wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Fura i awantura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Sro 15 Lut 06, 11:18:53     Fura i awantura Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ot tak, w ramach ciekawostki. Smile

gazeta.pl napisał:

Sprzedaż samochodów leci na łeb na szyję. Polacy nie chcą ich kupować. - Bo po co - pyta muzyk Lech Janerka, zdeklarowany wróg motoryzacji. - Auto to najwspanialszy wynalazek - ripostuje Krzysztof Hołowczyc





Producenci i właściciele salonów załamują ręce. - Jeszcze nigdy nie sprzedawaliśmy tak mało samochodów. To prawda. W zeszłym roku kupiliśmy tylko 235 tys. nowych pojazdów. To aż o jedną czwartą mniej niż rok wcześniej - donosi raport firmy badającej rynek motoryzacyjny JATO Dynamics. Pod względem sprzedanych aut dogoniły nas nawet Węgry i Rumunia, a więc kraje kilkakrotnie mniejsze od Polski.

- Największym problemem są wysokie podatki - mówi Robert Wasilewski, dyrektor krajowy JATO Dynamics Polska. - Ludzie, których teoretycznie byłoby stać na zakup nowego auta, zostawiają fiskusowi aż 40 proc. swoich dochodów i nie mogą sobie pozwolić na luksus zmiany samochodu. A przeciętny nowy pojazd już w ciągu pierwszych trzech lat traci połowę wartości. Dlatego wolimy używane auta sprowadzane z Zachodu albo żadne.

Zwolennikiem tego drugiego rozwiązania jest np. Paweł, informatyk z Warszawy. - Nawet jeśli codziennie woziłbym się taksówką, będzie to mnie mniej kosztować niż podróż własnym autem - twierdzi.

Wszystko sobie dokładnie policzył. Dojazd kosztowałby go ok. 30 zł dziennie, czyli 11 tys. zł rocznie. Tymczasem nowy samochód średniej klasy, równie wygodny jak taksówki, kosztuje ok. 40 tys. zł. Do tego Paweł musiałby zapłacić obowiązkowe ubezpieczenie (ok. 3,5 tys. zł). Oczywiście dochodzą jeszcze koszty benzyny - ok. 4 tys. rocznie. Czyżby więc samochody naprawdę przestały się opłacać?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,3164324.html


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 15 Lut 06, 14:10:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też nie lubię samochodów, co tu ukrywać. Co to za przyjemność jeździć autem, tracić na niego tyle kasy, a w razie wypadku, czy zużycia jakiejś części płacić grube setki? Ale każdy lubi co innego i też to trzeba zaakceptować.

Cytat:
Z rowerem sprawa jest prosta. Dzisiaj studiowałem walentynkowy dodatek gazety i dowiedziałem się, że najważniejsze miejsca erogenne zarówno mężczyzn, jak i kobiet są tam, gdzie opieramy się o siodełko. Do tego widoki, hiperwentylacja, wzmacnianie uda - nawet jeśli ktoś nie jest erotomanem oszołomem, jazda na rowerze jest przyjemna.

Mr. Green Laughing ( źródło )


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 15 Lut 06, 14:25:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak wesoło to nie jest i niewyobrażam sobie za bardzo braku samochodu przy np. czteroosobowej rodzinie. Przy takim liczeniu, wychodzi że auto zwraca sie po roku Smile oczywiście w dużym uproszczeniu. Ale nie tylko koszty musimy liczyć bo np. są sytuacje gdy dziecko jest mocno chore i trzeba jechać do lekarza lub jechać gdzieś na wczasy ze sporym bagażem itd tego nie przeliczysz. Oczywiście da się żyć bez samochodu ale przyznajmy że jest to mało wygodne i uciążliwe. Raczej trzeba by myśleć o ekologicznym paliwie. Tak więc jeśli chodzi o ten artykuł to jak zwykle prawda leży pośrodku.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 15 Lut 06, 16:00:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam samochód od maja. Kiedyś też byłem jego przeciwnikiem i myślałem że nigdy nie będę miał swojego. Ale... życie się toczy, radykalne poglądy młodości nieco łagodnieją... Samochód ma plusy i minusy. Kasa - zgadza się, to skarbonka. Ale korzyści też są. Nie zapomnę podróży nad morze w pociągu opanowanym prz pół miliona żołnierzy wracających akurat z Świątecznej przepustki do jednostek nad morzem... miodzik. A w aucie spokój, miejsce i zatrzymujesz się kiedy chcesz i gdzie chcesz. Poza tym tak jak pisał out - są sytuacje kiedy naprawdę staje sie niezbędnym narzędziem. Chodzi o to żeby nie popaść w skrajność i jeździć autem np do kościoła, bo te 1000 merów to stanoeczo za dużo... Ja tam mimo, że auto stoi pod blokiem do pracy na rowerku... Ale każdy w tej kwestii ma swoje racje, a ja nie zamierzam nikogo na auto namawiać ani odradzać.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sro 15 Lut 06, 20:29:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no auto dla mnie stanowi jedynie srodek transportu hmm w tej chwili jedyny no i powiem ze bez niego byloby mi troche trudno ale gdybym musial to nie wahalbym sie go pozbyc brzmi utopijnie ale jush nie raz stawalem przed wyborem i wiem ze moglbym to zrobic co do rowerq jak najbardzije spoko do pracki mozna hasac tylko jezeli ma sie go gdzie zostawic ja niestety takiej mozliwosci jak narazie nie mam wiec spalam trujaca benzyne oraz gaz Smile pozdro motomaniacy:)


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 15 Lut 06, 21:56:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że samochód jest to bardzo potrzebna rzecz, fakt jest taki, że ja w tym momencie mam wybór: albo prawko albo inwestuję w nowy rower(lub do rowerq - teżskarbonka), więc oczywiście wolę rower. Jestem pewnien, że gdyby było mnie staćna jedno i drugie też chętnie posiadałbym samochód, a póki co pozostaje mi rowereq, bilet miesięczny w okresie roku akademickiego no i czasmi udaje mi sięnamówić Tatę, to też mnie gdzieś podrzuci Cool

No i oczywiście jeśli chodzi o rodzinęto auto jest raczej niezastąpione i niezbędne, szczególnie dla mojego Taty, który używa auta do parcy :>

Może kiedyś się dorobię tak, że będzie mnie stać na auto za kilkanaście tysięcy i rower za kilka ... albo na odwrót Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 16 Lut 06, 0:15:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam samochodu i w rodzinie obecnie nikt nie ma, za to mam 5 lat prawko, które użyłem może ze 4 razy.
Ja rower traktuje jako przyjemność i to uwielbiam i jak jade na rowerze czuje bojkot do motoryzacji, ale że tak powiem jestem głodny jazdy samochodem, poprostu dlatego, że przeważnie jestem pasażerem u kogoś, a jak że mam takie sytuacje w których samochód by się przydał jak ręką odjął ( o czym pisaliście wyżej)...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy