wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[->] Technicznie - czyli jak jeździmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6530 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Sob 03 Cze 06, 10:35:52     [->] Technicznie - czyli jak jeździmy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wjeżdżając na piach redukujesz przełożenie i starasz się mnieć jaknajmniejszy nacisk na przednie koło by nie buksowało, starasz się jechać jaknajbardziej po prostej (jeżdżenie po krawężnikach jest dobrym treningiem) i trzymasz cały czas jedno tempo

Moderowany przez szczepana:
temat wydzielony ponieważ rozpoczęła siędyskusja o jeździe technicznej, co kolowie to dla kogo znaczy Wink tutaj kontynuujemy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Sob 03 Cze 06, 11:25:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja zawsze jeszcze wale z prękości Very Happy i staram się żeby kierownicy nie wyrwało za bardzo

Kurcze OT sie robi, trzeba wrócić do tematu

odnośnie masy to mnie ciekawiło czy jakby kupic sobie jakies torbu skawy itp to lepiej by się jechało niz jak się ma to całe obciążenie na plecach


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Reklama
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 03 Cze 06, 11:29:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...tak sobie zmieniłem swojego posta bo bardzo raził..... Wink

....................................temat o technice jazdy!!!.......ok Wink ........
Notatka dodana przez MonteRochee:
kontynuujcie mimo wszystko temat wydzielony przez szczepana, pitera post nieaktualny w tym temacie, więc śmiało Very Happy



Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Nie 04 Cze 06, 19:41:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...odnośnie piasku to mam inną technikę, ogólnie go nie lubie i redukuję wcześniej o ile jest czas, wolę wjechać powoli żeby widzieć jaki jest, czy głęboki, czy grząski itd...............i raczej inaczej niż przedmówcy przejeżdzam, wolę na stojąco, nacisk rozłożony jest równomiernie co powoduje dobrą kontrolę nad mocno trzymaną kierą i jednocześnie nie powoduje buksowania dociążonego tylnego koła (ale pewnie w tej kwestji co ludź to inna technika)...


.........w innych dziedzinach panowania nad bikiem trudno mi się wypowiadać, jeździ się dość długo i wychodzi to jakoś spontanicznie..........

.........czasem po herbie (o bursztynowym odcieniu) ponosi człowieka fantazja na szlaku i jakoś dziwne slalomy uprawia Shocked ale jakoś przy tym jest bardziej wyczulony na szczegóły terenu i zmobilizowany Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 04 Cze 06, 19:54:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o piasek to przed wjazdem w niego rozpedzam sie i wrzucam przelozenie o wysokiej kadencji ...

jesli chodzi o krawezniki to staram sie zawsze wskakiwac pod nie - oszczednosc detek i opon Wink ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6530 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Nie 04 Cze 06, 21:08:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
jesli chodzi o krawezniki to staram sie zawsze wskakiwac pod nie - oszczednosc detek i opon Wink ..

na krawężnik?

wjazd na piach z dużą prędkością niesie to ryzyko, że można odruchowo skręcić przednim kołem w lewą stronę co powoduje obsypanie korby i łańcucha toną piachu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Nie 04 Cze 06, 21:26:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pumbus napisał:
wjazd na piach z dużą prędkością niesie to ryzyko, że można odruchowo skręcić przednim kołem w lewą stronę co powoduje obsypanie korby i łańcucha toną piachu


w kazdym momecie może się to stac

ja wale z prędkości jak cos zawsze się da wyczyścić i dokąłdnie przed pisakiem zmieniam przelorzenie, a na piasku jeszcze sie nie wywalilem (odpukac) jedynie co to zakopałem przez zbyt szybkie przełorzenia


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 04 Cze 06, 23:20:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pumbus napisał:
fr33 napisał:
jesli chodzi o krawezniki to staram sie zawsze wskakiwac pod nie - oszczednosc detek i opon Wink ..

na krawężnik?


nad czy pod ... zalezy od predkosci Wink

pumbus napisał:
wjazd na piach z dużą prędkością niesie to ryzyko, że można odruchowo skręcić przednim kołem w lewą stronę co powoduje obsypanie korby i łańcucha toną piachu


ale jak trzymasz mocno kiere to da rade Wink .. mowie tutaj nie o predkosci 45 km/h tylko troche wolniej Wink ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy