wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
:arrow: zima i jej skutki w naszym sprzęcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7073 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 12 Sty 06, 21:37:43     :arrow: zima i jej skutki w naszym sprzęcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutaj będziemy pokazywać swoje zakatowane części lub opisywać.
Jak kto woli.
Mianowicie części, sprzęt "zakatowany" przez zimę.

Ja na pierwszy plan rzucam swoje części od jarzemka sztycy podsiodłowej.
(Aż tak nie żal, bo sztyca kończy swój bieg, ale zimę chyba przetrwa Wink )
Zobaczcie jak sól wyżarła niektóre miejsca w postaci czarnych plam nie do usunięcia niestety, jedynym drastycznym sposobem na ich usunięcie jest użycie papieru ściernego <olaboga>, choć to też nie wiele niweluje sprawę.

Dalej,...może ktoś zna sposoby konserwacji, takich części lub ich reanimacji za pomocą jakichkolwiek środków czy detergentów to proszę pisać Idea

Więc na dole są przedstawione części jarzemka po rozmontowaniu i wyczyszczeniu: Rolling Eyes









oraz zapinka od szczęki vbreak Tektro (mój zimowy v-break na tył)




...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 29 Sty 06, 14:35:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak wyglądają dolne golenie RST Mozo Comp (rower "na zimę")po połowie zimowego sezonu. Z amora wylałem ze 100 ml wody a golenie dolne "przyspawały" się do górnych. Dlatego mój amor na Masie nie chciał się ugiąć...



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 16 Mar 06, 13:40:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i kolejna dawka sprzętu, który zniszczyłem przez zimę... Na początek omawiany już na tym forum mój napęd:



Łańcuch po około 6 tysiącach i jeszcze aktualnej zimie. Zobaczcie różnicę w długości tego łańcucha na tak małej liczbie ogniw - z prawej strony łańcuchy są "wyrównane". Łańcuch to SRAM PC 58
I drugie to jakby ktoś nie wiedział co to, to moje "kółka" od przerzutki xD xD xD



Z prawej dolne z lewej górne xD xD xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6652 (94%)
Postów: 490


Post Czw 16 Mar 06, 17:44:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten górny łańcuch jest ładniejszy Smile taki wypolerowany Very Happy A co do kółeczek myślałem, że jest to część nie do zajechania Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 16 Mar 06, 20:14:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
A co do kółeczek myślałem, że jest to część nie do zajechania Shocked

jak widać na tym forum są ludzie co potrafią wszystko zajechać (nawet kółeczka )


Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Czw 16 Mar 06, 21:27:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 16 Mar 06, 21:16:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
A co do kółeczek myślałem, że jest to część nie do zajechania


Właśnie wydawałoby się, że jest to taka część, która wprawdzie zużywa się jak każda, ale bardzo wolno. Raczej mało mało kto doprowadza kółka do stanu, kiedy nie da sięich już użytkować, no ale cóż Arek zajeżdża wszystko, począwszy od tego co wszyscy a kończywszy na osprzęcie, który u innych biker'ów mało co się zużywa ...

... człowiek demolka


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 17 Mar 06, 0:18:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz Szczepan. Gdybyś jeździł całą zimę po ~20km dziennie to też byś zniszczył w ten sposób każdą część w swoim rowerze. Arek zrobił bardzo mądre posunięcie, że ma osobny sprzęt na zimę i lato.

A są tacy, co letnimi rowerami jeżdżą regularnie w zimę... i nie szkoda im sprzęty, albo nie zdają sobie sprawy jak to się może dla niego skończyć.

Przy okazji - spotkałem wczoraj Arka w drodze powrotnej i zademonstrował mi jak jego cacko działa Surprised - trzeba zobaczyć, nawet mój rower tak nie potrafi Laughing Mr. Green


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 17 Mar 06, 9:43:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i nie dało rady... pojechałem wczoraj do Wieczorka i na serwisie podratowali mnie łańcuchem o przebiegu coś koło 3000 km. I tak jest lepszy niż mój sześcio tysięczny... Założyłem i dziś wyjechałem. Działa, ale tylko na największym wieńcu z przodu i czterech największych zębatkach z tyłu. Wiem że to krzyżowanie łańcucha, ale temu napędowi już i tak nic nie zaszkodzi... Tak że mam teraz zamiast napędu 24 biegowego, 4 biegowy xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Nataszka Kobieta



Status: Offline
Dni: 7009 (99%)
Postów: 285
Wiek: 52

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 17 Mar 06, 10:46:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety zima bardzo niszczy sprzę a mój śliczny rowerek przekonał się o tym najbardziej. Słychać mnie z daleka, wszystko piszczy, zgrzyta przeskakuje , łańcuch zmienił kolor (jakiś straszny) możecie się domyślić, ale jeszcze troszkę poczekam aż zejdzie do końca śnieg( a szybko to chyba nie nastąpi) i mój rowerek dostanie nowy osprzęt (który już czeka kupiony) i to lepszy jakościowo od poprzedniego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 17 Mar 06, 11:16:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pogoda jest teraz tragiczna, wczoraj po powrocie do domu z dwa litry wody spłynęły na podłogę, potem wolałem żonie nie wchodzić w drogę. Mr. Green


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 19 Mar 06, 13:33:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny fragment zajechanego łańcucha:



Kółeczko po lewej to zajechane kółeczko z łańcucha. Po prawej kółeczko z nowego. To coś powyżej to wyjechany pin...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6652 (94%)
Postów: 490


Post Nie 19 Mar 06, 14:14:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 13:13 19.03.2006 ----------

Jakoś te zużyte i tym razem lepiej mi się podobają. Pełna polerka! Prawdziwa biżuteria świadcząca o możliwościach użytkownika Very Happy Very Happy :> xD
Może uwiecznić skutki zimy w taki sposób!?!
http://www.bikefoto.pl/nowe_show_img.php?id=12843

---------- 13:14 ----------

- zwłaszcza że na Twoim łańcuchu Arku jest napisane SRAM (na Zimę oczywiście) Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 24 Mar 06, 16:04:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i ostatni już odcinek z cyklu "rower Arka po zimie". Obiecane wczoraj zdjęcie fragmentów kasety i bonus - zajechana okładzina Very Happy Dobre co Question xD xD xD xD




Teraz się już chyba nie dziwicie, czemu mi łańcuch przeskakiwał... Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6652 (94%)
Postów: 490


Post Pią 24 Mar 06, 16:22:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
rower Arka

znaczy się Arka Noego Very Happy

bo to co zobaczymy teraz chyba szybko się nie przedawni Very Happy
gumki (bez skojarzeń proszę) po prostu mnie rozwaliły Twisted Evil

może Odeślij te elementy producentom, chyba do takich granic ich nie testowali podczas procesu produkcji Very Happy :> Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 24 Mar 06, 17:18:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
może Odeślij te elementy producentom, chyba do takich granic ich nie testowali podczas procesu produkcji


no chyba dobry pomysł, w końcu to co pozostało z tych częsci to ułamek tego co było jako nowe


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7073 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 25 Mar 06, 0:19:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ej dobry pomysł z tym wysłaniem zajechanych części, tak dla ciekawostki spróbuj, może się odezwą ze srama Very Happy Idea Idea



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 25 Mar 06, 11:17:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
spróbuj, może się odezwą ze srama


i napisz, że sprzęt jest według Ciebie dobry, i że bardzo chętnie przyjmiesz nowy napęd, a przynajmniej nową kasetę i łańcuch,
w końcu robisz niezła reklamę firmie i chyba należą Ci się jakieś profity z tego tytułu


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy