wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdzie potrzebne są ścieżki? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 11 Paź 05, 23:44:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Przestawili tą nieszczęśliwą wiatę przystankową na ul. Faradaja która stała na ścieżce rowerowej!!! Teraz stoi już całym obrysem na chodniku.

Dziś tamtędy przejeżdżałem w autobusiei powiem, że odwalili kawał "przymuszonej" roboty Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
yatza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6741 (96%)
Postów: 155
Wiek: 50

Częstochowa - 1000lecie

Post Pią 14 Paź 05, 11:20:58     ścieżki??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Aby zbudować jakąś logiczną, w miarę bezkolizyjną np. z pieszymi (zgroza, nie mówiąc o blaszakach) sieć scieżek rowerowych trzeba by chyba całą Czewę przebudować, a to raczej utopia, a jeśli nawet to zawsze będzie brakowało kasy w budżecie. Słyszałem coś o wprowadzeniu podatku dla posiadaczy rowerów. Może i dobry pomysł, ale wydaje mi się, że to kolejna kasa do zprzeniewierzenia albo ciągnęliby 100m ścieżek rowerowych rocznie a za resztę kasy łatali by dziury, bynajmniej nie w drogach tylko w budżecie państwowym... Eh... czasem tracę nadzieję, że coś będzie lepiej...
Pozdrowionka, Yatza


..:: dum spiro, spero ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 14 Paź 05, 12:03:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yatza napisał:
Słyszałem coś o wprowadzeniu podatku dla posiadaczy rowerów.


Niech się wypa..... może jeszcze podatek od pieszych Question czyli od każdego :/ może nam powiedzą, że jeżdżąc niszczymy drogi jak samochody, a jeśli chodzi o budowę nowych to piesi też mają nowe chodniki i to sporo więcej niż my ścieżek :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 14 Paź 05, 12:21:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no, wszystkiego od razu zrobić się nie da a należy przyznać że tam gdzie remontowane są chodniki obecnie powstają również ścieżki, fakt że ścieżka z kostki to średni pomysł ale zawsze to lepsze niż nic. Nie wiem czy jechaliście koło parku od komendy, fajny manewr zrobili koło kortów, rozdzielenie ścieżki i chodnika jest takie że niewprawny lub nieuważny rowerzysta spadnie pół metra w dół prosto pod nadjeżdżający samochód. Szkoda że nie wziąłem aparatu, jak komuś się chce to będzie fotka do idiotyzmów planowania.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
yatza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6741 (96%)
Postów: 155
Wiek: 50

Częstochowa - 1000lecie

Post Pią 14 Paź 05, 15:38:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ścieżki ścieżkami, ale nonsensem jest ścieżka rowerowo piesza, np. wzdłuż niepodległości jest tak szeroki pas, że mogli oddzielne zrobić. Do tego dochodzi bardzo trudna kwestia zachowania się pieszych i tak chodzą całą szerokością, nawet dzwonki i sygnały nie pomagają bo mało kto się orientuje, że rowerzysta może znaleźć się za plecami... dzieci nie pilnowane przez rodziców biegające po całym chodniku, jazda po mieście to schizo... ale do wszystkiego można przywyknąć. Kilka kraks miałem przez pieszych, no i przez swoją nieuwagę również bliski kontakt z blaszakiem Smile to teraz oczka wokół głowy naokoło + oko w zadzie, żeby w ciebie ktoś nie przypakował od tylca. Ogólnie brak komfortu jazdy, ale na szczęście niedaleko jest kawał pięknych jurajskich terenów gdzie spokojnie można się wyluzować. Ale tu znów bezmyślność ludzka się pojawia. Te śmieci piep.... wszędzie wywalają, piękny las a tu filtr po oleju, jakiś błotnik, gruz, szkło... Ale trochę się zapędziłem... Pozdrawiam...

Przykładzik: lasy w okolicach pustyni błędowskiej




..:: dum spiro, spero ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6877 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 14 Paź 05, 16:16:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spoko....jeszcze jest miejsce.....więc dałoby się przejechać Wink xD


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 14 Paź 05, 16:31:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yatza napisał:
wszędzie wywalają, piękny las a tu filtr po oleju, jakiś błotnik, gruz, szkło...


... Kelly's Salamander Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
yatza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6741 (96%)
Postów: 155
Wiek: 50

Częstochowa - 1000lecie

Post Wto 18 Paź 05, 18:22:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
... Kelly's Salamander Wink


Haha. Jasne właśnie tam znalazłem swój rowerek... NIe ma tego złego Wink


..:: dum spiro, spero ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 18 Paź 05, 18:28:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czemu ja nie mam takiego szczęścia Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
yatza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6741 (96%)
Postów: 155
Wiek: 50

Częstochowa - 1000lecie

Post Sro 26 Paź 05, 12:19:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Czemu ja nie mam takiego szczęścia

Bądź dobrej myśli. Szukaj a znajdziesz Smile


..:: dum spiro, spero ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 26 Paź 05, 16:37:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yatza napisał:
Haha. Jasne właśnie tam znalazłem swój rowerek... NIe ma tego złego Wink


Jak to znalazłeś tam swój rowerek Question Shocked Shocked



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 27 Paź 05, 13:46:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może ktoś mu go ukradł i go tam znalazł ?


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 27 Paź 05, 13:47:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam myślę że to był joke Wink i taka mała aluzja to zdjęcia :]

pzdr


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Pią 04 Lis 05, 21:00:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


"A co tam, niech sami sobie utwardzą Laughing "


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 04 Lis 05, 21:26:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na dzień dzisiejszy te miejsce wygląda inaczej, jest już normalnie utwardzone kostką brukową tak jak przejście dla pieszych znajdujące sie obok...

swoją drogą - to zdjecie jest troche stare...


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 04 Lis 05, 21:42:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

qrde tak patrzę i za chiny nie mogę skojarzyć gdzie jest to przejście, możecie podać przybliżoną lokalizacje ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 04 Lis 05, 21:47:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 20:46 04.11.2005 ----------

Obrońców Westerplatte, przy Statoilu koło M1, przy skrzyżowaniu Kisielewskiego z Armii Krajowej Wink

pzdr Smile

---------- 20:47 ----------

P.S widać tam w tle bimbajke Wink


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 04 Lis 05, 21:50:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No racja... wiedziałem, że na północy, ale myślałem, że bardziej przy Armii Krajowej. Teraz zupełnie się tam zmieniło... jest dużo więcej ścieżek rowerowych, choć prawa strona AK nadal nie za bardzo nadaje się do dobrego ruchu rowerowego.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 04 Lis 05, 21:56:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 20:54 04.11.2005 ----------

dużo scieżek jest na Obrońców Westerplatte, potem jest na Szajnowicza - Iwanowa w kierunku Obi - dalej od Obi do Jana Pawła itd.

Powiem szczerze - często tamtędy jeździłem (tak, czas przeszły) i nie jest źle Smile

---------- 20:56 ----------

Speedy napisał:
bardziej przy Armii Krajowej



to jest przy Armii Krajowej prawie, w tle tego zdjecia widać właśnie al. AK. :]


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Pią 04 Lis 05, 22:02:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak sobie przypomne co bylo kilka lat temu... prawie wogole nie bylo sciezek rowerowych. A teraz, nadal narzekamy, ale jednak władze troche tych sciezek zrobily


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 04 Lis 05, 22:05:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siwy napisał:

Powiem szczerze - często tamtędy jeździłem (tak, czas przeszły) i nie jest źle Smile


Dobrze to ująłeś "częśto tamtędy jeździłem"... aż się łezka w oku kręci Cry ... (Dygresja osobista: Widzisz Siwy... już młodsi wygryzają nas rocznik na szosach... ech... i starsi też :/ )

Rzeczywiście w Częstochowie jest sporo ścieżek, ale na nowszych dzielnicach. Jak to już pisałem (na samym początku istnienia forum) najgorzej jest w centrum, choć i to się już zmienia! Przejeżdzałem dzisiaj Popiełuszki, gdzie niedawno otworzono ścieżkę łączącą "trójkąt" za alejami. I tak źle nie jest. Napewno jest lepiej niż było - mamy przynajmniej płaską wygodną nawierzchnię. Potem wystarczy przez park na jasną górkę i wybijać dalej w stronę stradomia, czy grabówki.

A dużo ścieżek jeszcze powstanie! Także optymistycznie na wszystko patrzmy. Przydałoby się jeszcze zmienić Jagielońską (szczególnie ten odcinek między Orkana, a Wojska Polskiego). Jak dla mnie wystarczy zmienić nawierzchnię po jednej stronie ulicy. I tym pozytywnym akcentem kończę swój wywód! Smile

PS. O to mi chodziło Andrzej! Ja niestety nie pamiętam jak wyglądała sytuacja parę lat temu, bo jeździłem głównie Armii Krajowej i Rejtana... Smile Ciekawie byłoby stworzyć listę ścieżek które powstały w ciągu ostatnich, dajmy na to trzech lat.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 04 Lis 05, 23:43:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Rzeczywiście w Częstochowie jest sporo ścieżek


No nie powiedziałbym, że jest ich dużo, nie wymagam, by biegła przy każdej osiedlówce, ale przy każdej ważniejszej i bardziej ruchliwej ulicy powinna się znaleźć, a takich ulic można naliczyć na palcach jednej ręki, choćby sama DK1 tam nie ma na większym odcinku ścieżki z prawdziwego zdarzenia :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Bonar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6604 (94%)
Postów: 1

Częstochowa/Raków

Post Pon 27 Lut 06, 19:06:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
szczepan napisał:
No to zaczynam:

1) Zezwolenie na jazdę rowerem ścieżką "spacerową" przez środek aleii - uważam, że powinno się zezwolić na jazdę rowerem w Alejach bo i tak dużo osób jeździ a tak przynajmniej nikt nie mógłby nas z tego powodu karać - bezsensownie,


co do tego to kazdy kto czytal kiedy przepisy to wie ze rowerem mozna jezdzic po chodniku jesli ten ma powyzej 1.5 metra... tak jest ... a jak kogos policjant zlapie i powie ze nie wolno to niech mu powie o tym przepisie w kodeksie... mozna zabronic wjazdu rowerem na chodnik jesli stoi znak mowiacy nam o tym

o ile sie nie myle to jest tez taki przepis ze jesli na drodze istnieje realne zagrozenie Twojego zycia to masz prawo jechac chodnikiem. Okreslenie tego zagrozenia jest dosc mgliste wiec mozna dowodzic w razie czego ze czulo sie zagrozenie, kierowcy nie przestrzegaja dozwolonej predkosci do tego robia slalomy miedzy dziurami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Wto 28 Lut 06, 18:58:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 17:54 28.02.2006 ----------

W mieście dozwolona prędkość dla pojazdów zmechanizowanych wynosi50 km/h i w takim przypadku rowerzyści są zobowiązani korzystać z jezdni a nie chodnika o ile nie ma wydzielonej drogi dla rowerów. Z chodnika można korzystać jeżeli ma conajmniej 2 m szerokości a dozwolona prędkość dla pojazdów mechanicznych jest większa od 50-ki. Ponadto zawsze trzeba ustępować pieszym, nawet tym plączącym się po drodze dla rowerów.
Tak więc życie bikera nie jest lekkie. W większości przypadków geografia naszego miasta narzuca nam poruszanie się po drogach publicznych, jeśli chcemy jeździć zgodnie z przepisami. Dróg rowerowych niby trochę jest, ale nie ma bezpiecznego ciągu ścieżek po których można przejechać z jednego końca miasta na drugi. Część tych które są jest źle zabezpieczona tzn, jadąc ścieżką i tak czujemy oddech samochodów na plecach.
Poza tym nawet mając przepis po swojej stronie co trafia się rzadko z uwagi na ich konstrukcję to i tak kiepsko wyjdziemy w bezpośrednim kontakcie z karoserią samochodu.
Mnie udało się przeżyć zamach na swoje życie kiedy kierowca tira z premedytacją chciał mnie rozjechać bez przyczyny i od tamtej chwili wolę się kierować zdrowym rozsądkiem, a nie ślepo patrzeć w przepisy (czasem lepiej ustąpić i w duchu pożyczyć piratowi drogi kończącej się urwiskiem Very Happy ). Z miasta wyjeżdzam bocznymi uliczkami, aby jak najszybciej na szlak.
Myślę że z drogami dla rowerów nie jest dobrze, ale widać że coś się dzieje(może za sprawą Naszych działaczy). Może kiedyś się doczekamy lepszych czasów!!!!!!!!! Smile

---------- 17:58 ----------

.... a ścieżki potrzebne są wszędzie!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 28 Lut 06, 21:47:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ponadto zawsze trzeba ustępować pieszym, nawet tym plączącym się po drodze dla rowerów.


Chore..... Rolling Eyes To po co to wogóle stworzyli, jeśli nawet pieszym musimy ustępować a oni mogą się poruszać po drodze "dla nas" ?


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy