wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Narzekanie na rowerzystów Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SiTTer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6812 (97%)
Postów: 1
Wiek: 37

Częstochowa - Grabówka

Post Sro 03 Sie 05, 12:55:38     Narzekanie na rowerzystów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tego dnia strasznie sie zdenerwowałem Mad czytają artykuł za strony http://czestochowiak.trustnet.pl/aktualnosci/?news=1165

Jeśli możecie to dopiszcie tam swoje komentarze

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sro 03 Sie 05, 13:10:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jadac w alejach po ulicy rowerem tam gdzie jest tylko jeden pas ruchu, blokuje sie kierowcow


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
zmorek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6822 (97%)
Postów: 4
Wiek: 41

Raków

Post Sro 03 Sie 05, 14:06:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm... w sumie to są lepsze miejsca do jazdy rowerem niż Aleje,
a popisujące się dzieciaki faktycznie stanowią zagrożenie. Piesi mają tendencję do nagłego skręcania i innych dziwnych zwodów. I nikt mi nie wmówi, że jak pieszy ma nagle zamiar podejść do jakiejś wystawy, to najpierw się ogląda za siebię, żeby zobaczyć, czy nie jedzie rower.


jazda bez roweru powoduje raka i choroby serca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 03 Sie 05, 15:33:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 22:27 03.08.2005 ----------

....artykuł , trzeba przyznać , że jest to niestety smutna prawda...co do jazdy po chodniku to jest koszmar Exclamation sam,idąc z dzieckiem mam oczy dookoła głowy ,a nóż jakis "chodnikowy szaleniec" gdzieś wyskoczy i co Question - prawdę mówiąc pieszy ma na chodniku pierwszeństwo i nie musi się oglądać jeśli chce sobie skręcić gdzieś w bok itp. NAJGORSZE W TYM WSZYSTKIM SĄ ŚCIEŻKI POŁĄCZONE Z CHODNIKIEM,szczególnie ta NA ALEI NIEPODLEGŁOŚCI, NIE WIEM CO ZA PAJAC W URZĘDZIE ZATWIERDZIŁ TEN POMYSŁ,ALE GOŚĆ JEST TOTALNIE BEZMYŚLNY Exclamation Exclamation -przecież wystarczyłoby podczas remontu tego deptaka poszerzyć go o jakieś 3-4 kostki i zrobic tak jak to jest na armii krajowej....ale cóż jak ktoś siedzi za biurkiem to takie są skutki Crying or Very sad
a co do przejeżdżania po pasach,z tym jest problem-osatnio 2 bikerów tak bardzo chciało się minąć na pasach,tak manewrowali,tak skręcali, że wpadli na siebie na samym środeczku przejścia Very Happy -kupa śmichu- przejeżdżasz na własne ryzyko, więc pomyśl troszkę , ot i cała nauka Wink

---------- 22:33 ----------

...a w alejach,Andrzej napisał,że blokuje się kierowców-chyba jak jedzie i podziwia wystawy , albo panny Laughing Laughing
nie ma szybszej drogi przejazdu przez nasze sławne aleje , jak tylko po ulicy....super, człowiek na rowerze jest szybszy od kolesi w metalowych pudełkach, a jeszcze jak są korki....sama radość...oczywiście też trzeba mieć głowe na karku i trochę wyobraźni,bo jak łatwo zuważyc nie wszyscy kierowcy patrzą we wsteczne lusterko Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 03 Sie 05, 18:06:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to wszyscy mamy rację, bo fakt jest taki, że nie wolno jeździć po chodniku, ale z drugiej strony jeżdżenie po ulicach w niektórych miejscach jest po prostu niebezpieczne. Do tego ścieżek mamy tyle co kot napłakał :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
zmorek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6822 (97%)
Postów: 4
Wiek: 41

Raków

Post Sro 03 Sie 05, 19:03:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
prawdę mówiąc pieszy ma na chodniku pierwszeństwo


Dokładnie o to mi chodziło i dlatego rowerzyści na chodniku powinni być dwa razy bardziej uważni niż na drodze. Piesi nie spodziewają się spotkać na chodniku rowerzystów i stąd ich wspomniane zwody. Do tego dochodzą wybiegające małe dzieci, starsze kobiety z zakupami (cechujące się niekiedy nadsterownością), nadexpresyjne panienki (ich ręce mogą się pojawić wszędzie i nie wiadomo kiedy... kiedyś dostałem takie ju-jitsu w obojczyk, że mało świecy nie zrobiłem Razz )


jazda bez roweru powoduje raka i choroby serca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 03 Sie 05, 19:27:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... nażekają jak zwykle ci co nie mają najmniejszej wiedzy o tym gdzie da się jeździć.

Ale dziwię się też osobom, które jeżdżą po chodnikach w Alejach. Nie byłoby prościej jeździć środkiem?? Very Happy

zmorek napisał:
Do tego dochodzą wybiegające małe dzieci, starsze kobiety z zakupami (cechujące się niekiedy nadsterownością), nadexpresyjne panienki (ich ręce mogą się pojawić wszędzie i nie wiadomo kiedy... kiedyś dostałem takie ju-jitsu w obojczyk, że mało świecy nie zrobiłem Razz


+ otwierające się drzwi samochodów
+ wyskakujący ze sklepów i autobusów piesi
+ inni rowerzyści

... a mówią, że takie łatwe życie mamy... Rolling Eyes

zmorek napisał:
hmm... w sumie to są lepsze miejsca do jazdy rowerem niż Aleje, a popisujące się dzieciaki faktycznie stanowią zagrożenie.


Te dzieciaki nie znają innego miejsca.... wyrazy współczucia Neutral


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Czw 04 Sie 05, 13:38:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Nie byłoby prościej jeździć środkiem??

Albo nawet jezdnią. Ostatnimi czasy sporo jeżdzę po centrum miasta (na rowerze ofkors) i naprawdę jadąc jezdnią alejami nie jest tak źle. I jeszcze człowiek ma satysfakcję jak śmiga pomiędzy samochodami w korku. ;P


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 04 Sie 05, 14:35:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie jak już to : NARZEKAĆ Exclamation


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 05 Paź 05, 7:30:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i wczoraj widziałem imbecyla rowerzystę. Zazwyczaj narzekamy że piesi nam chodzą po naszych drogach a tu wczoraj na Szajnowicza gdzie wyrażnie jest chodnik i ścieżka, zapierdziala jakiś rowerzysta między ludźmi po chodniku. Zwróciłem mu uwagę to nie wiedział o co chodzi Laughing i dalej pojechał chodnikiem, jakiś taki wystraszony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 05 Paź 05, 10:15:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety wśród Bike`erów też nie brakuje idiotów. Jak w każdej sprawie - każdy kij ma dwa końce...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 05 Paź 05, 10:36:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śmieszne było to że na drodze rowerowej nawet był spory ruch a on dalej swoje jak koń z klapkami na oczach Laughing


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pon 24 Kwi 06, 20:08:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

troszkę odświeżę temacik bo przed chwilką , w drodze powrotnej do domku , o mało z roweru nie spadłem , fakt ,dziś miałem 3 przypadki kontaktu z pieszymi
1-agresywny - zwróciłem uwagę , że pieska to na smyczy - gdy odjechałem jakieś 100 m ...słyszę " spierd*****!!!"...odpuściłem bo gnałem do pracy
2-przestraszone laseczki z pieskiem na ścieżce w al. pokoju - standardowa procedurka z hamowaniem - pisk koła i dziewczynek Laughing
[b]3- nie wiem jak to określić , jadąc sobie ścieżką - tą przy estakadzie gdzie przystanek oddzielony jest od ścieżki krzorami, widzę że w stronę przejścia człapie starszy gość z żoną , a że mi się nie śpieszyło jadę sobie za nimi czekając aż zejdą ze ścieżki , gdy skończą się krzaczki , a tu nic - idą dalej więc podjeżdżam z boku i mówię - PRZEPRASZAM , ALE KOSTKA ZIELONA OZNACZA ŚIEŻKĘ ROWEROWĄ...a gościu do mnie - TAAAK? TO DLACZEGO PAN JEDZIESZ PO CZERWONYM.....- odjechałem , ale cisnęło mi się.....BO NIE CHCIAŁEM ŻEBY PANA ŻONA MIAŁA JESZCZE WIĘKSZĄ D*** NIŻ TERAZ!!!! Wink Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6558 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Pon 24 Kwi 06, 20:46:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja dzisiaj jechalem krzyczac: Z DROOOOGIII!!!Smile

nie sluchalem co wrzeszczeli na mnie:)
jechalem po sciezce rowerowej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Pon 24 Kwi 06, 20:56:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
nie wiem jak to określić

..ignorancja, wredniactwo, pustość myślenia, beztroska (o własne życie), głupota, bezmyślność, po prostu polskie luzactwo w złym tego słowa znaczeniu.....ja się zagotowałem po przeczytaniu, wiem co musiałeś czuć, ja bym nie wytrzymał i albo się zatrzymał i gościa najzwyczajniej zjeb.......ł, albo nawrócił, rozpędził się i przejechał po zielonym (niech cep k...a zrozumie co to droga rowerowa - ciekawe czy byłby dalej taki kkkkkkk...a luzak)!?! :> Twisted Evil
...rozumie, że społeczeństwo może narzekać na małolatów, którzy myślą, że potrafią latać i rozjeżdzają przechodniów, ale większość nas przemieszcza się kulturalnie :>
..w sumie można by odbić piłeczkę i ponarzekać na pustogłowych( może takie życie jest łatwiejsze) pieszych.....no i jakoś mniej lub bardziej drastycznie wytłumaczyć (czytaj rozjechać Twisted Evil ), że k....a po zielonym się nie depta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 24 Kwi 06, 22:57:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to już był szczyt bezczelności, ja też bym się chyba nie powstrzymał przed jakmiś chamskim tekstem w kierunku gościa, bo ja rozumię, że każdy może się zagapić i wejść na zielone, ale za takie teksty to można po ryju dostać,

szkoda, że w praktyce pieszy ma zawszę racje, bo nieraz chciałbym jednemu z drugim buta sprzedać na ścieżce i niech się czuje potrącony, bo to już lekka przesada (bo na ścieżce to teoretycznie jest zawsze wina pieszego, szkoda że teoretycznie, bo w praktyce to My jesteśmy Ci źli)


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 25 Kwi 06, 7:57:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak widzę np. jakiegoś osiłka z dziewczyną na drodze to wolę mu ustąpić i przejechać obok bez słowa niż żeby mnie jeszcze gdzie gonił i obił twarz za upomnienie Rolling Eyes

Pozdrawiam
Piotrek


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 25 Kwi 06, 14:10:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżdżąc codziennie do pracy natykam się niestety na coraz bardziej chamskie zachowania przechodniów. Nie pisałem o tym w tym temacie bo... zapomniałem że on istnieje Embarassed Teksty typu spier...aj, czy nawet ostatnio na moje zwyczajowe w sytuacji pieszego na ścieżce stwierdzenie "to jest droga rowerowa" usłyszane "no i ch.j!", co raz mocniej utwierdzają mnie w przekonaniu, że kończą mi się nerwy na codzienne zwracanie uwagi przechodniom, że są ścieżce. Zdaje się, że do mojego zwyczajowego już mijania ich w odległości kilku centymetrów ("O Matko Boska!!! Ale się przestraszyłam!!!...") dorzucę chyba jakieś mniej kurtuazyjne "poinformowanie", że są nie w tym miejscu i nie w tej chwili. Kiedyś już lekko trafiłem faceta w dłoń rogiem i mimo, że stało się to przypadkiem to efekt był bardzo dla nas porządany - koleś zaczął zapychać prawie że po krawężniku chodnika. Może na nasze "dojrzałe" rowerowo społeczeństwo nie działają inne argumenty...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 26 Kwi 06, 19:12:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...ostatnie moje przygody miały znaczący wpływ na tą decyzję ( http://www.airzound.pl/index.php ) , jutro pewnie paczuszka dojdzie także wracając do domku na pewno skorzystam , jestem bardzo ciekaw tego efektu.. Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 26 Kwi 06, 21:01:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to teraz Piter postrach ścieżek Very Happy niektórzy teraz już z daleka będąCię omijać Twisted Evil mam ndziejeję, że trochę sprowadzisz pieszych na ziemięVery Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 27 Kwi 06, 7:00:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
...ostatnie moje przygody miały znaczący wpływ na tą decyzję ( http://www.airzound.pl/index.php ) , jutro pewnie paczuszka dojdzie także wracając do domku na pewno skorzystam , jestem bardzo ciekaw tego efektu.. Wink


Hehhe, to jest przerąbane, no i odnawialne bo tylko się dopompuje i heja Laughing Cool Twisted Evil Weź to na Masę jak przyjdzie Twisted Evil

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 27 Kwi 06, 8:42:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked Shocked Shocked Rany Boskie!!! Piter!!! Nie podejrzewałem Cię o taką determinację... To będzie piękne tak przejechać od tyłu obok pieszego na ścieżce i włączyć to monstrum Twisted Evil


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Czw 27 Kwi 06, 9:50:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked .......jak sygnał dźwiękowy parowca!!!!!!
...wg przepisów sygnał dzwiękowy nie powinien być przerażający (kwietniowy nr magazynu rowerowego-historia pewnego pingwina-polecam)......więc do dechy i szerokim łukiem czarnych na alejach!!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 01 Lip 06, 10:35:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Gazecie Wyborczej ukazał się krótki artykuł pt. "Mandat za spacer po ścieżce rowerowej".


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 01 Lip 06, 12:40:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:
W Gazecie Wyborczej ukazał się krótki artykuł pt. "Mandat za spacer po ścieżce rowerowej".


No i bardzo dobrze tej staruszce. Szkoda tylko, że wszystko dzieje się jak już dojdzie do wypadku, a całość opisują w gazecie (jakby mandat za chodzenie po ścieżce był niecodziennością - bo jest).


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy