wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Otwarte warsztaty o tematyce rowerowej.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konrad Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 60

Częstochowa-Północ

Post Wto 04 Kwi 06, 22:28:39     Otwarte warsztaty o tematyce rowerowej. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy na Pierwsze Otwarte Warsztaty dotyczące komunikacji rowerowej w mieście.


Termin: 8 IV 2006r. (sobota), godz. 10.00
Gdzie: Bibliotek Miejska, al. NMP 22

Gościem specjalnym będzie Marcin Hyła. Zostanie również przedstawiona Koncepcja Rozbudowy Ścieżek Rowerowych na terenie Częstochowy. Będzie można również wypełnić ankiety dotyczące preferencji częstochowskich rowerzystów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Ostatnio zmieniony przez Konrad dnia Wto 18 Kwi 06, 22:56:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Czw 06 Kwi 06, 11:29:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytałem na stronie Masy, ale sądze, że tutaj więcej ludzi zagląda - jak mniej więcej to spotkanie będzie wyglądało ?

Coś w stylu okrągły stół : władze - rowerzyści ?? Razz

Czy będą jacyś przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów czy pokrewnego urzędu ?

Być może wybiorę się na to spotkanie, choć nie obiecuję, bo termin jest troszkę dla mnie niezbyt pasujący, że tak powiem Wink ale przydałoby się tam poruszyć kilka spraw, więc, jeśli pójdzie ktoś kto to czyta a mnie nie będzie, to prosiłbym o poruszenie następujących spraw :

- piach na ścieżkach - ta sama sytuacja co rok temu, kto za to odpowiada itd ( z tego co wiem to MZDiM)

- mialo być o budowie nowych ścieżek - niech ktoś wreszcie uświadomi architektów miejskich, że ścieżka rowerowa i chodnik bez podziały fizycznego, tylko z podziałem na kolory skończy się kiedyś tragicznie jak jakieś dziecko wbiegnie pod rower.

- krzaki na promenadzie - wałkowane 100 tysięcy razy - jak wyżej.
Mateusz pisał do MZDiM, ja pisałem, parę innych osób pisało i dalej jest jak jest, przycieli troche, ale to nic nie da. Proponuje przycinać teraz, póki jeszcze nie kwitnie, bo potem się znowu jakiś świętojebliwy nie zgodzi, bo niby okres ochronny dla roślin.

- jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dopiszę, a wogóle to postaram się być.

Tak przy okazji : w którym miejscu w bibliotece to ma być ? Tam na górze w czytelni, czy gdzie ??


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 06 Kwi 06, 11:32:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A gdzie tam zostawić można rowery?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 06 Kwi 06, 12:32:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
A gdzie tam zostawić można rowery?


Napewno nie w środku, bo tuż za drzwiami wisi piękna tabliczka informująca o zakazie wprowadzania rowerów :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 06 Kwi 06, 12:49:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to dupa, warsztaty rowerowe a nie ma gdzie zostawić rowerów. Confused


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 06 Kwi 06, 13:58:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

haha czyli typowy absurd naszego kraju, przesiadajcie się na rowery, bo tak zdrowiej lepiej i przyjemniej, rower najlepszym miejskim środkiem komunikacji, a potem chcąc załatwić jakąś sprawę przed każdym urzędem i instytucja wielka tablica zakaz wprowadzania rowerów i jeszcze mega upierdliwy pseudoochroniarz, który potrafi cie tylko wyprosić z rowerem ale przypilnować rower kiedy ty coś załatwiasz to już ponad jego możliwości


Harry napisał:
niech ktoś wreszcie uświadomi architektów miejskich, że ścieżka rowerowa i chodnik bez podziały fizycznego...


jak by to powiedzieć architekci miejscy tego nie robią (zresztą tak naprawdę to nic nie robią) wytyczne do projektu wyznacza inwestor najczęściej MZD ewentualnie gmina. I to własnie bezmyślność urzędników z MZD sprawia, że mamy takie a nie inne ścieżki. Jako inwestor zgłaszają się do projektanta z wytycznymi jak ma dana scieżka przebiegać,a o zaproponowaniu jakiejkolwiek zmianie nawierzchni np. na asfalt, lub chociaż kostkę nie fazowaną ,czy przedzielenie ciągu pieszo rowerowego można tylko pomarzyć. Urzędnik i tak ma racje chociaż nie ma o tym pojęcia.
A dla wybierająch sie na spotkanie : spytajcie jeśli będzie ktoś z MZD jak się ma zapis Dziennika Ustaw Nr 43 z 14 maja 1999 paragraf 48.1 do rzeczywistości. W paragrafie tym napisane jest, że wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm, a jak jest wie każdy kto sie kiedykolwiek jakąś ścieżka przejechał.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Konrad Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 60

Częstochowa-Północ

Post Czw 06 Kwi 06, 15:49:21     warsztaty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spotkanie bedzie odbywac sie w sali odczytowej (na samej gorze), rowery bedzie mozna zostawic w garazu, zgloscie sie do nasyzch ludzi, ktorzy beda stali przy wejsciu a oni juz dalej was pokieruja, na tym spotkaniu nie bedzie przedstawicieli wladz miejskich, beda oni obecni na nastepnych warsztatach 22 IV i tam bedzie tez miejsce na dyskusje z nimi

jesli chodzi o urzednikow to jutro czyli w piatek prowadzimy takze szkolenie skierowane wlasniee do nich oraz chetnych urbanistow i architektow z miasta "Projketowanie miejskich systemów rowerowych i zarzadzanie ich jakością". Szkolenie to takze bedzie prowadzil Marcin Hyła. i właśnie tutaj będziemy omawiać głowne problemy częstochowskich rowerzystów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sob 08 Kwi 06, 12:43:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem ze spotkania - uważam, że takich spotkań potrzeba nam więcej - zostało poruszonych kilka ciekawych kwestii - m.in także te lokalne, czyli nasze ścieżki, promenada, wiadukty i kilka innych.

Jedyne co raziło na tym spotkaniu, to moim zdaniem mała frekwencja.
Sprawy istotne dla rowerzystów, a było może z 15 osób.

W takiej grupie to wiele nie przepchniemy, zachęcam do stawienia się na następnym spotkaniu, tego co wiem, będzie to 22 kwietnia, również w sobotę.

22 mają być obecni przedstawiciele władz miasta oraz MZDiM i tu będzie miejsce na dyskusję o konkretach w naszym mieście - miejmy nadzieję, że przyjdzie więcej zainteresowanych.

BTW, mineralną rozdają za darmo Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 08 Kwi 06, 14:53:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też byłem i było naprawdę fajnie. Pan Marcin świetnie wszystko opowiedział, zajęcia były dzięki temu bardzo ciekawe Very Happy Tak jak wspomniał Harry - frekwencja była naprawdę mała. Uczestnikami było może 8 albo 9 osób. Mało trochę, następnym razem fajnie by było jakby pojawiło się nas więcej Smile

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 08 Kwi 06, 22:24:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No napewno było by dobrze, żeby więcej osób się pojawiło, ale sobota rano to raczej kiepska pora, nie wiem cy nie lepiej jakby takie warsztaty odbywały się w tygodiu po południu albo pos wieczór


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kalinka Kobieta



Status: Offline
Dni: 6564 (93%)
Postów: 6
Wiek: 34

Częstochowa

Post Sob 08 Kwi 06, 23:03:25     warsztaty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na warsztatach było bardzo ciekawie, chodziaż ja sama nie jestem zbyt wielką zwolenniczką rowerów, ale przybliżyło mi to trochę sytuację i problemy z którymi borykają się rowerzyści. Powiem szczerze, że dużo nowych i ciekawych rzeczy dowiedziałam się np. o sprzeczności polskiego prawa i konwencji wiedeńskiej. Oby więcej takich spotkań i więcej uczestników. Pozdrawiam!


kalinka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 08 Kwi 06, 23:11:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to może 22 kwietnia będzie więcej osób , atemaciki można już poruszyć na griliku w "fantazji" 21 kwietnia.....
Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Nie 09 Kwi 06, 9:36:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...tylko kto po grilliku zdoła dotrzeć na warsztaty!!! Very Happy
...a może do tej godziny grillik się nie skończy??? Very Happy
...chyba żeby prosto z grillika, większe poczucie humoru i jakby zobaczyli rowerzystów tak zmęczonych to może szybciej by pomyśleli o bezpiecznych drogach!?! Twisted Evil :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 09 Kwi 06, 15:31:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
jakby zobaczyli rowerzystów tak zmęczonych to może szybciej by pomyśleli o bezpiecznych drogach!?!


No napewno, przeforsowalibyśmy projekt obicia wszystkich latarni przy ścieżkach gąbkami Twisted Evil


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 09 Kwi 06, 20:38:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...a ja poproszę o poręcze wzdłuż ścieżek rowerowych Exclamation Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy