wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[napęd] - Napęd..... 8 vs 9 ;)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Napęd "8" czy "9" ?
Zdecydowanie "9" !
50%
 50%  [ 5 ]
Zdecydowanie "8" !
50%
 50%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6762 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pon 15 Maj 06, 14:14:34     [napęd] - Napęd..... 8 vs 9 ;) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i w wakacje najprawdopodobniej przyjdzie czas na zmiane napędu......
Co polecicie ? Napęd "ósemke" czy "dziewiątke" ?
Myślałem nad :
-przeżutka
przód: XT
tył: XT(R) (zależy od kasy )
Łańcuch: LX, XT
Kaseta: LX,XT
Korba: nie wiem czy będzie do wymiany Razz ( jak kasa będzie to tak xD )

Co myślicie o takim zestawieniu ?
No i najbardziej mi chodzi o właśnie kasete 8 czy 9 ?
Podobno "9" jest droższa jeżeli chodzi o eksploatacje......
Pomóżcie Smile
Pozdrawiam !


Ostatnio zmieniony przez XeLiBrI dnia Pon 15 Maj 06, 14:51:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7009 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 15 Maj 06, 14:20:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

8 a 9 to kwestia roznicy w ilosci zebow na wiencach.
na najmniejszej jest i tak 11 zebow niezaleznie od tego czy to jest 8 czy 9..

jesli zmieniasz juz naped to jak masz kase to kup sobie 9 Wink ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6583 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pon 15 Maj 06, 14:25:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie jeżdże na 8 -emce, ale jak będziesz chciał zmienić na 9 to chyba jeszcze manetki trzeba by zmienić Question .A jak czytałem i zauważyłem u mojego kolegi to różnica polega na wiekszej możliwości doboru przełożenia dla siebie na podjazdach, a na prostej 9 mozesz uzyskać o jakies max.10k/h wiekszą prędkość od 8 -emki Cool
POZDROWKA Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6762 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pon 15 Maj 06, 14:30:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mushu123 napisał:
manetki trzeba by zmienić Question

właśnie wiem.... :/ Confused
manetki ewentualnie może jakieś lx`y, ale nie dual controle Wink
a co do tych komponentów to co o nich myślicie ?
warto inwestować w wyższej klasy osprzęt ( XTR) ?


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7009 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 15 Maj 06, 14:31:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mushu123 napisał:
...a na prostej 9 mozesz uzyskać o jakies max.10k/h wiekszą prędkość od 8 -emki Cool
POZDROWKA Mr. Green



jak to.. ? ..

za "moich czasow" to czy 8 czy 9 to najmniejsza zebatka byla 11..

cos sie w tym temacie zmienilo Very Happy ??

jesli jest ta sama ilosc zebow to nie ma mozliwosci wykrecenia wiekszej predkosci Razz ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6762 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pon 15 Maj 06, 14:41:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
za "moich czasow" to czy 8 czy 9 to najmniejsza zebatka byla 11..

Chyba faktycznie masz racje.....
Czyli z tego wynika, że "9" pomaga tylko na podjazdach.....? :>
Jeżeli tak to raczej zainwestuje w "8".....
Arek, Ty masz wmiare dobry rowerek i masz "8" z tego co ostatnio widziałęm, mógłbyś się wypowiedzieć w tym temaciku ? Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pon 15 Maj 06, 14:47:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr 33 zazwyczaj jest to 11 czasem sie zdażała w poszczególnych kasetach shimano 12 co nie zmienia faktu , że kolega mushu 123 ma ciekawą teorie na temat uzyskiwania większych prędkości Smile


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 15 Maj 06, 14:52:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy nie ma różnicy w blacie przypadkiem?
Prekursorem jest piter więc czekam na jego wykładnie.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7009 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 15 Maj 06, 14:57:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XeLiBrI napisał:

Czyli z tego wynika, że "9" pomaga tylko na podjazdach.....? :>
...


na podjazdach moze i pomaga bo jest plynniejszy skok przelozen ..

niech sie wypowiedza Ci co maja 9 Smile


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6583 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pon 15 Maj 06, 15:07:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
...a na prostej 9 mozesz uzyskać o jakies max.10k/h wiekszą prędkość od 8 -emki Cool
POZDROWKA Mr. Green

Tu bardziej mialem na myśli prywatne pojedynki z kolega Very Happy .Bo czasem ja juz nózkami przebieram jak Struś Pedziwiatr, a kolega ma jeszcze niewielki zapas(Przepraszam za niejasność Wink )..ogólnie różnica pracy całego osprzetu jest widoczna i efektowniejsza od 8.."fr33"nie zaprzeczam co do ilości zębatek czasy sie nie zmieniły Wink.A co do komponentów to chyba w XTR nie ma senu sie ładować i przepłacać, kiedy to już różnica nie jest zauważalna w wielkim stopniu i wpływ na to ma raczej zastosowanie panceży i linek. Takie moje zdanie i taką decyzje ja bym podjął Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6653 (94%)
Postów: 490


Post Pon 15 Maj 06, 21:44:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

.....nie będę cytował dosłownie artykułów z gazet fachowych bo mi się nie chce szukać, ale w miarę wiernie je odtworzę:

1) ludzi rajcują napisy na osprzęcie i producenci to wiedzą!!! można złożyć wyczynówkę do jazdy turystycznej, tylko po co!!! lx wystarczy!
widzisz Xeli.. tutaj myślę, że tą kasę co chcesz ładować w xtr mogłeś przeznaczyć na lepszy amor! ale już za późno! po co lekki xtr jak amor waży ponad 2,1 kg!!!!!
2) mnogość biegów jest sprawą indywidualną, niektórym wystarczyłaby 6 tylko takich kaset już nie robią! 9 jest nowsza i w tym kierunku będzie szedł rozwój techniki rowerowej. ja 9 mam w zimówce, a we flagowym 8! różnicy nie widziałem, dla mnie i tak jest dużo możliwości w 8! są już 10 ale po co, ponoć nie są wcale mniej wytrzymałe od 8 bo idąc tym tropem moglibyśmy stwierdzić, że najmocniejszy jest łańcuch od krowy!!! Laughing trzeba by pytać wyczynowców, można iść do mbk i pogadać! Very Happy
3)11 i tak jest najmniejsza w kasecie, więc prędkość zależy od blatu!!!
jeśli rajcuje kogoś prędkość to są szosówki, ale idąc tropem turystyki można założyć odpowiednik np. deore, lx, xt o 48 z. w blacie i cieńsze gumki.



ja obecnie śmigam na 8, ale mam manety lx na 9 w zapasie i nie będzie problemem zmienić, bo ponoć coraz trudniej dostać kasetę na 8! z tych lepszych oczywiście!!! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Pon 15 Maj 06, 21:50:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o prędkość , to różnica wynika z ilości ząbków w dużej tarczy z przodu , tu przodują "makrokesze" , ja z tyłu mam "8" a z przodu na dużym blacie -44 , ale w xt są chyba jeszcze dostępne blaty 46 albo 48....no chyba , że naprawdę zależy ci na popierdzialaniu Wink - to zainwestuj w szosówkę Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6762 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Wto 16 Maj 06, 7:18:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z waszych wypowiedzi widze, że raczej "8" wystarczy.....
Mi nawet "8" lepiej pasuje, bo narazie nie musiałbym kupować manetek
( póki co alivio spisują się wmiare dobrze ).
A co do kasety, to jaką byście polecili.....myśle może nad tym LX`em faktycznie...


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6653 (94%)
Postów: 490


Post Wto 16 Maj 06, 10:13:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
lx wystarczy!

chyba, że znajdziesz coś tańszego o tej masie!!!? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 16 Maj 06, 10:17:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też jestem zwolennikiem 8 z tyłu a to z prostej przyczyny w rowerze najczęsciej zużywa się napęd, a łańcuch i kaseta na 8 jest zazwyczaj tańsza od 9, a co do kasety i lańcucha to polecam srama, bo ta firma w przciwieństwie do shimano nie narzuca bikerom swoich wizji rozwoju i produkuje także na 8 przełożeń osprzęt wyższej klasy. To tylko moje spostrzeżenie i każdy może miec inne zdanie na ten temat ale chyba i shimano to zauważyło, że nie warto na siłe promować swoich nowych rozwiazań czego najlepszym przykładem jest tegoroczna kolekcja gdzie dostępne są nie tylko manetki dc ale i tradycyjne


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6653 (94%)
Postów: 490


Post Wto 16 Maj 06, 10:32:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...shimano robi mocniejsze kasety! ...........ponoć sprawdzone?... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 16 Maj 06, 12:33:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżdżę na "8". I pewnie będę jeździł dalej bo ta ilość przełożeń w zupełności mi wystarczy. Ilość przełożeń to extra chwyt marketingowy producentów osprzętu - "bo ja mam 27 przełożeń a ty masz tylko 24"... No i co z tego jak sporo z tych przełożeń się dubluje? Ja w zasadzie jeżdżę cały czas na 4-5 biegach. Reszty nie używam. Widać to było po moim zimowym wielotrybie, który widzieliście jak wyglądał a największe zębatki miał praktycznie nówki. Ale... juz w tym roku ciężko mi było kupić dobry łańcuch i kasetę 5.0... Producenci delikatnie zaczynają ograniczać ilość tych komponentów na rzecz "9" - interes przecież musi się kręcić - kupisz kasetę "9", to i łańcuch i manetki. Kupując nowy napęd kup "9" bo myślę, że za trzy lata ciężko będzie znaleźć coś dobrego na "8". A co do XTR`a - ja mam tylną przerzutkę i nie widzę żadnej różnicy w kulturze pracy w porównaniu do mojego poprzedniego LX`a. jak masz kasę to kupuj ale nie spodziewaj się jakichś super rewelacji w sensie polepszonej pracy.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6762 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Wto 16 Maj 06, 14:11:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
jak masz kasę to kupuj ale nie spodziewaj się jakichś super rewelacji w sensie polepszonej pracy.


dzieki, właśnie o to mi chodziło Smile
bo nie chodziło mi przecież o te gramy.....znowu nie przesadzajmy Wink
czyli jak będę wymieniał to najprawdopodbniej wybór padnie na napęd lx/xt
łańcuch i kaseta: LX
przeżutki: Xt na tył, i na przód mam dylemat.....LX czy XT ? :> w sumie nie dużo większa różnica cenowa....
jeżeli zaoszczędze na napędzie to wtedy pomyślimy o mostku i sztycy xD
Pozdr


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Adam Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6548 (93%)
Postów: 3
Wiek: 39

Częstochowa - Północ

Post Wto 16 Maj 06, 21:50:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I w takich wlasnie chwilach sie zastanawiam gdzie konczy sie ta granica pomiedzy inwestowaniem w jakosc i komfort jazdy a walka o gramy badz spojrzenia innych bikerow?

Z punktu widzenia typowego niedzielnego amatora jury Razz

Pytam bo porownania nie mam, jezdze na LX'ach i jest mi w zupelnosci dobrze.
Choc to moje pytanie i tak nawiazuje do kazdego komponentu .. nei tylko przerzutek czy kasety Smile. Ostatnio piszac na usenecie o wymianie calego napedu (bo mi sie zwyczajnie zluzyl) zostalem dosc stanowczo oddalony od wizji nowej korby LX skoro jak napisali Alivio w zupelnosci spelni moje oczekiwania (ot, taki przyklad).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6653 (94%)
Postów: 490


Post Sro 17 Maj 06, 9:59:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adam napisał:
Z punktu widzenia typowego niedzielnego amatora jury

to mieli rację Laughing
niektórzy pomykają na alivio nie mało i nie tylko po jurze i wystarcza, ponadto podejrzewam, że blaty nie zużyją się tak szybko jak w lx (cena korby alivio = cenie blatu 44z. lx), więc jeżdżac mało nie ma się co w koszty ładować. Very Happy

a co do innych komponentów jest podobnie, różnica między kalloyem a ritcheyem 50g chyba nie robi różnicy, żeby było śmiesznie w tych samych zakładach to robią na taiwanie.......
........ja mam te lepsze, ale tak sobie myślę, że trochę tańsze też by się sprawdziły więc sądzę, że rower w tej wersji co mam pozostanie najlepszy bo na przyszłość nie ma co się rzucać kasą dla nazwy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6552 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Sro 17 Maj 06, 21:53:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że 8-ka jest trwalsza - mam na myśli łańcuch, który przy 8-ce jest zdajsie grubszy, masywniejszy więc i trwalszy
a to wszysto rzutuje na trwałość całrgo napędu

swoją drogą też niedługo wymieniam napęd - zostaję przy 8-ce, szkoda zbędnej kasy na nowego gripa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sro 17 Maj 06, 21:56:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja sie tesh nie puszczam osemki dla mnie bomba... do tego sram 5,0 i pc 58 i nic mi wiecej nie potrzeba procz sil. najlepsze ze tak jak arek wykorzystuje tylko 3 góra 4 najmniejsze koronki SmileSmile


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 18 Maj 06, 15:25:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam że 8-ka jest lepsza ze względu na łańcuch który jak już było napisane jest szerszy. Dodatkowo nie zamierzam wymieniać gripów tylko po to żeby poszpanować że mam o jedną zębatkę więcej niż kolega obok.

Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Pią 19 Maj 06, 8:56:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7009 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 18 Maj 06, 18:42:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jezdze na kasecie sram 5.0, do tego mam przezutke 7.0 i klamkogripy 3.0 .. jezdzi sie super Very Happy


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy