, 12:58:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 2.1 do dirtu, moga byc?




www.liveforspeed.pl - dla wszystkich maniaków symulatorów. SKAD SKOMBINOWAC NAKLEJKE KELLY'SA NA RAME??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 22 Cze 06, 13:02:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moderowany przez arektacana:
Chłopczyku Evil or Very Mad Przeczytaj se tutuł tematu Exclamation Czy twoje pytanie ma jakiś związek z Hybrydami Question Jest od tego inny dział. Zaczynasz irytować wielu userów i skutecznie pracujesz na pierwsze upomnienie za pisanie niekonstruktywnych postów nie na temat. Pracuj nad tym dalej a wylecisz Evil or Very Mad



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 23 Cze 06, 12:38:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnią będąc w Katowicach i później w Chorzowie w parku kultury i sportu widziałem mnóstwo tam jeżdzących rowerzystów, ale uwagę zwróciłem szczególnie na jednego kolesia Very Happy
Mianowicie jechał w stroju kolarskim, kask, plecak itp,.. a rower miał jak temat mówi:
normalny góral bodajże rama Marin,
przód koło szosowe z szytką (jakieś minimalnie mniejsze, mniej cali Shocked ), tył normalne koło mtb z oponą 1.9 na kierownicy lemondka (oparty o nią) i widać że jechał tak jak by przeprowadzał trening.
Mówie Wam jak to zajebiście ciekawie wyglądało Smile nie wzdąrzyłem wyjąć aparatu Mr. Green



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy