wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdzie potrzebne są ścieżki? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 01 Mar 06, 0:31:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
Ponadto zawsze trzeba ustępować pieszym, nawet tym plączącym się po drodze dla rowerów.


No a ja właśnie słyszałem, że jeśli potrąci się pieszego na ścieżce to wina jest pieszego, jedynym wyjątkiem są osoby niepełnosprawne, którym zawsze trzeba ustąpić, ale zwykłym piechurą niekońecznie, no ale być może nieaktualne albo się nie znam


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 01 Mar 06, 10:35:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
wolę się kierować zdrowym rozsądkiem, a nie ślepo patrzeć w przepisy

Heh widzę, że mamy podobne doświadczenia, po którymś tam razie kiedy jakiś kierowca samochodu wymusił na mnie pierszeństwo na skrzyżowaniu doszedłem do wniosku, że przepisy ruchu drogowego nie dotyczą rowerów, szczególnie irytujące jest jak jakiś głąb wymusi pierszeństwo i jeszcze zaczyna cię opieprzać, że drogą się ośmieliłeś jechać :/


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pon 01 Maj 06, 0:29:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zauważyłem kolejny przebłysk geniuszu na jednej z istniejących ścieżek rowerowych ,
jest to ścieżka na ulicy Szajnowicza-Iwanowa i tego znaku jeśli się nie mylę Question tam wcześniej nie było (w zeszłym roku) lub był zamontowany w inny sposób (dokładnie nie pamiętam Smile ). Chyba jednak można go było inaczej zamocować :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pon 01 Maj 06, 9:43:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...jednak przejazd pod bramkom zostawili!!!? Laughing

Idea . a na poważnie najdoskonalszy przykład polskiej myśli technicznej, i jak w tym kraju ma być dobrze!!!!!!!!!!!???????????????? Sad Confused Evil or Very Mad Exclamation Question o_o :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Pon 01 Maj 06, 10:26:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pięknie, pięknie Evil or Very Mad Ciekawe co za debil tak to postawił, wolę nie myśleć co się będzie działo jak ktoś będize jechał tamtędy w nocy i nie zauważy tego znaku Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pon 01 Maj 06, 16:44:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prócz zazwolenia na jazde Alejami, można by podyskutować o połaczeniachL

1: Centrum - Blachownia
2: Centrum - Wyczerpy

1: Z tego co wiem to Blachownia jest dośc lubianym miasteczkiem przez Rowerzystów, a tu z centrum dojechać nie ma za bardzo jak. Najprostrza droga jest przez Kawodrze, ale chodnik po tej ulicy nie nadaje się do chodzenia a co dopiero do jeżdźenia rowerem. Mało tego w najbliższym czasie ma być tam powiększana ulica i z chodnika niewiele zostanie...
A ulica jest zbyt ruchliwa by po niej jechac...
Najprostrzy obiazd jest przez Piastowską, Przestrzenną, Konwaliową, Busolową i Kolorową a potem to już drzewna i Łojki. Albo przez Wielkoborską, ale czy nie można by przejechać bez robienia 5 km gratis...

2: Na wyczerpy z centrum prowadzi Warszawska, ale bez wyamortyzowanego roweru trudno przejechać. Można jechać przez Drogowców albo przez Dwernickiego, ale i tak droga nie należy do najlepszych. To że miasto chce pozostawić historyczne chodniki z tzw. "kocimi łbami" to nie znaczy żeby tym samym utrudniać jazde po mieście.

Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 01 Maj 06, 17:56:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No napewno masz rację, ale wypadałoby tu dodać, że praktycznie w każdym kierunku, w jakim chciałbyśsię udać są tego typu problemu, a już najlepszym przykładem jest połaczenie, a właściwie jego bark Rakowa z Północą,

Co do kilometrów gratis to akurat to nie argument, no chyba, że jeździsz codziennie i zależy Ci na czasie, bo jak okazjonalnie i dla przyjemności to chyba nie jest wada


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pon 01 Maj 06, 18:27:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi jeżeli to są zdjęcia twojego autorstwa to możnaby je podesłać do urzędu miasta z zapytaniem co za dureń zatwierdził takie ustawienie znaku i kto ponosi odpowiedzialność w razie wypadku spowodowanego przez takie właśnie umiescowienie...albo nawet do gazety wyborczej....powinno ich to zainteresować.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pon 01 Maj 06, 23:19:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia oczywiście są mojego autorstwa. Jeśli ktoś chciałby je gdzieś podesłać to proszę bardzo. Oto oryginały prosto z aparatu (ponad 1MB każde) nr 1 i nr 2.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 01 Maj 06, 23:39:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że najlepiej jak zrobiłby to Konrad, On chyba najlepiej orientuje się w sparwie ścieżek, proponuję napisać do Wyborczej, może jak artykuł ukaże się w gazecie to urzędasy się trochę przebudzą, bo jeśli to trafi bezpośrednio do nich, bez wiedzy opinii publucznej to możemy spodziewać się olewki jak w większośći spraw, a GAzeta napewno dobrze to opissze, szczególnie jak dostanie dobry opis od Kolesia, który zna sięna rzeczy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 02 Maj 06, 9:02:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze moja fota z samochodu Wink



Pozdrawiam
Piotrek


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pią 26 Maj 06, 23:49:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiecie może czy wydrukowali tą fotke? i czy zrobili coś z tym znakiem? bo ostatnio przejezdżałem tam 2 tyg temu i jeszcze stał jak stał.

---Poprawiłem---


Ostatnio zmieniony przez krysiekk dnia Sob 27 Maj 06, 11:08:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 27 Maj 06, 8:46:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
No i wydrukowali tą fotke, czy coś z tym znakiem zrobili? bo ostatnio przejezdżałem tam 2 tyg temu i jeszcze stał jak stał.



Ale gdzie wydrukowali Question


Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 27 Maj 06, 9:49:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No bo z tego co pamiętam, to Konrad miał podesłać tą fotke do jakiejś gazety żeby zrobili o tym artykuł i w konsekwencji żeby go przenieśli gdzieś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 27 Maj 06, 10:22:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj przejeżdżałem i stoi jak stał, chyba urzędnicy nic sobie nie robią z krytycznych uwag,


krysiekk napisał:
No i wydrukowali tą fotke, czy coś z tym znakiem zrobili?


gdzie i kiedy ukazał się artykuł Question


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 27 Maj 06, 10:25:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie w tym problem że ja niewiem czy wogóle był jakiś artykuł, bo tak jak już pisałem, wydaje mi się że Konrad to gdzieś zgłosił i na tym się temat urwał...
Proponuje zapytać Konrada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 27 Maj 06, 11:03:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to proponuję na drugi raz uważnie pisać a nie tylko po to żeby napisać Exclamation


krysiekk napisał:
No i wydrukowali tą fotke


napisałeś wyraźnie, że artykuł się ukazał, i nic się nie polepszyło Exclamation jak masz na drugi raz pisać tylko po to, że zamieszanie zrobić to nie pisz wcale Exclamation


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 27 Maj 06, 11:06:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A no fakt, zapomniałem dodać "?" po słowie "fotke" Przepraszam. Embarassed
Obiecuje że postaram się żeby to się więcej nie powtórzyło. Embarassed
Zaraz poprawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 27 Maj 06, 11:20:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pan Marek Lewandowski (naczelnik wydziału inżynierii ruchu drogowego w Miejskim Zarządzie Dróg ) uważa że znak jest postawiony zgodnie z przepisami i że postawiono go dla oszczędności żeby nie budować solidniejszych konstrukcji. I pomyśleć że tacy ludzie noszą moje nazwisko (mówię z góry że nie rodzina)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Nie 28 Maj 06, 10:50:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
żeby nie budować solidniejszych konstrukcji

może warto by go nagiąć i udowodnić panom inżynierom, że solidniejsza (i nie kolizyjna) konstrukcja by się przydała Exclamation Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Nie 28 Maj 06, 11:49:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie tylko my mamy problemy ze ścieżkami rowerowymi -

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,3371687.html

Pozdrawiam
Piotrek


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy