wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ogłoszenia, dyskusje nt. forum

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Niedziałające forum - pechowy 13
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 14 Kwi 06, 12:31:01     Niedziałające forum - pechowy 13 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie zauważyliście, forum wczoraj nie działało. Spowodowane to było przyczynami niezależnymi ode mnie.

i365.pl napisał:
Witamy serdecznie, przepraszamy za wczorajsza niedostepnosc serwera s2.

13 kwietnia 2006 roku w godzinach nocnych nastapila awaria macierzy dyskowej w serwerze s2. Uszkodzeniu ulegly oba dyski serwera wraz z kontrolerem. Spowodoalo to naruszenie wszystkich danych, ktore odzyskalismy z zewnetrznego backupu z dnia 11 oraz 12 kwietnia. Proces odzysku trwal do dzis, do godziny 5 rano. Teraz prowadzimy ostatnie prace konfiguracyjne.

(...)

Przepraszamy raz jeszcze za wynikle problemy.


Mam nadzieję, że szybko taka usterka się nie pojawi.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 14 Kwi 06, 13:29:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, nareszcie Exclamation wczoraj cały dzień bez żadnych nowych postów :/ nudy przed kompem jak nie wiem


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 14 Kwi 06, 15:27:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piter zgłosił mi usterkę w działaniu forum. Mianowicie daty urodzin są przesunięte o jeden dzień wstecz. Nie tylko jego, ale każdego użytkownika. Jeśli próbujecie ją zmienić to i tak nic nie da.

Stwierdziłem, że wszystkie daty są w bazie danych dobrze zapisane, a problem pojawia się, kiedy trzeba ją odczytać. Wynika to na 90% z błędnej konfiguracji serwera, tym bardziej, że na mojej lokalnej kopii forum wszystko działa jak należy.

Napiszę zaraz maila do administracji i póki co niczego nie zmieniam, gdyby udało im się tą usterkę naprawić.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 14 Kwi 06, 22:52:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpizdziu mi nie dość, że wolno dziala całe forum to jeszcze ciągle mnie wywala.
Napewno to nie nasza wina tylko ich.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sob 15 Kwi 06, 14:23:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie też wywala, a na dodatek co jest bardzo frustrujące nie zapisuje postów od ostatniej wizyty (pokazuje cyferkę, a po kliknięciu wyskakuje brak postów w kategorii czy coś) i trzeba na piechotę po datach szukać nowości....
....to też wina tych od serwera?, bo jeśli tak to gdzie oni są!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 15 Kwi 06, 16:23:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co Wam chodzi bo u mnie jest wszystko wporządku, taj jak przed awarią, forum chodzi normalnie, z logowaniem nie ma problemu (nie wywala mnie, a loguje automatycznie), nowe posty normalnie mi wyświetla, wszystko gra


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 15 Kwi 06, 16:46:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki Speedy , za wyjaśnienie sprawy , bo już kurna zgłupiałem....ale teraz wiadomo o co chodzi..... :/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sob 15 Kwi 06, 18:35:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety nawet pod prawidłowym adresem jest kicha z tymi nowymi postami (czasem 0, a po datach widać że się działo, czasem ?? sporo, a nie chcą sie wyświetlić) no i np. teraz nie chce mnie dla odmiany wylogować...
.....sieć mam normalną i komp też zacofany nie jest, nie wiem o co biega...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 15 Kwi 06, 20:44:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napisałem Ci bikerx w PW, że wystarczy korzystać z adresu cfr.i365.pl. Ale teraz wszedłem z innej przeglądarki (Opera 8, zazwyczaj jest to Firefox 1.5) i mam to samo!

Po prostu w pewnym momencie gubi się sesja - nie wiem, czy to po stronie klienta (przeglądarki), czy serwera. W każdym razie odpowiedzialne są za to pliki cookie. Muszę dokładnie zbadać sprawę, przejrzeć kod źródłowy serwisu a to nie jest takie proste jak się wydaje i trochę czasu zajmie Neutral


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Nie 16 Kwi 06, 10:52:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...dzisiaj działa spoko!!!
sprawdzałem ten adres na explorerze ,mozilli i avancie =wszędzie się kopało, ale dzisiaj hula wporzo!!!
...mam nadzieję, że tak zostanie!
...dobrze, że Masz to na oku i dzięki za zainteresowanie tematem...Pozdro...!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 16 Kwi 06, 15:52:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na firefoxie dalej wywala, trochę lipa bo używam jako jedynej tej przeglądarki systematycznie Confused



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Nie 16 Kwi 06, 23:22:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 15:55 16.04.2006 ----------

Teraz tylko przelotnie no kompie jestem, ale już wiem co działa nie tak. Przy logowaniu zaznaczcie "Zapamiętaj...", zalogujcie się. Po zalogowaniu poprawcie adres w pasku adresu na ten co wcześniej wpisaliscie. Po prostu skrypt źle przekierowuje.

To chwilowe rozwiązanie. Wieczorem poprawie jeszcze to i tamto...

---------- 23:22 ----------

Pogrzebałem i piszę co następuje:
1) Logowanie już działa - nie wiem dlaczego był jak było, bo tak być nie powinno. Starą rosyjską metodą usunęło się tu i ówdzie Wink.
2) Daty urodzin też powinny być już dobrze prezentowane. Proszę, tylko osoby, które mają urodziny w początkowych / końcowych dniach danego miesiąca uważnie sprawdziły, czy wszystko jest OK.
3) Forum na chwilę wyłączyłem, po tym jak dostałem życzenia z okazji 54 rocznicy urodzin (poważnie!).
4) Teraz forum działa na PHP5, a nie PHP4.3 - ale nic to nie zmienia.




Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sro 26 Kwi 06, 15:42:46     daty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro w tym temacie była już o tym mowa to zasygnalizuje, że z datami ciągle coś nie gra.
po ustawieniu w profilu poprawnej i zatwierdzeniu przy ponownych odwiedzinach profilu wyskakuje nieprawidłowa data i niekoniecznie o jeden dzień, czasem różnica jest większa, próbowałem kilkakrotnie i cały czas to samo.

ja sposób znalazłem.......usunąłem date!!! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 26 Kwi 06, 23:34:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale nie znam na pamięć dat urodzin wszystkich forumowiczow. Wiem, ze moje urodziny i paru innych osób działają jak trzeba. Jeśli wam coś nie działa napiszcie do mnie PW, ktora bedzie zawierala wasza prawdziwa i wyswietlaną (przekłamaną) na forum. Jak zbiore info, bede wiedział co poprawić.

bikerx napisał:
ja sposób znalazłem.......usunąłem date!!! Laughing

To chyba jednak nie najlepszy pomysł...


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6545 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pon 01 Maj 06, 23:51:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chce podważać niczyjej pomysłowosci, ale ja znalazłem sposób (przynajmniej u mnie działa) na ustawienie daty.

Bo jeśli wpiszesz np: 5.08.1992. to Ci sie wyświetli: 6.08.1992. Więc jeśli się urodziłeś np. 5.08.1992. to wpisz 4.08.1992. a wyświetli się dzien dalej, czyli Twoja prawdziwa data.

Działa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 02 Maj 06, 8:56:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
Nie chce podważać niczyjej pomysłowosci, ale ja znalazłem sposób (przynajmniej u mnie działa) na ustawienie daty.


No wiesz, pomysł jak pomysł, ale to nie o tochodzi, żeby jakoś było, tylko, żeby było jak należy, bo zrobić na odwal sięto nie sztuka, tu chodzi o to żeby wsystko było wporządku


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Wto 02 Maj 06, 9:31:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
bo zrobić na odwal sięto nie sztuka, tu chodzi o to żeby wsystko było wporządku

...no właśnie!
krysiekk napisał:
Bo jeśli wpiszesz np: 5.08.1992. to Ci sie wyświetli: 6.08.1992. Więc jeśli się urodziłeś np. 5.08.1992. to wpisz 4.08.1992. a wyświetli się dzien dalej, czyli Twoja prawdziwa data.

Działa?

..a u mnie ten świetny sposób nie działa!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Wto 02 Maj 06, 19:53:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde... ale cwaniacka metoda Laughing

Wydaje mi się, że teraz daty urodzin działają dobrze, sprawdzałem na tych, które mi podaliście w PW i działało. W razie czego sprawdźcie.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ogłoszenia, dyskusje nt. forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy