wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[łańcuch] - Spinka do łańcucha
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7073 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 09 Sty 06, 0:00:14     [łańcuch] - Spinka do łańcucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy wszyscy używacie łańcuchów ze spinkami, by bezproblemowo rozpiąć ogniwa na "szybko" Question
Ponieważ mam SRAMa 5.0, pc-58 i posiadam ową spinkę, ale jest mały problem, zawsze się męcze z jej rozpięciem Very Happy
Wiec albo mi się wydaje, albo trzeba mieć jakąś technikę chwytu Very Happy
czasami muszę się męczyć kilkanaście podejść, żeby poszło Embarassed Shocked Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6861 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Pon 09 Sty 06, 0:12:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To dziwne, u mnie jest co prawda pc-48 ale rozpinam bez najmniejszych problemów. Czasami wydaje mi się, że jest nawet z luźno.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 09 Sty 06, 10:50:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam wprawdzie najniższy model SRAM'a PC-10, ale też ze spinką, przy rozpinaniu muszę się trochę nagimanstykować, ale uważam, że to wcale nie jest wada, bo w końcu lepiej żeby sięciężko rozpinało niż by miało mi sięsamo rozpiąć przy jakimś poluzowaniu łańcucha


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 09 Sty 06, 10:59:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Taki ich urok. Używam PC-58 i też czasem nieźle walczę. Ale tak jak mówi Szczepcio - to chyba lepiej niż by miały się rozpinać przy lada ruchu.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7073 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 09 Sty 06, 13:18:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
To dziwne, u mnie jest co prawda pc-48 ale rozpinam bez najmniejszych problemów. Czasami wydaje mi się, że jest nawet z luźno.


To wychodzi na to, że nie mam wady fabrycznej spinki, może Jacek ją ma Wink
Jak piszecie, że się gimnastykujecie to mi ulżyło bo mam to samo Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6861 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Wto 10 Sty 06, 17:56:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
To wychodzi na to, że nie mam wady fabrycznej spinki, może Jacek ją ma

No coś tu jest nie tak. Zadnej wady u mnie nie ma. Rozpina się luźno i już, ale tylko jak chcę rozpiąć. Poza tym trzyma świetnie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 13 Sty 06, 10:26:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również posiadam łańcuch PC 58 na początku nieźle się męczyłem ze spinką, dopiero po pewnym czasie doszedłem do wprawy i teraz rozpinanie nie sprawia mi wiekszych kłopotów, aby łatwiej rozpiąć spinke należy ją po środku ścisnąć wtedy ściąga sie bez problemu - przynjamniej moja
Pozdrowienia dla forumowiczów


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 13 Sty 06, 15:48:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam dosyć nietypowy łańcuch bo KMC UG-51 (taki miałem w oryginale) i zastanawiam się czy dało by się do niego dokupić spinkę ?? używanie rozkułacza jest dość uciążliwe ale oryginalnej spinki nie można dostać. W grę wchodzą tylko zamienniki tylko czy ktoś używał spinek no name ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 18 Sty 06, 17:04:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
aby łatwiej rozpiąć spinke należy ją po środku ścisnąć wtedy ściąga sie bez problemu


Ostatnio miałem okazję zprawdzić, działa Exclamation nawet w rękawicach roboczych Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6652 (94%)
Postów: 490


Post Sob 18 Mar 06, 14:58:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozpinałem kilka razy PC 58 i wydaje mi się, że chyba trzeba trafić prostopadłe ustawienie, ale bywa to trudne bo zawsze coś się przekrzywi. Jednak na ogół walka nie jest trudna Smile
podstawa to trzymać łańcuch w czystości, nie zaszkodzi przed rozpinaniem o ile robimy to w warunkach domowych użyć jakiegokolwiek rozpuszczalnika np. WD40, nafty, benzyny - działa sprawdzone Very Happy
Co do problemu Marcina z tego co wiem łańcuchy KMC są dobre (ponoć ta firma robi produkty dla shimano i innych bardziej znanych firm, tylko jest różnica w logo) Smile
Nie trzeba używać spinek no name, można zakupić sramowską (oczywiście uwzględniając szerokość łańcucha) Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy