wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Anulowanie mandatu ze straży miejskiej. Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7083 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 17 Mar 06, 0:14:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
za przechodzienie bez trzymanki Question Laughing Laughing to musi być ciekawe Wink jak piszesz to pisz dokładniej :>


Gdybyś był miejscowym, to byś zrozumiał Mr. Green - przechodzenie przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Dokłądniej to między CH Jagielończycy, a drugą stroną DK1. Prawie wszyscy tam chodzą, tylko nie każdemu się udaje. Powinni się poważniejszymi rzeczami zająć, a nie spisywać każdego komu się śpieszy Confused


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 17 Mar 06, 18:21:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No widzisz ja nie jestem z Rakowa więc nie znam tamtejszych problemów Smile . U mnie każdy przechodzi jak chce i rzadko kiedy się zdarza upomnienie a co dopiero mandat Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6958 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 18 Mar 06, 10:21:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie raz spisali (ale mandatu nie wypisali naszczęście) na przejściu na migającym zielonym koło Lider Prajsa na Rakowie, od teraz przechodzę tylko na zielonym Laughing

Cytat:
przechodzenie przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Dokłądniej to między CH Jagielończycy, a drugą stroną DK1. Prawie wszyscy tam chodzą, tylko nie każdemu się udaje.


Kiedyś przechodziłem tam z mamą i nie zauważyliśmy radiowozu po stronie trasy na Warszawę i jak wyszliśmy z tego przejścia to policjanci w radiowozie się tylko spojrzeli i nie wyszli (a było zimno, więc pewnie chłopakom się nie chciało opuszczać ciepłego miejsca Mr. Green ) ^_^


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 18 Mar 06, 11:31:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
za przechodzienie bez trzymanki Question Laughing Laughing to musi być ciekawe Wink jak piszesz to pisz dokładniej :>

trzeba troche kumać chłopie Razz

btw nie wiecie jak tam z odsetkami jest Very Happy ?



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 18 Mar 06, 11:45:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piotrusb napisał:
na przejściu na migającym zielonym


ja bym im powiedział, żeby się odemnie odp..... w końcu jeszcze zielone było (tak jak z pomarańczowym - musisz opuścić skrzyżowanie dopóki nie zapali się czerwone).

MonteRochee napisał:
btw nie wiecie jak tam z odsetkami jest


Jakieś tam są ale jeżeli będzie im się chciało skierować sprawę do komornika to dojdą jeszcze prócz odsetek koszty sądowe i komornicze, ale od 50 zł to po pierwsze nie wiem czy opłaca się mieszać w to komorników, a nawet jeśli to nie będzie chyba tego tak dużo


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6958 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 18 Mar 06, 15:28:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja bym im powiedział, żeby się odemnie odp..... w końcu jeszcze zielone było (tak jak z pomarańczowym - musisz opuścić skrzyżowanie dopóki nie zapali się czerwone).


Tak, ale ja wszedłem na przejście jak już zaczęło migać (ale za to przebiegłem szybko, a nie spacerkiem). Całe szczęście, że nie wlepili mandatu, na drugi raz będę ostrożniejszy Very Happy


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 19 Mar 06, 13:46:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no mam nadzieje, że z dwu miesiecznym opóźnieniem nie będzie dużych odsetek choć może wogóle, zresztą wali mnie to najwyżej zapłace to 50, wiecej im nie dam, choć pewnie koszty manipulacyjne poczty jeszcze Evil or Very Mad



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 21 Mar 06, 17:09:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dziś zostałem wylegitymowany przez Straż Miejską Evil or Very Mad bo 21 marca to dzień wagarowicza więc stwierdziłem że do szkoły nie pójdę i poszliśmy z kolegami i koleżanką na miasto Twisted Evil ale że nie można było nigdzie usiąść bo wszystkie lokale pozajmowane to poszliśmy po cole do Mcdonalda i usiedliśmy kulturalnie na ławeczce „na kwadratach” wypiliśmy i położyliśmy kubeczki obok na błocie (śnieg się topi Very Happy ) strażaki to zobaczyły i od razu że legitki poproszą a że trochę prawa znam więc porosiłem o podanie przyczyny (to jedyne pamiętam z WOSu Smile ) byłem przekonany że za waksy ale powiedział bym że lekcje skończyłem Twisted Evil i usłyszałem że za zaśmiecanie my lekko zdziwione miny Evil or Very Mad , ale że kolega dał legitke to nie było sensu dalej negocjować więc też dałem .
I teraz pytanko Jakie są konsekwencje wylegitymowania Question czy dowie się o tym szkoła lub starzy Question
P.S Nic nie podpisywałem, mają tylko moje dane z legitki i imiona rodziców
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7082 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Wto 21 Mar 06, 17:30:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wylegitymowanie nie niesie żadnych konsekwencji... Nie wiem nawet czy oni spisują gdzieś te dane na stałe. To po prostu forma pokazania że mają oko. Smile Nie martw się.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Wto 21 Mar 06, 17:42:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie już pare razy wylegitymowali. Sprawdzają czy nie jesteś poszukiwany, czy jesteś na wagarach oraz czy telefon który masz nie jest kradziony. Raz to nawet zostałem spisany w Warszawie, bo myśleli że jestem na wagarach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6958 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 21 Mar 06, 18:36:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak np. nie masz legitki to proszą o Twoje dane osobowe i musisz chwilę poczekać aż je sprawdzą. Wtedy nie warto podawać danych nieprawdziwych bo wtedy na 100% wezmą Cię ze sobą i będziesz musiał czekać na rodziców, aż Cię nie odbiorą.


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 21 Mar 06, 18:55:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeden z mojch kumpli nie miał legitki i mu uwierzyli na słowo Wink a tak sie składa że byłem na wagarach Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6958 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 21 Mar 06, 21:41:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, ale jeśli powiesz jakieś dane z kosmosu to oni je sprawdzają przeważnie i jak się nie będą zgadzać to wpadka i jedziesz na komisariat Rolling Eyes


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 22 Mar 06, 23:51:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ile mnie razy wylegitymowwywali Laughing
nawet jak z koelgami wracałem zmęczony z sali gimnastycznej, albo jak stałem pod własną klatką Laughing
to trzeba być nie powiem kim Mr. Green



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6576 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pią 26 Maj 06, 11:35:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie jeszcze nie legitymowali Laughing
Za to wczoraj bym się nadział na Policje w alejach, bo mi się do domu spieszyło i jak nigdy jechałem Alejami, jak ich zobaczyłem to zeszłem i prowadziłem, ale jak przeszli to znowu wskoczyłem na rower, jade koło Merkurego a tyu znowu strarz miejska, Ci już chcieli mnie spisać, gonili mnie, ale jakimś cudem zgubiłem ich wjeżdżając na "ryneczek" (przy moście w II alei) szczęście że dyużo ludzi nie było...
Uważajcie na nich Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6660 (94%)
Postów: 490


Post Sob 27 Maj 06, 10:13:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
Uważajcie na nich

ja jakoś często jeżdzę alejami i po chodnikach i od jakiś 10 lat żaden mundurowy do mnie nic nie miał, może widzą że człowiek jedzie spokojnie, nie stwarza zagrożenia i się nie czepiają, co innego ci co skaczą, jak jadą slalomem między ludźmi na chodnikach przy alei, to się nie dziwię, że sią ich czepiają!!! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 27 Maj 06, 10:43:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w ciągu 2 dni zostałem wylegitymowany 3 razy pierwsze 2 razy to jak wracałem z zebrania szprychy ok. 21:30 a wczoraj ok. godziny 15:00 nawet nie wiem za co Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 27 Maj 06, 10:59:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja wczoraj chociaż była zamota jak nie wiem wybrałem się na bike'u w okolice Jasnej Góry, i to dwa razy, w południe wparwdzie było sporo ludzi, ale jeszcze więcej służb, nikt sięnie doczepił, że jeadę po błoniach, bo jechałem spokojnie, a po południu tuż po przylocie atakowałem od strony Bałtyku, gdzecznie spytałem Policjanta, który stał przy zamkniętym skrzyzowaniu czy mogę na rowerqu, powiedział, że luz, potem tylko qw parku jeden strażnik zatrzymywał mnie, ale tylko po to, żeby mi powiedzieć, żebym zwolnił i ostrożnie jechał bo dużo ludzi,
jaki z tego wszystkiego wniosek Question
Nikt się bezpodstawnie czepiał nie będzie, (no prawie nikt Wink )a jak już będzie to znaczy, że coś nie w porządku jest


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6576 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 27 Maj 06, 11:17:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Nikt się bezpodstawnie czepiał nie będzie, (no prawie nikt )a jak już będzie to znaczy, że coś nie w porządku jest


No właśnie, prawie nikt, ja wczoraj też byłem w alejach na bike'u i niebiescy byli wyjątkowo życzliwi Wink
Ale na codzień, jak taki jeden niebieski ma zły dzień, to potrafi się doczepić do byle czego. Np raz dostałem naszczęście tylko pouczenie, bo na pasach na Kościuszki koło Plusa przprowadziłem rower i wsiadłem na torach i zaczołem wolno jechać (było zielone) a Ci już z za rogu do mnie. Nawet nie wiedziałem czy dostałem upomnienie za jazde po przejściu czy po chodniku...
Tak więc zależy na kogo się trafi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6660 (94%)
Postów: 490


Post Nie 28 Maj 06, 10:58:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

......odnoszę wrażenie, że chyba młodsi użytkownicy forum i miasta Very Happy mają kłopoty z prawem, bo jakoś starsi wypowiadają sie raczej pozytywnie Exclamation

Idea może chodzi o to, że funkcjonariusze widząc młodą osobę na rowerze zwracając uwagę pilnują nad Waszym bezpieczeństwem (przecież nie wiedzą czy tego młodego człowieka ponosi fantazja czy nie) to jest kształtowanie bezpiecznych nawyków i nie koniecznie trzeba to traktować jako presję (to się nazywa prewencja) lepiej zapobiegać niż leczyć Laughing

...ja upomnień z czasu składaków nie brałem jako coś strasznego tylko stosowałem się do nich i do tej pory bezpiecznie użytkuję to co dla ludzi, a inni ludzie się nie czepiają Exclamation Exclamation Exclamation Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6576 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Nie 28 Maj 06, 12:21:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
może chodzi o to, że funkcjonariusze widząc młodą osobę na rowerze zwracając uwagę pilnują nad Waszym bezpieczeństwem (przecież nie wiedzą czy tego młodego człowieka ponosi fantazja czy nie)


No w gruncie rzeczy mogę się z Tobą zgodzić, ale mam pytanie: Przeprowadzasz rower na światłach, gdy jest ono dla pieszych (znaczy bez rowerka w światełku sygnalizatora) ?
Bo z tego co wiem, to na pasach dla pieszych nie wolno przejeżdżać rowerem a mało kto się do tego stosyuje i za takie coś mogą Ci całkiem prawnie i legalnie od 50 do 150 zł nie zależnie czyś młody czyś stary...
A problemów z prawem nie mam i niedokońca popieram Cię z tym że:
bikerx napisał:
......odnoszę wrażenie, że chyba młodsi użytkownicy forum i miasta mają kłopoty z prawem, bo jakoś starsi wypowiadają sie raczej pozytywnie
bo chyba większość z młodszych użytkowników forum i miasta nie ma problemów z prawem, a policja, tak jak napisałeś częściej zwraca uwage młodszym niż starszym, dlatego takie są nasze postrzeżenia na Niebieskich i Czarnych. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6770 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Nie 28 Maj 06, 12:29:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
No w gruncie rzeczy mogę się z Tobą zgodzić, ale mam pytanie: Przeprowadzasz rower na światłach, gdy jest ono dla pieszych (znaczy bez rowerka w światełku sygnalizatora) ?
Bo z tego co wiem, to na pasach dla pieszych nie wolno przejeżdżać rowerem a mało kto się do tego stosyuje i za takie coś mogą Ci całkiem prawnie i legalnie od 50 do 150 zł nie zależnie czyś młody czyś stary...


Kiedyś przejechałem z jednej strny aleji na drugą w taki sposób i stali Panowie w Czarnych fartuszkach.....
Przygoda skończyła się tym, że mnie zatrzymali i upomnieli, naszczęście nie wystawili paragonu Wink

Myśle, że gdyby jakiś bardziej uparty strażak by się trafił to nie miałby gadania.....bez paragonu by się nie obyło, tak jak napisał Krzysiekk byłaby to kwota 50-150 zł...... Confused

Przeważnie na pasach przejeżdżam rowerem, ale po wcześniejszym po rozglądnięciu się czy gdzieś obok nie ma KOLOROWYCH (black & blue Wink )
I kita, oczywiście uważając na pieszysz bo to oni mają pierszeństwo na zebrze Smile

Pozdrawiam !


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy