wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Kierowcy myślcie co robicie :!: Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 11 Maj 06, 15:31:58     Kierowcy myślcie co robicie :!: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,3338520.html

[*]

Ehh, nawet jadąc na ścieżce rowerowej można zginąć w wypadku spowodowanym przez kierowcę samochodu Rolling Eyes

Moderowany przez szczepana:
zmieniłem temat, w jednym będzie wszystko, o kierowcach bez wyobraźni


Ostatnio zmieniony przez piotrusb dnia Nie 14 Maj 06, 11:00:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6558 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Czw 11 Maj 06, 19:16:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brak slow dla debilizmu i braku wyobrazni kierowcow...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Reklama
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Czw 11 Maj 06, 20:54:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

normalnie takiemu to dozywocie..... Cry [*] [*]

chyba siano w głowie normalnie ma..... Confused


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 11 Maj 06, 21:03:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba nie czytałeś artykułu, bo tam to trochę opisane jest, nie wiadomo jednak dokładnie jak było w rzeczywistości, ale proponuję nie oceniać pochopnie, bo łatwo jest rzucić oskarżenie ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 11 Maj 06, 22:04:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...a jeżdżą te pajace jak chcą...gdyby miał dostosowaną prędkość to by się tak nie skończyło...mam nadzieję , że pójdzie do paki , i maturę dokończy za kilka ładnych latek... :/

..szkoda tylko ,że znów trafiło na małego dzieciaka... Crying or Very sad , i do w dodatku młodego rowerzystę.....przykre.....


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
cysiek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6612 (94%)
Postów: 76
Wiek: 35

Last Grosz

Post Czw 11 Maj 06, 22:15:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ponoc nie byl pijany wiec tez nie rozumiem czy jest roznica ze zginelo dziecko a w dodatku rowerzysta :/ Shocked smierc to smierc boli jak kazda wiec po co oceniac kto i jak zginal bo czlowieka sie juz nie wroci a nie pomoze tez ze ktos zaluje Shocked


Born 2 Ride - Ride 2 Die www.halas.xt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 13 Maj 06, 10:40:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na stronie gazety wyborczej ukazała się kontynuacja artykułu ... bez komentarza
[*][*][*]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
t3d1 (usunięty)







Post Nie 14 Maj 06, 0:57:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie jest niemozliwe wchodzenie na recznym i udezenie z taka predkoscia i to przedem w slup !! sory ale tego sie nie da tak zrobic Smile

Czemu oczerniasz chlopaka jak go nie znasz a jedynie po tym co przeczytales? Nie musial szybko jechac wystarczy ze tak jak jest napisane jechal mial spocone rece cieplo bylo kierownica byla gladka, mocno jej nie trzymal i gotowe, chcac zawrocic musial skrecic na maxa a wiadomo jakie obciazenia sa przy takich skretach kierownica sama chciala wrocic do swojej standardowej pozycji samochod sie wyprostowal i wyladowal na slupie.

Wcale nie bronie tego chlopaka!!

Szkoda mlodego Sad

[']['][']['][']['][']['][']['][']
Powrót do góry
Galeria użytkownika
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Nie 14 Maj 06, 9:38:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym oczernianiem to rozumiem że do mnie Question Masz rację nie znam chłopaka, ale znam to miejsce bo mieszkam z pół kilometra od niego. Nawet jeśli nie zawracał na ręcznym to do złożenia takiego słupa potrzeba jednak trochę siły. Przy "normalnym" zawracaniu raczej nie miał by takiej prędkości aby go złożyć. Chyba że oprócz wyślizgnięcia kierownicy pomylił gaz z hamulcem - jak widział gdzie jedzie powinien zahamować a takowych śladów tam nie widać (lub próbował "wyciągnąć" auto gazem). Z pewnością nie zawracał jak anemik (jak to komentował jego sposób jazdy brat) i wypadek jest winą kierowcy. I nie piszę tego dlatego że jestem rowerzystą gdyż jeżdżę również autem. Jest to tylko moje zdanie i nikt się nie musi z nim zgadzać. W poprzednim poście podałem tylko link do kontynuacji artykułu. Kto myśli samodzielnie wyciągnie z niego własne wnioski. Poza tym nie ma sensu spierać się na ten temat bo niestety i tak to nic nie zmieni. Współczuję obu stronom, bo to wielka tragedia dla obu rodzin. Natomiast o tym czy jest winny czy nie zadecyduje sąd - nie mnie to oceniać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Nie 14 Maj 06, 20:49:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

.........powiem tak.
......są debile wśród młodych kierowców (bo myślą że co to nie oni)!
....są też cwaniaki wśród dziadków (bo ile to oni nie przejechali)!

.......myślę, że samochód na codzień jest środkiem transportu, kto chce się ścigać - są tory lub teren!

......jednak w każdym przypadku najważniejszy jest zdrowy rozsądek, można czasem przycisnąć, lecz liczmy siły na zamiary i bądźmy samokrytyczni co do swoich umiejętności (dobrzy kierowcy nie szpanują techniką i nie dają się sprowokować z pod świateł)!!! Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pon 15 Maj 06, 11:19:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szkoda dzieciaka, w 100% zgadzam sie z tym co napisał bikerx;

t3d1 napisał:
wystarczy ze tak jak jest napisane jechal mial spocone rece cieplo bylo kierownica byla gladka, mocno jej nie trzymal i gotowe

no chłopak prowadziłeś kiedys samochód, czy ci się tylko wydaje, że jest to możliwe, wina kierowcy jest ewidentna i mam nadzieje, że odpowie za to co zrobił


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 16 Maj 06, 13:50:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę nie w temacie ale sprawa bardzo pokrewna. Jak widać ludziom w blaszakach wali w dekiel niezależnie od wieku.
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,3348852.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 16 Maj 06, 16:12:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Trochę nie w temacie ale sprawa bardzo pokrewna. Jak widać ludziom w blaszakach wali w dekiel niezależnie od wieku.
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,3348852.html


Może gość się za dużo nagrał w GTA i pomyślał, że to samo można robić w prawdziwym życiu ? Evil or Very Mad Nie wiem co się tutaj zaczyna dziać, niedługo będzie strach wyjść na ulicę :/ A najgorsze jest to, że 15-latka może mieć przez tego palanta spieprzone życie do końca Mad

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 16 Maj 06, 18:36:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kompletny idiota, jak jechałem dzisiaj na uczelnię to widziałem sytuację tuż po zdarzeniu, widziałem tylko dziewczynę, która leżała tuż za przejściem z pokrwawioną twarzą,
Jak w ogóle można w taki sposób poruszać się samochodem Confused


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Wto 16 Maj 06, 19:10:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

........dożywocie w kamieniołomach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Wto 16 Maj 06, 20:07:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jechałem przez miasto z tatą i powiem Wam, że przejechaliśmy przez Aleje chyba 2 razy i spotkałem około 3 przypadków w których zaczynało się robić niebiezpiecznie..... Confused
Z jeden strony ktoś próbuje wyjechać i wychyla "dziub" na jeden pas ruchu...
Obok mnie autem gostek jedzie wężykiem......
Ludzie albo nie mają rozumu, albo poprostu prawa jazdy.... ? Confused :/ Rolling Eyes
Strach się poruszać, nie będzie Twojej winy to ktoś w Ciebie wjedzie.....
Trzeba myśleć nie tylko za sibie, ale za tego "drugiego", bo może akurat jest np. pod wpływem "jednego piwka".... Confused
Pozdrówka


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Wto 16 Maj 06, 20:21:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XeLiBrI napisał:
Obok mnie autem gostek jedzie wężykiem......

to autem też można, nie tylko rowerem Laughing
XeLiBrI napisał:
Trzeba myśleć nie tylko za sibie, ale za tego "drugiego",

przykre, ale prawdziwe
i takie zachowanie cechuje dobrego kierowcę (przewidywalność) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Wto 16 Maj 06, 20:26:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj tak ja jak jade z boku z kims to mi normalnie nogi chodza jak bym sam jechal odkad mam prawo jazdy nie potrafie biernie jechac SmileSmile może to i xle może nie ale tak ma wielu kierowców


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 16 Maj 06, 21:09:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...a ja dziś pierdziolnołem jakiejś pani piąstką w tylną szybkę , aż się wychyliła piz*** jedna , bo jej się oczywiście spieszyło i musiała wymusić pierszeństwo (rondo mickiewicza)....ale super było.....a zdziwiła się , że hej!! Exclamation Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 17 Maj 06, 6:59:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś wczoraj wisiało w powietrzu, na mnie wymusił pierwszeństwo autobus i zepchnął mnie aż na lewy pas jazdy, dobrze że nic nie jechało bo nie miałem czasu się obejrzeć.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sro 17 Maj 06, 8:44:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 07:29 17.05.2006 ----------

outsider napisał:
Coś wczoraj wisiało w powietrzu, na mnie wymusił pierwszeństwo autobus i zepchnął mnie aż na lewy pas jazdy, dobrze że nic nie jechało bo nie miałem czasu się obejrzeć.


Autobusy przeważnie wymuszają pierwszeństwo Rolling Eyes Może nie same autobusy, ale kierowcy. Ostatnio jadąc kolegą z miasta tam przy zjeździe na lewo w Ogrodową (jadąc od strony Zawodzia) autobus z prawej strony z wysepki zjechał aż do lewego skrajnego pasa, oczywiście tamując ruch na parę minut i oczywiście wymuszając pierwszeństwo. Krew mnie zalewa jak się taki gość wpycha na chama Rolling Eyes

Pozdrawiam
Piotrek

---------- 08:15 ----------

Na najbliższej Masie zróbmy naprawdę HAŁAS, może kierowcy wreszcie zauważą i nas, i pieszych. Jeden rowerzysta już został zabity, więc coś trzeba zrobić żeby nas zauważono i nie było więcej takich ofiar Evil or Very Mad Niech kierowcy wiedzą, że my też jesteśmy na drodze a nie tylko oni !

---------- 08:44 ----------

Aha, jeszcze jedno -

Notatka:
"STOP piratom drogowym"
Dnia 23 maja br. o godzinie 13:00 odbędzie się marsz Częstochowian pod hasłem "STOP piratom drogowym".
Pomysłodawcą akcji jest uczeń IX L.O. im. Cypriana Kamila Norwida - a nasz kolega, który w tragicznym wypadku drogowym stracił brata. Pochód rozpocznie się na Placu Daszyńskiego, zakończy na błoniach jasnogórskich modlitwą za tragicznie zmarłego Radka oraz naszą koleżankę Justynę Kopyt.
Prosimy o liczne przybycie i wsparcie naszego przedsięwzięcia,. Zachęcamy do przynoszenia plakatów, transparentów o tematyce zgodnej z hasłem naszego marszu. Zaprotestujmy przeciw śmierci niewinnych i otwórzmy oczy "czterokołowym bandytom"!

Uczniowie IX L.O. im. C.K.Norwida
Dyrektor IX L.O. im. C.K.Norwida
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 17 Maj 06, 11:26:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do ostatniego artukułu do którego link podał Arek dodali zdjęcia (wcześniej ich chyba nie było) i jest tłumaczenie kierowcy:
"Jak się dowiadujemy, podczas przesłuchania w komendzie miejskiej sprawca wypadku twierdził, że za rondem na ul. Warszawskiej w jego mercedesie zablokowały się wszystkie mechanizmy, przestała działać elektronika, a auto zamiast zwalniać, przyspieszało. Aby sprawdzić tę wersję, funkcjonariusze odstawili rozbity samochód na szczegółowe badania techniczne do serwisu Mercedesa." - gość chyba oglądał ostanio film Speed Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 17 Maj 06, 20:34:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mam samochodu , ani prawa jazdy , ale ręczny hamulec to chyba sprawa mechaniki a nie elektroniki...pozatym powinien walić w inny samochód , albo mur , ewentualnie latarnie , a wybrał najmniej "opancerzoną " ofiarę - zwykłych pieszych - taka bezmyślność powinna mieć osobne , surowe paragrafy :/ Exclamation Exclamation


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6530 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Sro 17 Maj 06, 21:44:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałem nie tak dawno podobną sytuację, jechałem 7-kamienic w stronę miasta, z przeciwnego pasa biały passat skręcał w parnikg za akademią polonijną
i tak się ustawił i skręcał, potem chamował, potem ruszał, potem chamował cały czas stojąc na moim pasie
jak już byłem blisko to zaczął ruszać, więc odpuściłem sobie chamowanie... mój błąd bo znowu chciało mu się stanąć a mi nie starczyło na wychamowanie do końca
przy 10km/h udeżyłem za w miejsce za tylnim błotnikiem, OTB, nic z tyłu nie jechało, zwyzywałem gościa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Czw 18 Maj 06, 14:18:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
taka bezmyślność powinna mieć osobne , surowe paragrafy

to już nie jest kierowca to debil!!! Sad
nie można najeżdzać na kierowców ogólnikowo, ja jestem kierowcą aut i rowerów, i kolizje z różnymi przedmiotami powodowałem rowerem, autem nigdy Laughing
.....a debile niestety trafiają się wszędzie, na drodze, na stadionach, w pracy itd. itp Laughing Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy